Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Dominika Ostałowska

Dominika Ostałowska

Dominika Ostałowska OpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Dominika Ostałowska to urodzona w 1971 roku w Warszawie polska aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna. W ciągu trwania swojej kariery wciela się w wiele ról, które doceniane są przez krytyków. Dwa razy była laureatką Orła za pierwszoplanową rolę w filmie Daleko od okna i drugoplanową rolę w filmie Warszawa. W 1994 ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. 

Rozwój kariery Dominiki Ostałowskiej

Od1994–2000 roku związana była z Teatrem Ateneum na którego deskach prezentowała wiele wspaniałych ról. Potem do 2012 roku występowała w Teatrze Powszechnym, a od 2012 r. współpracuje z warszawskim Teatrem Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Dominikę Ostałowską można zobaczyć ją w wielu spektaklach w Warszawie.

 

Najbardziej znane kreacje filmowe stworzyła w Łagodnej Mariusza Trelińskiego na podstawie dzieła Fiodora Dostojewskiego, Historiach miłosnych Jerzego Stuhra, Wojaczku Lecha Majewskiego oraz Daleko od okna Jana Jakuba Kolskiego, który powstał w oparciu o opowiadania autorstwa  Hanny Krall. Można było ją również zobaczyć w Teatrze Telewizji. 

 

W 2009 była członkiem jury 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Od listopada 2012 mozna zobaczyć ja w roli prowadzącej program telewizyjny Tajemnice Rezydencji Jest także ambasadorką kanału ID  - Investigation Discovery. W 2013 była prowadzącą program Stalking – zła miłość na kanale ID. Dominika Ostałowska udziela wspiera też kampanię społeczną  Stop Stalking.

Dominika Ostałowska spektakle 2023

Dominika Ostałowska jest aktorką, którą można zobaczyć w wielu spektaklach są to zarówno spektakle komediowe jak i dramaty. Dominika Ostałowska w 2023 roku wystąpi między innymi w komedii teatralnej Cudowna Terapia, która będzie prezentowana w wielu polskich miastach.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Serecki, CC-BY-SA 4.0

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też