Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Michalina Sosna

Michalina Sosna

Michalina SosnaSzczegółyOpisWydarzeniaMichalina Sosna - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
35 lat
data urodzenia:
13.05.1989
miejsce urodzenia:
Tychy
dyscyplina:
Aktorka filmowa, serialowa i teatralna
social media:

Opis

Michalina Sosna to polska aktorka młodego pokolenia, która ma już na swoim koncie pierwszą nominację do nagrody branżowej. Swój warsztat kształciła na PWSFTiT w Łodzi, a także dwukrotnie występowała na festiwalach filmowych w Moskwie. Jest znana z ról w popularnych serialach m.in. "Przyjaciółkach", "M jak Miłość" czy "W rytmie serca".

Historia Michaliny Sosny

Michalina Sosna urodziła się 13 maja 1989 roku w Tychach, czyli mieście położonym na Górnym Śląsku. Już w dzieciństwie i wieku nastoletnim chodziła na zajęcia teatralne, jednak w wywiadach przyznaje, że jeszcze wtedy w ogóle nie myślała o tym, aby z aktorstwem związać swoje życie zawodowe. Była przekonana, że zostanie lekarzem. Dopiero w klasie maturalnej zdała sobie sprawę z tego, że jej fascynacja teatrem jest ogromna. Podjęła więc spontaniczną decyzję o aplikowaniu na Wydział Aktorski na Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Dostała się tam już za pierwszym razem. Choć przyznaje, że na studiach była wycofana, to ukończyła je z sukcesem w 2013 roku. Wspomina, że dopiero później otworzył ją teatr, a w zasadzie gra na scenie.

Michalina Sosna w trakcie swojej kariery występowała w takich teatrach jak Teatr Dramatyczny, Teatr 6. Piętro, Teatr Kamienica, Teatra Capitol, Teatr Rapma i Studio Buffo. Aż dwa razy pojawiła się także na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Filmowych i Teatralnych w Moskwie. Ponadto gra w licznych polskich serialach, m.in. "Barwy szczęścia", "Komisarz Alex", "Na dobre i na złe" oraz filmach m.in. "Ostra randka" czy "Planeta singli".

Poza tworzeniem ról teatralnych, filmowych i serialowych Michalina Sosna uczestniczyła także w znanym programie rozrywkowym "Twoja twarz brzmi znajomo", który jest emitowany w Polsacie. Pojawiła się w jego 10. edycji w 2018 roku. Dwa lata później została natomiast zaproszona jako prowadząca do projektu "Star Voice. Gwiazdy mają głos", gdzie osoby zgromadzone przed telewizorami mogą obserwować występy muzyczne polskich aktorów.

Michalina Sosna - największe sukcesy

Pierwszym sukcesem, który pojawił się na koncie Michaliny Sosny, była nominacja do Głównej Nagrody Żeńskiej, którą otrzymała na wcześniej wspomnianym Międzynarodowym Festiwalu Szkół Filmowych i Teatralnych. Doceniono ją wówczas za rolę Małgorzaty w sztuce "Z Różewicza dyplom". Niestety później nie otrzymała już żadnej nagrody, jedna warto podkreślić, że jest aktorką młodego pokolenia, która na scenie znajduje się stosunkowo niedługo. Z pewnością więc przyszłe wyróżnienia wciąż jeszcze przed nią.

Za sukces Michaliny Sosny należy natomiast uznać kreacje aktorskie, które tworzy. Wiele osób uważa je za niezwykle realistyczne. W wywiadzie dla magazynu "SHAPEMEUP" przyznaje, że niektórzy nie rozróżniają postaci, które gra, od niej samej. W związku z tym, że często otrzymuje tzw. czarne charaktery, to musi się także mierzyć z hejtem w sieci. Choć stara się tym nie przejmować, to nie zawsze jej się to udaje. Ma jednak wsparcie przyjaciół, którzy twierdzą, że negatywne opinie powinna odbierać jako komplement, ponieważ oznaczają one, że gra wyjątkowo wiarygodnie.

Najpopularniejsze filmy i seriale Michaliny Sosny

Michalina Sosna wystąpiła m.in. w:

 • filmach:
  • "Planeta singli", gdzie zagrała rolę charakteryzatorki,
  • "Ostra randka", gdzie zagrała rolę współlokatorki Małgosi — Moniki,
 • serialach:
  • "M jak Miłość", gdzie zagrała rolę pani Beatki,
  • "Przyjaciółki", gdzie zagrała rolę Aldony,
  • "Druga szansa", gdzie zagrała rolę kelnerki.

Z kim współpracuje Michalina Sosna?

Na planie filmowym Michalina Sosna współpracowała m.in. z:

 • Agnieszką Więdłochą, Maciejem Stuhrem, Weroniką Książkiewicz, Piotrem Głowackim, Tomaszem Karolakiem, Danutą Stenką, Joanną Jarmołowicz (w ramach filmu "Planeta singli"),
 • Sylwią Boroń, Ireneuszem Czopem, Pawłem Wilczakiem, Małgorzatą Buczkowską, Anitą Jancią, Jadwigą Gryn (w ramach filmu "Ostra randka").

 

Zobacz też: Andrzej Zieliński, Piotr Grabowski, Beata Ścibakówna, Andrzej Grabowski, Jakub Wons, Marcin Mroczek, Klaudia Halejcio, Anna Dereszowska, Joanna Koroniewska, Wojciech Zieliński, Marek Włodarczyk, Aleksandra Grzelak, Janek Traczyk, Olga Paszkowska, Krzysztof Wieszczek, Robert Kowalski, Sławomir Zapała, Tomasz Schimscheiner, Janusz Stokłosa, Karolina Sawka,

 

Wydarzenia

Michalina Sosna - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Michalina Sosna?

Miejscowości, w których Michalina Sosna wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Pruszków, Kraków, Bielany Wrocławskie, Poznań.

Kiedy urodziła się Michalina Sosna?
Michalina Sosna urodziła się 13 maja 1989 roku.
Skąd pochodzi Michalina Sosna?
Michalina Sosna urodziła się w Tychach.
Kiedy rozpoczęła się kariera Michaliny Sosny?
Kariera Michaliny Sosny rozpoczęła się w 2010 roku.
Jak nazywał się pierwszy film Michaliny Sosny?
Pierwszy film, w którym zagrała Michalina Sosna, nazywał się "Ostra randka". Aktorka zagrała w nim rolę współlokatorski Moniki — Małgosi.
Gdzie zagrała Michalina Sosna?
Gdzie zagrała Michalina Sosna?

Fani lubią też

Zobacz też