Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Piotr Miazga

Piotr Miazga

Piotr MiazgaOpisWydarzeniaPiotr Miazga - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Piotr Miazga jest znanym i cenionym polskim aktorem filmowym, telewizyjnym oraz teatralnym. Ogromna otwartość do ludzi, serdeczność, profesjonalizm oraz całkowite zaangażowanie w pracę, to tylko niektóre cechy wyróżniające aktora na tle innych osób. Jak wyglądała jego ścieżka artystyczna? W jakich produkcjach możemy zobaczyć słynnego aktora? Co warto o nim wiedzieć? 

Piotr Miazga i jego historia

Piotr Miazga urodził się i wychował w Łodzi. Od najmłodszych lat czuł, że jego droga zawodowa wiedzie na artystyczne ścieżki. W 2002 roku Piotr Miazga stał się absolwentem wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Od tej pory prężnie rozwija swoją karierę, doskonaląc umiejętności, zdobywając doświadczenie, a przede wszystkim bawiąc szerokie grono publiczności.

Życie prywatne Piotra Miazgi owiane jest tajemnicą. Aktor nie podaje dla mediów oraz opinii publicznej żadnych informacji związanych ze swoimi życiem rodzinnym, chroniąc dobro swoich najbliższych. Spokój i cisza jest dla popularnego aktora jedną z najważniejszych wartości. 

Dorobek artystyczny Piotra Miazgi

Debiutował w roli Żeńca w spektaklu "Burza", w słynnym Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. Piotr Miazga współpracował z Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, Teatrem Capitol w Warszawie, Teatrem Wytwórnia czy IMKA - gra na deskach wielu znakomitych i cenionych miejsc sztuki. Aktor wziął udział w wielu wybitnych spektaklach. Zaliczyć do nich można takie tytuły jak: "O co biega?", "Dobry wieczór kawalerski, czyli na drugą nóżkę", "Tajna misja", "Ferdydurke", "Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle czy "Śluby Panieńskie"

Swój debiut artystyczny aktor odbył na wielkim ekranie, grając w filmie "Lachman i Syn", wcielając się w rolę pracownika firmy budowlanej Karola. Za debiut w świecie filmu uznaję się także rolę Adama Nowaka w filmie "Haker" z 2002 roku. Inne produkcje filmowe, w których aktor wziął udział to m.in.: "Mój dług", "Orlęta. Grodno' 39", "Hiacynt", "Lokatorka", "Kamień", "Underdog", "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa", "Disco Polo", "Planeta Singli", "Anatomia zła", "Karbala", "Król życia", "Ostatnie piętro", "Sztos 2", "Kawa w Gdańsku" oraz wiele innych. Dorobek artystyczny aktorka reprezentuje sobą naprawdę wiele, różnorodnych pozycji. 

Oprócz wielu produkcji filmowych oraz teatralnych, Piotr Miazga zagrał także w cieszących się ogromną popularnością serialach. W tego typu produkcjach debiutem był "Klan", gdzie aktor grał w latach 1997-2004. Aktor grał także w niezwykle popularnym "M jak Miłość". Ogromną popularność przyniosła mu produkcja "Ojciec Mateusz", w której wcielił się w rolę Bronisława Wierzbickiego. Oprócz tego aktor znany jest z takich seriali jak: "Wielka woda", "Troje pod przykrywką", "Ślepnąc od świateł", "Generał", "Do wesela się zagoi", "Mrok" czy "Defekt".

Współpraca z innymi artystami

Piotr Miazga wziął udział w wielu projektach artystycznych. Na swojej drodze spotkał wiele osobistości świata artystycznego. Do najbardziej popularnych osób należy; Jan Frycz, Bartłomiej Topa, Mariusz Drężek, Janusz Chabior, Tomasz Karolak, Łukasz Simlat, Przemysław Bluszcz, Piotr Głowacki, Jakub Wieczorek, Piotr Nowak, Leszek Lichota, Krzysztof Pieczyński oraz wielu innych. 

 

 

Zobacz też: Anna Dereszowska, Weronika Książkiewicz, Mikołaj Krawczyk, Natasza Urbańska, Joanna Koroniewska, Tomasz Karolak, Michał Mikołajczak, Michał Milowicz, Jakub Sasak, Joanna Jarmołowicz, Andrzej Konopka, Milena Staszuk, Dominika Kryszczyńska, Ewa Cichocka, Waleria Gorobets, Stanisław Brudny, Mirosław Baka, Przemysław Glapiński, Katarzyna Polewany, Jacek Bończyk,

 

Wydarzenia

Piotr Miazga - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Piotr Miazga?

Miejscowości, w których Piotr Miazga wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Poznań, Chorzów, Oświęcim, Wrocław, Gdynia.

Kiedy urodził się Piotr Miazga?
Piotr Miazga urodził się 24 grudnia 1976 roku.
Czy Piotr Miazga ma dzieci?
Piotr Miazga nie ma dzieci.
Jaki wzrost ma Piotr Miazga?
Piotr Miazga liczy 184 cm wzrostu.
Czy Piotr Miazga ma ulubionego artystę, z którym lubi współpracować?
Marta Klubowicz jest ulubioną artystką, z którą uwielbia współpracować Piotr Miazga.
Z jakim zagranicznym aktorem porównuje się Piotra Miazgę?
Piotr Miazga często porównywany jest z Nicolas'em Cage'm, zwłaszcza ze względu na swój wygląd.

Fani lubią też

Zobacz też