Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Hemp Gru

Hemp Gru

Hemp GruSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Warszawa
dyscyplina:
Zespół hip-hopowy
social media:

Opis

Hemp Gru to polski zespół założony w 1998 roku w Warszawie przez raperów: Roberta „Wilka” Darkowskiego znanego z występów w grupach FJS i Molesta Ewenement i Macieja „Bilona” Bilki. Oprócz nich w skład zespołu wchodzili Piotr „DJ Steez” Szulc oraz Marek „Żary” Omelańczuk

Debiut zespołu Hemp Gru

Zespół zadebiutował utworem  Na krawędzi  wydanym w 1998 roku. W 2004 roku nakładem wytwórni muzycznej Prosto wydana została debiutancka płyta zespołu Klucz. Nagrania były promowane teledyskami do utworów To jest to , Nienawiść i Sami swoi. 

W 2008 roku Komisja Europejska przyznała Hemp Gru nagrodę European Border Breakers Awards Jej wręczenie odbyło się 27 stycznia 2008 w Cannes, w czasie otwarcia największych międzynarodowych targów muzycznych MIDEM

 

W 2009 roku pojawiła się druga płyta Hemp Gru Droga. Promocja albumu odbyła się dzięki ośmiu teledyskom, między innymi do utworów jak: „...w hemp armii”, „63 dni chwały”, „Niespełnione obietnice” czy „Wyrok ulicy”. Nagrania były też promowane podczas trasy koncertowej w Polsce.

Grupa wydała 3 minialbumy: "Jedność" (2011) , "Lojalność" (2011)  i "Braterstwo" (2012).

Po sześciu latach nieobecności zespół Hemp Gru powrócił na scenę. Ich nowy krążek  Eter trafił do sprzedaży 9 listopada 2018 roku z okazji 20-lecia istnienia zespołu.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też