Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival
Home Artysta Dorota Nowakowska

Dorota Nowakowska

Sprawdź wydarzenia
Dorota NowakowskaSzczegółyOpisWydarzeniaDorota Nowakowska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
59 lat
data urodzenia:
10.08.1964
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
Aktorka teatralna, serialowa, filmowa i dubbingowa

Opis

Dorota Nowakowska jest aktorką teatralną, filmową oraz serialową. Znana z wielu ról w kultowych produkcjach. Ceniona za niezwykły profesjonalizm, rzetelność oraz całkowite zaangażowanie w pracę. Kultowa postać na scenie artystycznej, wyróżniająca się doskonałą grą aktorską oraz talentem komediowym. Jak zaczęła się jej przygoda z aktorstwem? Które produkcje przyniosły aktorce największą popularność? Przyjrzyjmy się barwnej postaci artystycznej z bliska. 

Dorota Nowakowska i jej historia

Dorota Nowakowska urodziła się oraz wychowała w Warszawie. Od najmłodszych lat pragnęła zostać aktorką. W związku z tym, kończąc szkołę średnią, młoda artystka wybrała dla siebie studia na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, na wydziale aktorskim, który ukończyła w 1987 roku. Swój debiut aktorski rozpoczęła już na studiach. Po zdobyciu wykształcenia wyższego jej kariera nabrała tempa, a udział w licznych produkcjach telewizyjnych, filmowych, a przede wszystkim teatralnych jasno wskazuje, że trwa po dziś dzień. 

 

Dorota Nowakowska nie podaje do wiadomości publicznej żadnych informacji na temat swojego życia prywatnego. Mocno skrywa jakiekolwiek wiadomości dotyczące swoich bliskich.

Dorota Nowakowska - bogaty dorobek artystyczny znanej aktorki

Po ukończeniu warszawskiej PWST w 1987 roku została zaangażowana do Teatru Ateneum. Gra w przedstawieniu "Cesarz" R. Kapuścińskiego w reż. Mikołaja Grabowskiego oraz w "Alicji w Krainie Snów" Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk i Wawrzyńca Kostrzewskiego.

Dorota Nowakowska na swoim koncie ma udział w wielu kultowych produkcjach filmowych. Wzięła udział między innymi w takich filmach jak: "Kto napisze naszą historię?" jako matka 15-latki, "Chemia", wcielając się w rolę pielęgniarka, Lena i Ja odgrywając rolę Doroty oraz w wielu innych, ciekawych produkcjach.  

Aktorka zaprezentowała także swoją doskonałą grę aktorską, biorąc udział w wielu projektach serialowych. Na szczególne wyróżnienie zasługuje rola Celiny Hadziuk w kultowym serialu "Ranczo". To właśnie na planie serialu Dorota Nowakowska pokazała swój doskonały talent komediowy, zachwycając swoją niezwykłą przemianą prowadzącą do prawdziwej bizneswoman. Oprócz tego aktorkę oglądać mogliśmy w produkcji "Sama słodycz", w której odegrała rolę Izabeli Rekrut, "Plebania" gdzie grała  Walę Kałyginę czy w serialu "Przepis na życie", grając Hannę Wyproń. Gościnnie aktorka pojawiła się w takich produkcjach serialowych jak: "Echo serca", "Przyjaciółki", "Twarzą w twarz", "Sublokatorzy", "Psie serce i inne". 

W związku z niezwykle charakterystycznym, aktorskim głosem, Dorota Nowakowska jest także aktorką dubbingową. Usłyszeć mogliśmy aktorkę m.in. w "Kaczych Opowieściach" jako Złotkę Błyskotkę, w "Kapitanie Grotmanie" czy w filmie "Tylko Manhatta"n jako Maxie Amberville. Co więcej, karierę dubbingową artystka rozpoczęła już na przełomie lat 70. ubiegłego stulecia. To jej głos uświetnił także takie produkcję jak: "Eugenio" czy "Scooby Doo" i potwór z "Loch Ness".

Współpraca z innymi artystami

W związku z udziałem w licznych produkcjach filmowych, serialowych czy projektach teatralnych, Dorota Nowakowska współpracowała z wieloma innymi, wybitnymi artystami polskiej sceny artystycznej. Do najczęściej spotykanych zaliczyć można takie osoby jak: Sławomir Orzechowski, Sławomir Holland, Katarzyna Galica, Michał Kwieciński, Danuta Borsuk, Agata Pruchniewska, Mateusz Damięcki, Piotr Adamczyk, Jan Wieczorkowski, Przemysław Sadowski, Sylwester Maciejewski, Jarosław Gruda, Paweł Królikowski, Cezary Żak, Artur Barciś, Ilona Ostrowska oraz wielu innych. 

Zdjęcie dzięki uprzejmości Teatru Ateneum

 

Zobacz też: Karolina Chapko, Piotr Grabowski, Janusz Chabior, Adriana Kalska, Marta Wierzbicka, Wojciech Zieliński, Agnieszka Kaczorowska-Pela, Joanna Koroniewska, Edyta Olszówka, Julia Kamińska, Rafał Mroczek, Krystian Pesta, Magdalena Górska, Sławomira Łozińska, Wojciech Błach, Marcin Perchuć, Andrzej Niemirski, Andrzej Młynarczyk, Katarzyna Kozak, Kamil Wodka,

 

Wydarzenia

Dorota Nowakowska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Dorota Nowakowska?

Miejscowości, w których Dorota Nowakowska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Tychy, Rzeszów, Chorzów, Tarnów, Stalowa Wola, Cieszyn, Legnica, Wolbrom, Marki.

Ile lat ma Dorota Nowakowska?
Dorotka Nowakowska urodziła się 10 sierpnia 1964 roku.
W jakim teatrze spotkać możemy Dorotę Nowakowską?
Dorota Nowakowska jest stałą aktorką Teatru Ateneum w Warszawie
Z kim Dorota Nowakowska uwielbia grać?
Aktora przyznaje, że uwielbia współpracować z Piotrem Adamczykiem
Która produkcja przyniosła aktorce największą popularność?
Dorota Nowakowska największą popularność zyskała odgrywając rolę Celiny Hadziuk w kultowym serialu Ranczo oraz Ranczo Wilkowyje, w 2006 roku.
W jakich latach Dorota Nowakowska grała w serialu Ranczo?
Dorota Nowakowska wcielała się w postać Celiny Hadziuk w latach 2006- 2016.

Fani lubią też

Zobacz też