Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Dawid Kwiatkowski

Dawid Kwiatkowski

Dawid KwiatkowskiSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
28 lat
data urodzenia:
01.01.1996
miejsce urodzenia:
Gorzów Wielkopolski
dyscyplina:
piosenkarz, autor tekstów, osobowość telewizyjna, kompozytor
social media:

Opis

Dawid Kwiatkowski – piosenkarz, autor tekstów i osobowość telewizyjna. Wydał siedem solowych albumów studyjnych: 9893 (2013), 9893 Akustycznie (2014), Pop & Roll (2014), Element trzeci (2015), Countdown (2016), 13 grzechów niczyich (2019) i Dawid Kwiatkowski (2021). Większość wydanych przez niego płyt dotarła na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce otrzymując status złotej i platynowej.

Zobacz wywiad z Dawidem Kwiatkowskim

Dawid Kwiatkowski - informacje o artyście 

Laureat Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego europejskiego oraz polskiego wykonawcy, zdobywca czterech nagród Nickelodeon Kids’ Choice Award, Telekamery, a także najbardziej prestiżowej nagrody muzycznej w Polsce "Bursztynowy Słowik", którą otrzymał w bieżącym roku za utwór Bez Ciebie. Wraz z Cleo, Baronem i Tomsonem zasiada w Jury najpopularniejszego w Polsce formatu rozrywkowego "The Voice Kids". Był uczestnikiem, jurorem lub gościem w kilku programach rozrywkowych i użyczył głosu drugoplanowym postaciom w filmach animowanych SpongeBob: Na suchym lądzie i Sing. Prowadzi czynnie działalność charytatywną. Wszechstronnie uzdolniony artysta młodego pokolenia po blisko dziesięciu latach aktywnej działalności scenicznej postanowił przybyć do słuchaczy z zupełnie nowym brzmieniem, skierowanym do zdecydowanie szerszego grona odbiorców.

Nowa płyta Dawida Kwiatkowskiego

Płyta o nazwie "Dawid Kwiatkowski” na tym etapie zrewolucjonizowała rynek muzyczny i zredefiniowała postać Dawida w przestrzeni popkultury pozycjonując go na czołowego artystę, a to za sprawą dwóch premierowych singli zapowiadających krążek tj. "Bez Ciebie" oraz "Proste", które w bardzo szybkim tempie zostały najczęściej granymi utworami w polskich rozgłośniach radiowych oraz viralowo opanowały serca słuchaczy generując łącznie blisko 50 milionów odtworzeń.

 

Dawid jest jednym z najpopularniejszych artystów młodego pokolenia. Jest również jednym z najpopularniejszych polskich użytkowników Instagrama i Snapchata oraz jednym z najbardziej aktywnych użytkowników Twittera. W grudniu 2014 fraza „Dawid Kwiatkowski” uplasowała się na 2. miejscu w kategorii „polska muzyka” i 5. miejscu w kategorii „polskie osoby” w opublikowanym przez Google Zeitgeist rankingu najczęściej wyszukiwanych haseł w polskim Internecie. W grudniu 2018 fraza była jednym z najczęściej wyszukiwanych haseł w kategorii „muzycy” w polskim Internecie. Często pojawia się w porannych programach telewizyjnych: Onet Rano, Dzień dobry TVN i Pytanie na śniadanie.

 

Poznaj innych artystów, z którymi występuje Dawid Kwiatkowski: C-Bool, Skytech, Tribbs, Brave, Bryska, Red Lips, Sanah,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.
Dawid Kwiatkowski: Schowałem swoje życie prywatne

20.06.2024

MuzykaPop

Dawid Kwiatkowski: Schowałem swoje życie prywatne

FAQ

Kiedy urodził się Dawid Kwiatkowski?
Dawid Kwiatkowski, urodzony 1 stycznia 1996 roku w Gorzowie Wielkopolskim, jest polskim piosenkarzem oraz autorem tekstów.
Jak rozpoczynała się kariera muzyczna Dawida Kwiatkowskiego?
Dawid swoją karierę muzyczną rozpoczynał w zespole Two of Us, z którym w 2012 roku wygrał konkurs talentów "Askana łowi talenty".
Czy Dawid Kwiatkowski występował w telewizji?
Dawid Kwiatkowski był jurorem w talent show "SuperDzieciak" oraz trenerem w The Voice Kids.
Jaki był pierwszy album Dawida Kwiatkowskiego?
Pierwszym, studyjnym albumem Dawida Kwiatkowskiego jest "9893". Album swoją premierę miał 19 listopada 2013 roku. Album zadebiutował na 1. miejscu listy OLiS.
Jak się nazywa pierwszy singiel z płyty „Dawid Kwiatkowski”?
Pierwszy singiel z płyty "Dawid Kwiatkowski" nazywa się "Bez Ciebie".

Fani lubią też

Zobacz też