Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Damian Aleksander

Damian Aleksander

Damian AleksanderOpisWydarzeniaDamian Aleksander - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Damian Aleksander to urodzony 21 kwietnia 1976 roku w Żaganiu polski aktor występujący w kinie, telewizji i teatrze. Pojawił się m.in. w takich produkcjach jak "Zostać miss", "Kryminalni" czy "Barwy szczęścia". Jest również piosenkarzem i aktorem musicalowym.

Damian Aleksander: pochodzenie i wykształcenie

Damian Aleksander urodził się 21 kwietnia 1976 roku w Żaganiu. Jest absolwentem Liceum Lotniczego w Zielonej Górze. Jeszcze w trakcie nauki w szkole średniej zaczął współpracować z Teatrem Tańca Współczesnego "Saga" w Zielonej Górze. Tańczył w nim przez dwa lata. Ukończył również Policealne Studium Wokalno-Aktorskie znajdujące się przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. 

Damian Aleksander: kino i telewizja

Damian Aleksander na przestrzeni całej kariery pojawił się w takich produkcjach telewizyjnych  jak "Zostać miss", "Kasia i Tomek", "Klan", "Toaleta nieczynna", "Lokatorzy", "Kryminalni", "Egzamin z życia", "Barwy szczęścia" oraz "Hotel 52". Podkładał także głos w produkcjach dubbingowych m.in. "Barbie jako księżniczka i żebraczka", "Legenda o Sennej Dolinie", "Shrek Trzeci", "Zaczarowana", "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków", "Piękna i Bestia", "Zafalowani", "Jej Wysokość Zosia" i "A gdyby...?".

Damian Aleksander: teatr

Od początku swojej kariery Damian Aleksander występował na scenach kilku teatrów. Był to m.in. Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, gdzie wziął udział m.in. w musicalach: "Evita", "Kubuś Fatalista" oraz "Letni koncert do północy". W 1998 roku wystąpił w "Księdze dżungli" w Teatrze Muzycznym-Operetka Wrocławska we Wrocławiu. W Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie pojawił się m.in. w musicalach "Grease", "Upiór w operze", "Les Miserables" oraz "Koty". Występował także w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku w "Upiorze w operze", "Skrzypku na dachu", czy "Doktorze Żywago". Aktor pojawił się również w "Rodzinie Addamsów" oraz "Jekyll&Hyde" w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, a także "Rock of Ages" w teatrze Syrena w Warszawie.

 

 

Zobacz też: Paweł Małaszyński, Agata Załęcka, Cezary Żak, Joanna Jarmołowicz, Marta Chodorowska, Dorota Stalińska, Bartłomiej Topa, Weronika Książkiewicz, Joanna Moro, Marcin Dorociński, Beata Jankowska-Tzimas, Anastazja Simińska, Ewa Śnieżanka, Brygida Turowska, Bartłomiej Kasprzykowski, Krzysztof Zarzecki, Bogusław Kudłek, Marcin Rogacewicz, Dominika Biernat, Dariusz Chojnacki,

 

Wydarzenia

Damian Aleksander - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Damian Aleksander?

Miejscowości, w których Damian Aleksander wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Kiedy urodził się Damian Aleksander?
Damian Aleksander urodził się 21 kwietnia 1976 roku z Żaganiu.
Absolwentem jakiego kierunku jest Damian Aleksander?
Damian Aleksander uczył się psychoterapii zorientowanej na proces według metody Arnolda Mindella. Jest absolwentem studiów na wydziale pedagogiki ze specjalnością: resocjalizacja i profilaktyka społeczna Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku.
W jakich programach wystąpił Damian Aleksander?
Aktor pojawił się w takich programach jak "Idol", "Musicale, ach, te musicale", "Jak oni śpiewają" oraz "eMKa Club".

Fani lubią też

Zobacz też