Diho

Diho

Diho, właściwie Jakub Milewski, to polski raper i twórca tekstów. Zajmuje się także tworzeniem muzyki i kompletnych kawałków muzycznych w granicach gatunków rap i R&B. W branży muzycznej działa od 2000 roku. Obecnie, we współpracy z Malikiem Montaną i innymi członkami grupy tworzy kolektyw GM2L. Diho jest również znany pod pseudonimami: Diho RaZ, Diho Orangutan, Miejski Serfer i Dihowski. Poniżej przedstawiamy zbiorcze informacje na temat kariery, biografii i działalności warszawskiego rapera.

Diho – czasy nastoletnie, inspiracje i znajomości

Urodził się w październiku 1985 roku w Warszawie. Jest to raper pochodzący z warszawskiej dzielnicy Wola. W kulturze hip-hopowej aktywny od początków XXI wieku. Jako nastolatek zajmował się malowaniem graffiti, a swoją przygodę z rapowaniem zaczął dopiero w 2004 roku. Kilka lat później podjął współpracę Sebastianem Enrique Alvarez aka Sentino, zakładając grupę GM2L. Mimo odejścia Sentino z kolektywu, raperzy ciągle pozostają w pozytywnych relacjach. Diho jako młodzieniec udzielał się w grupach twórczości artystycznej, zajmujących się tworzeniem malunków naściennych. Prace grupy, do której należał, można było oglądać w gazetach tematycznych i czasopismach branżowych. Ich działalność skupiała się na tworzeniu graffiti na różnych obiektach, w wielu miastach w Polsce. Diho w 2004 roku nawiązał znajomość z amerykańskim raperem Starem, a następnie został jego hypemanem. Grał z nim na wielu koncertach, także na dużych festiwalach hip-hopowych. W twórczości rapera Diho można znaleźć inspiracje ulicznymi, brooklyńskimi klimatami rapowymi.

Współprace rapera Diho na początku swojej kariery

Diho w początkowych latach swojej kariery wydał nielegal pt. "Nielegal Lepszy Od Trzech Buchów", a w dalszej perspektywie czasowej angażował się w koncertowanie na deskach wielu scen. Występował na jednych wydarzeniach m.in. z Pezetem i Noonem. W 2005 roku brał udział w projekcie label DSOB, gdzie pracował jako realizator i producent muzyki. Współpracował z wieloma amerykańskimi artystami, dokładając swoją cegiełkę do rozkręcania ich twórczości. Około 2008-2009 roku był członkiem formacji Osiedle Twórców, z którą to stworzył aż 6 płyt. Wśród gościnnych występów Diha przed przygodą z labelem GM2L wyróżnić można m.in. nagranie featuringu na solową płytę artysty reggae Rastamaniek. Wśród najpopularniejszych albumów Diho można wyróżnić:

 

 • "Muszę oddychać",
 • "Do odcięcia",
 • "Grand Lever",
 • "Diho RaZ",
 • "Orangutan, Vol. 07",
 • "Naaajak" (razem z Malikiem Montaną).

Diho prowadzi swoją stronę na Facebooku, która posiada ok. 10 tys. zaobserwowań. Jego profil na Instagramie obserwuje ponad 196 tys. osób. Diho to raper o ogromnej charyzmie oraz oryginalnym stylu scenicznym. Jego kawałki wpadają w ucho, a sam artysta jest doceniany za swój niepowtarzalny ton głosu. Tematyka jego tekstów obraca się przede wszystkim w klimatach: życia ulicznego i ogólnie pojętej rozrywki.

Najpopularniejsze utwory, współpraca i powiązani artyści

Jakub Milewski jest najbardziej znany dzięki swojej współpracy z kolektywem GM2L, którego jest współtwórcą. Grupa została powołana do istnienia ok. 2010 roku z inicjatywy entuzjastów nowoczesnego rapu. Diho współpracował m.in. z producentem Swizzym, Pollym, Olkiem czy Oil Beatzem. Obecnie w skład grupy GM2L wchodzi, obok Diha, siedmiu innych międzynarodowych artystów. Są nimi: Malik Montana, Kronkel Dom, Kazior, Josef Bratan, Francuz Mordo, Bibič i Alberto. Najpopularniejszym kawałkiem rapera jest utwór "Naaajak", z płyty o takim samym tytule. Nagrał go on we współpracy z producentem Keszem. Obok Diha w utworze występuje Malik Montana. Obecnie utwór posiada aż 30 mln odtworzeń w serwisie multimedialnym YouTube. Wśród innych znanych kawałków muzyka wyróżnia się:

 1. Malik Montana – "Rundki" feat. Diho, Alberto, Bibič (22 mln wyświetleń);
 2. Diho x Białas x Malik Montana – "NaNaNa" (7,2 mln wyświetleń);
 3. Diho feat. Josef Bratan – "Antonio Banderas" (7,2 mln wyświetleń);
 4. Kaz Bałagane x Diho – "Facetime" (2,1 mln wyświetleń);
 5. Diho – "Frugo" (1,7 mln wyświetleń);
 6. Malik Montana x Diho – "Róże z betonu" (1,2 mln wyświetleń);
 7. Belmondo x GSP feat. Diho, Plejer – "Wszokusątesuki" (1,1 mln wyświetleń).

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Diho: Reto, Jan - rapowanie, ERO, Sokół, Zetha, Kizo, Bonson, Dziarma, Kaz Bałagane, Gibbs, Baba Hassan, Oliwka Brazil, Zdechły Osa, Malik Montana, Włodi, OIO, Pawbeats, Smolasty, Przyłu, Taco Hemingway, Słoń, Pezet, The Game, O.S.T.R., PRO8L3M, Qry, Dwa Sławy, Sarius, Guzior, Trill Pem, Avi x Louis Villain, OKI, Olszakumpel, Kukon, CatchUp, Tede, Kabe, Kinny Zimmer, KęKę, Białas, Chillwagon, Skepta, White 2115, Żabson, Sobel, Jacuś, Otsochodzi, Nypel, Buszu, Janusz Walczuk, Margaret, Borixon, Miszel, Gruby Mielzky, Kalush Orchestra, Wac Toja, Paluch,

 

Diho - Często zadawane pytania

 • Według internetowych plotek Diho ma ok. 160-165 centymetrów wzrostu. Sam raper nie ujawnił prawdziwej wartości.
 • W trakcie wakacji raper został ofiarą złodziei, którzy okradli jego mieszkanie. Wynieśli z domu komponenty komputerowe, pieniądze i biżuterię.
 • W ramach grupy GM2L Diho najczęściej nagrywa z Malikiem Montaną. Diho RaZ współpracuje także z Belmondo, Sentino i innymi czołowymi postaciami polskiego rapu.
 • W 2022 roku Diho odbył swoją pierwszą solową trasę. Zagrał 6 koncertów w ramach Smak Egoztyki Tour. Odwiedził: Poznań, Łódź, Warszawę, Trójmiasto, Wrocław i Kraków.
 • Diho urodził się w 1985 roku. W październiku 2022 roku skończy 37 lat.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Diho
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/