Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo

KOMBII

KOMBIIOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

KOMBII to polski zespół pop-rockowo-synthpopowy, powstały z inicjatywy Grzegorza Skawińskiego, Jana Pluty i Waldemara Tkaczyka - trzech założycieli grupy Kombi (w projekcie nie bierze udziału czwarty członek Kombi, Sławomir Łosowski). Popularność zespołowi przyniosły nowe piosenki, takie jak “Pokolenie”, “Ślad” czy “Już Ci nie wybaczę” oraz renoma poprzedniego projektu z sprzed lat.

KOMBII - historia

Zespół KOMBII powstał w roku 2003. To wtedy członkowie zespołu Kombi, Waldemar Tkaczyk (gitara basowa), Grzegorz Skawiński (gitara, śpiew) i Jan Pluta (perkusja), zdecydowali się na stworzenie nowego projektu bez Sławomira Łosowskiego, wokalisty i klawiszowca poprzedniej grupy. Było to na krótko po rozpadzie innego zespołu Skawińskiego, znanego w całej Polsce O.N.A.. Nowa grupa tylko częściowo miała kontynuować dokonania Kombi. Sugeruje to już nazwa KOMBII, która ma oznaczać Kombi 2 (stąd stylizowane na rzymską liczbę II dwa “i”).

 

Rok 2004 to czas intensywnego koncertowania KOMBII, a także podpisania wieloletniego kontraktu płytowego z Universal Music Polska. Pierwszą płytą, jaka ukazał się w ramach tej umowy, była “C.D.”, na której znalazły się premierowe utwory. Piosenki, takie jak “Pokolenie” i “Sen się spełni” podbijały listy przebojów. To był początek bardzo udanej passy grupy.

 

KOMBII otrzymało Superjedynkę w kategorii Album roku - pop za płytę “C.D.”, która osiągnęła status platynowy. To jednak nie koniec sukcesów tego przebojowego longplaya, bo pokrył się on w roku 2006 podwójną platyną, sprzedając 145 tys. egzemplarzy. Nagrodę za to osiągnięcie zespół otrzymał podczas Festiwalu Jedynki w Sopocie, gdzie zagrał recital “Pokolenie KOMBII”. W tym samym roku grupa otrzymała też nagrodę za najlepszą płytę na gali Eska Music Awards.

 

W roku 2007 wychodzi druga płyta KOMBII i kolejny zestaw przebojów. To właśnie z tego longplaya pochodzi “Ślad” - jest to także tytułowy utwór płyty - a także “Awinion” i “Merenge”. Nie trzeba było długo czekać, aż krążek pokryje się złotem. Rok później zespół dostaje nominację do Fryderyków w trzech kategoriach: teledysk roku, piosenka roku i płyta roku, a na festiwalu TOP Trendy zostaje mu wręczona platynowa płyta z album “Ślad”. Rok 2008 to także płyta “D.A.N.C.E.” z remiksami.

 

Pomimo sukcesów, KOMBII przeżywa też ciężkie chwile w roku 2009, kiedy to z zespołu odchodzi Jan Pluta z powodów zdrowotnych (zmarł w roku 2013). Jego miejsce zajmuje Adam Tkaczyk, syn Waldemara.

 

Grupa nie przestaje nagrywać, w roku 2010 wydając nową płytę - “O Miłości”. Rok 2013 to odejście z zespołu kompozytora i klawiszowca Bartosza Wielgosza, którego zastępuje Wojciech Horny, znany z zespołów O.N.A. iraz Skawalker. W 2014 roku ukazuje się kolejny album - “Wszystko jest jak pierwszy raz”, w 2016 - “KOMBII symfonicznie”, czyli zapis koncertu w Arkadach Kubickiego w Warszawie, a w 2021 - “5” - z którego pochodzą single “Ochronię nas” i “Przetrwamy”.

 

Zespół wydał też książkę “Królowie życia. Kombi, Skawalker, O.N.A. i… KOMBII, czyli 40 lat wzlotów i upadków na scenie”. To autobiografia Waldemara Tkaczyka i Grzegorza Skawińskiego.

KOMBII - koncerty

KOMBII już po dwóch miesiącach istnienia miał gotowy materiał koncertowy, który opierał się na starych przebojach Kombi, takich jak “Black and white”, “Słodkiego miłego życia”, “Nasze randez vous”, ale w nowych aranżacjach. Z tym programem zespół wystąpił na zaproszenie Adama Małysza i jego Fundacji w amfiteatrze w Wiśle - był to pierwszy koncert nowej grupy. Oficjalny inauguracyjny event KOMBII odbył się 11 lipca 2003 w Operze Leśnej w Sopocie.

 

Nie tylko w Polsce fani byli głodni nowych występów zespołu. Koncerty Kombii odbyły się także w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Grupa prezentowała swój materiał także na takich wydarzeniach, jak Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu i jako gwiazda wieczoru na festiwalu Top Trendy.

KOMBII - bilety

Bilety na koncerty KOMBII zawsze bardzo szybko się sprzedają, dlatego warto śledzić ich dostępność. Koncerty KOMBII, występy na festiwalach za każdym razem przyciągają wielu fanów twórczości zespołu.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto obecnie gra w zespole Kombii?
Zespół Kombii aktualnie składa się z 4 osób-Grzegorza Skawińskiego, odpowiadającego za śpiew, Waldemara Tkaczyka, który gra na gitarze basowej, Adama Tkaczyka-perkusistę oraz Wojciecha Hornego, który gra na instrumentach klawiszowych.
Kiedy powstał zespół Kombii?
Zespół Kombii jest polskim zespołem muzycznym, tworzącym muzykę w gatunku pop-rock. Został założony przez trzech byłych muzyków zespołu Kombi-Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka i Jana Pluta w 2003 roku. Grupa częściowo stanowi kontynuację zespołu Kombi z lat 80.
Który z albumów Kombii jest najbardziej popularny?
Najbardziej popularnym albumem jest płyta "C.D", która została wydana 25 października 2004 roku. Album częściowo nawiązuje do twórczości Kombi sprzed trzydziestu lat. Utwór "Pokolenie" zdobył szczyt listy przebojów i cieszył się ogromnym uznaniem ze strony słuchaczy. Cały album okazał się ogromnym sukcesem i do września 2006 osiągnął wynik sprzedaży 140.000 egzemplarzy, co zagwarantowało mu status podwójnej platyny.
Kiedy zespół Kombii zagrał swój pierwszy koncert?
Pierwszy, publiczny występ zespołu Kombii odbył się w amfiteatrze w Wiśle, na który otrzymali specjalne zaproszenie Adama Małysza i Jego fundacji. Zespół brał udział w finale "Szansy na sukces" oraz w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
Jaką muzykę tworzy zespół KOMBII?
Zespół KOMBII tworzy muzykę z pogranicza gatunków: pop, rock oraz synth-pop.

Fani lubią też

Zobacz też