Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Adam Serowaniec

Adam Serowaniec

Adam SerowaniecOpisWydarzeniaAdam Serowaniec - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Adam Serowaniec - Absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Dyplom aktora dramatycznego otrzymał w 2013 roku.

Adam Serowaniec w teatrze

8 lipca 2012 roku Adam Serowaniec debiutował w Och-Teatrze w spektaklu G. Linehana „Trzeba zabić starszą panią” w reż. C. Żaka, gdzie wcielił się w rolę Harry. Zagrał również w kolejnych spektaklach tego teatru – w „Zemście” A. Fredry w reż. W. Śmigasiewicza; w farsie „Mayday 2 ” R. Cooney’a w reż. K. Jandy; w „Miłości Blondynki” M. Formana w reż. K. Jandy oraz „Udając Ofiarę” braci Presniakow w reż. K. Jandy. 

 

Gościnnie wystąpił w Teatrze Ateneum roli Puka i Filostrata w „Śnie Nocy Letniej” W. Szekspira w reż. B. Suchockiej. W roku 2015 w Teatrze Miejskim w Lesznie wystąpił w „Kuferku” J. Purzyckiego w reż. B. Baraniaka w roli Białego. W 2011 roku debiutował w Teatrze Telewizji rolą Filipa w spektaklu „DNA” w reż. W. Kostrzewskiego, a następnie w roku 2014 zagrał Iwana Aleksandrowicz Chlestakowa w sztuce „Rewizor” N. Gogola w reż. J. Stuhra.

Adam Serowaniec w telewizji 

Adam Serowanie szerokiej publiczności znany z ról epizodycznych takich seriali jak „Klan”, „Na dobre i na złe”, „Przepis na życie” oraz w filmach „Smoleńsk”. W 2010 zajął II miejsce w Konkursie - Mówienia wierszem - Utwory Williama Shakespearea podczas XVIII Warsztatów Wydziałów Aktorskich Polskich Szkół Teatralnych w Krakowie, a w 2014 roku otrzymał Nagrodę Publiczności - 48 Hour Film Project. W Teatrze Kamienica zagrał po raz pierwszy w 2013 roku w spektaklu „My, dzieci z dworca ZOO” w reż. G. Castellanos.

Wydarzenia

Adam Serowaniec - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Adam Serowaniec?

Miejscowości, w których Adam Serowaniec wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Gdańsk.

Fani lubią też

Zobacz też