Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Marcin Troński

Marcin Troński

Marcin Troński OpisWydarzeniaMarcin Troński - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Marcin Troński to urodzony w 1954 roku w Warszawie polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie 1977 roku.

Rozwój kariery Marcina Trońskiego

W 1977 roku miał miejsce jego debiut w teatrze. W latach 1977–1997 związał się z Teatrem Współczesnym w Warszawie. A w latach 1997–2007 w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. W latach 1978–1993 wykładał w PWST w Warszawie.

 

W 2015 roku zdobył nagrodę Wielki Splendor przyznawaną przez zespół Artystyczny Teatru Polskiego Radia, a w 2017 roku nagrodę publiczności za słuchowisko Nie jestem wielbłądem na XVII Festiwalu Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry w Sopocie.

 

Marcin Troński wystąpił w wielu filmach, które zdobyły uznanie widzów. Należą do nich między innymi Pokój z widokiem na może, Pan Kleks w kosmosie, Historia Roja, czy Pasja. Zagrał też w serialach takich jak Plebania, Na dobre i na złe, Na wspólnej.

 

Aktor również użyczył głosu wielu bohaterom filmów animowanych. Wziął udział w takich produkcjach jak Zakochany Kundel, Ratatuj czy Garfield.

Marcin Troński spektakle 2023

Marcin Troński to aktor, którego można zobaczyć zarówno w telewizji jak i teatrze. Spektakle 2023 z udziałem Marcina Trońskiego to między innymi komedia Seks miłość i podatki. Aktor na jedne scenie wystąpi między innymi z Mikołajem Krawczykiem, Magdaleną Wójcik czy Weroniką Książkiewicz.  Ta szalona komedia sprawi, że każdy będzie się świetnie bawić w towarzystwie znakomitej obsady i najlepszego humoru.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 2.0

 

Wydarzenia

Marcin Troński - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Marcin Troński ?

Miejscowości, w których Marcin Troński wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań.

Fani lubią też

Zobacz też