Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Alżbeta Lenska

Alżbeta Lenska

Alżbeta LenskaOpisWydarzeniaAlżbeta Lenska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Alżbeta Genowefa Lenska to polska aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Urodziła się w Siemianowicach Śląskich 22 sierpnia 1981 roku. Ma nietypowe imię, ponieważ jest córką pół-Węgra, pół-Słowaka i Polki. Jej ojciec to piosenkarz i muzyk - Tibor Lensky. Aktorka jako dziecko dorastała w Vrablach (Słowacja) i Brnie (Czechy). Jest absolwentką nowojorskiego Instytutu Teatralnego i Filmowego (Lee Strasberg Theatre and Film Institute). 

Kariera aktorska

Alżbeta Lenska w 2002 roku była uczestniczką trzeciej edycji telewizyjnego programu reality show "Agent", który można było oglądać na kanale TVN. Niedługo później, bo już w lutym 2003 roku aktorka została zaproszona na sesję zdjęciową. Jej fotografie zostały zamieszczone w magazynie dla mężczyzn "CKM". 

 

Choć grała w wielu filmach i serialach, widzowie mogli ją zapamiętać z trzech największych ról. Od 2008 do 2010 roku grała Edytę Jeżowską w znanym polskim serialu "Pierwsza miłość". Jesienią 2008 roku brała także udział w czwartej edycji programu rozrywkowego emitowanego na Polsacie - "Jak oni śpiewają". Alżbeta Lenska jest znana także z roli Agaty Gibalskiej w serialu "Ojciec Mateusz". Z tym serialem związana jest od 2011 roku.

Filmografia

Alżbeta Lenska odegrała wiele ról. Brała udział w nagraniach zarówno ról epizodycznych, jak i postaci pierwszo i drugoplanowych. Jako postać "jednego odcinka" pojawiła się w takich serialach, jak:

 • "Święta wojna" (2002) jako sekretarka w odcinku 107,
 • "Na dobre i na złe" jako kobieta, która zainteresowała się operacją plastyczną piersi w klinice Weissa-Korzyckiego (2006, odc. 257), pacjentka Drzewieckiego (2007, odc. 309) oraz jako żona Modesta, Emilia Różańska (2015, odc. 598).

Inne role, jakie odegrała w latach 2005-2022 to:

 • kelnerka - "Anioł Stróż" (2005),
 • kochanka Monda, modelka - "Oficerowie" (2006),
 • sekretarka Juliana - "Prawo miasta" (2007),
 • kierowca biznesmana - "Taxi A" (2007),
 • asystentka dyrektora - "Plebania" (2007),
 • tnąca - "Lejdis" (2008),
 • Ewa Kruk - "Glina" (2008),
 • agentka Centralnego Biura Śledczego, komisarz Julia Wierzbicka - "Kryminalni" (2008),
 • Edyta Jeżowska - "Pierwsza miłość" (2008-2010 oraz od 2021),
 • Agata Gibalska - "Ojciec Mateusz" (od 2011),
 • Kasia - "Usta usta" (2011),
 • Zuza - "Przepis na życie" (2012),
 • Agnieszka - "Przyjaciółki" (2015),
 • Beata - "Kobiety bez wstydu" (2016),
 • stewardesa samolotu Tu-154 Barbara Maciejczyk - "Smoleńsk" (2016),
 • policjantka - "Kobiety mafii 2" (2019),
 • Patrycja Argasińska - "M jak miłość" (od 2021).

 

Aktorka stara się utrzymywać kontakt ze swoimi fanami za pośrednictwem Instagrama. Tam odpisuje na tyle wiadomości, ile tylko zdoła. Wrzuca także kadry z jej aktualnych ról filmowych i serialowych. Pokazuje tam także, co się dzieje poza planem filmowym. Informuje, na jakie nagrania jedzie i kogo zagra. Dzięki temu fani wiedzą, jakich następnych produkcji z jej udziałem mogą się spodziewać. 

 

Alżbeta Lenska udziela się także charytatywnie, o czym informuje na swoich mediach społecznościowych. Wykorzystuje swoją rozpoznawalność, by zrobić coś dobrego dla potrzebujących. 

 

Alżbeta informowała także o tym, że tworzy tajny projekt. Okazało się, że spróbowała swoich sił w muzyce. Nagrała piosenkę i teledysk "Dealchwil", który można zobaczyć na YouTube. Została udostępniona publiczne 22 lipca 2022 roku. Artystka przyjęła pseudonim Alżbeta BETA Lenska. Singiel został opisany jako pierwszy, dlatego w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych nagrań.

 

 

Zobacz też: Aleksandra Szwed, Mateusz Banasiuk, Joanna Jabłczyńska, Janusz Chabior, Magdalena Waligórska, Magdalena Lamparska, Dorota Stalińska, Krzysztof Ibisz, Julia Kamińska, Michał Mikołajczak, Andrzej Szwan, Kazik Mazur, Tomasz Dutkiewicz, Sebastian Stankiewicz, Magdalena Margulewicz, Natalia Piotrowska-Paciorek, Michał Lesień-Głowacki, Marcin Perchuć, Katarzyna Ankudowicz, Maria Ciunelis,

 

Wydarzenia

Alżbeta Lenska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Alżbeta Lenska?

Miejscowości, w których Alżbeta Lenska wystąpi w najbliższym czasie: Wołomin, Warszawa, Gdańsk, Szczecin, Poznań, Wrocław, Kraków, Bydgoszcz.

Kto jest mężem Alżbety Lenskiej?
Jej mężem jest znany polski aktor teatralny i filmowy - Rafał Cieszyński. Grał m.in. w "Ogniem i mieczem". Para ma razem dwoje dzieci: Zofię, która przyszła na świat w 2011 i Antoniego, którego aktorka urodziła w 2013 roku.
Na co chorowała Alżbeta Lenska?
Aktorka chorowała na tętniaka mózgu i w 2018 roku przeszła pomyślną operację, która pozwoliła jej kontynuować karierę aktorską. Jej fani dowiedzieli się o operacji z jej profilu na Instagramie. Napisał do nich, w jej imieniu, mąż aktorki. Aktorka zagrała w spektaklu teatralnym, a gdy kurtyna już opadła i Alżbeta udała się do garderoby, poczuła ból w głowie. Przyjechała po nią karetka i aktorka od razu trafiła na stół operacyjny. Lekarze nie wiedzieli, czy przeżyje. Zaskoczyła jednak wszystkich.
Czy aktorka występowała w programach typu "Taniec z Gwiazdami"?
Do 2022 pojawiła się dwukrotnie w tego typu programach. Pierwszy raz w 2009 roku w "Jak oni śpiewają". Drugi raz w 2018 roku w programie "Big Music Quiz".
W jakich reklamach wystąpiła Alżbeta Lenska?
Alżbeta wystąpiła w czterech kampaniach reklamowych. W 2007 roku wystąpiła w reklamie usług sieci komórkowej Era. W 2008 roku reklamowała stroje kąpielowe marki Self Company Group. W tym samym roku pojawiła się także w kampanii reklamowej bielizny dla sklepu wysyłkowego Mirale. Reklamowała także sieć hipermarketów Carrefour w 2009 roku.
Czy Alżebta Lenska zdobyła jakieś nagrody?
Od początku swojej kariery do 2022 roku aktorka nie otrzymała żadnej nominacji ani nagrody.

Fani lubią też

Zobacz też