Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Tiesto

TiestoSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
55 lat
data urodzenia:
17.01.1969
miejsce urodzenia:
Breda, Holandia
dyscyplina:
DJ i producent muzyczny (trance, electro house, bigroom house, dance, techno, downtempo)
social media:

Opis

Tiësto czyli Tijs Michiel Verwest to urodzony w 1969 roku w Bredzie holenderski DJ i producent muzyczny. To jeden z najpopularniejszych Dj-ów na świecie.

O Tiesto

Tiësto to holenderska legenda sceny klubowej. Artysta, którego nie trzeba już nikomu przedstawiać! Synonim najlepszej muzyki elektronicznej i niekończąca się inspiracja dla pokolenia młodych, początkujących DJ-ów.

 

Laureat nagrody Grammy, zdobywca pierwszych miejsc prestiżowych plebiscytów Rolling Stone, Mixmag i trzykrotny zdobywca miana najlepszego DJ-a na świecie w rankingu DJ Mag. Ze swoją muzyką okrążył już wielokrotnie świat, koncertując dla milionowej publiki na największych festiwalach świata: Ultra Music, Coachella, Tomorrowland, TomorrowWorld czy Electric Daisy Carnival. Artysta jest najbardziej rozpoznawalnym headlinerem imprez muzyki elektronicznej. Corocznie występuje też w wielu prestiżowych klubach świata. Jest jednym z zaledwie kilku DJ-ów, którzy swoją rezydenturą obejmują Las Vegas. A tam spotkać go można w najsłynniejszych Hakkasan i Wet Republic.

 

Tiesto jest nie tylko DJ-em, ale i producentem muzycznym, współzałożycielem wytwórni Black Hole Recordings. Zaczynał pod koniec lat dziewięćdziesiątych, tworząc remiksy. Kilkanaście lat później lista jego osiągnięć na rynku muzycznym jest imponująca, podobnie jak lista artystów, z którymi współpracował. Są wśród nich między innymi Armin Van Buuren, Ferry Corsten, Timbaland, Justin Timberlake, Madonna, John Legend, Aloe Blacc oraz Gucci Mane.

 

Przez minione dwie dekady, Tiesto nie tylko utrzymuje się na najwyższej pozycji jako artysta, ale również innowator. Pomimo swoich wielu osiągnięć, nie uważa, aby jego praca została zakończona. „Bycie DJ-em to moje życie, ale ponad wszystko to styl życia”- przyznaje artysta. Po bezkonkurencyjnym podbiciu świata muzyki house i trance, Tiesto przekształcił gatunek electronic crossover w dominujący trend za pomocą swojego albumu: „A Town Called Paradise”. Po roku 2014 kawałki ze wspomnianej płyty osiągnęły miana złotych singli. W ostatnim okresie Tiesto wypuścił nowe genialne brzmienia we współpracy z The Chainsmokers i Martinem Garrixem. Hitem stał się też bardziej popowy utwór z Natalie La Rose „The Right Song”.

Tiesto i Musical Freedom

Uważany za ojca gatunku, jest rozpoznawany pod marką Musical Freedom – wytwórni, której jest właścicielem. Tiesto pozostaje niezmiennie ekspertem dla wielu najważniejszych nazwisk branży. Remiksował największe przeboje Beyoncé, Coldplay, Kanye West, Sam Smith, Ellie Goulding, David Guetta, Major Lazer, Calvin Harris i wielu innych. W 2015 roku zdobył swoją pierwszą nagrodę Grammy za remiks utworu „All Of Me” (John Legend).

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też