Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Justin Bieber

Justin Bieber

Justin BieberSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
30 lat
data urodzenia:
01.03.1994
miejsce urodzenia:
London, Ontario, Kanada
dyscyplina:
pop, piosenkarz pop
social media:

Opis

Justin Bieber to pochodzący z Kanady piosenkarz popowy/R&B, twórca tekstów i aktor. Laureat Nagrody Grammy 2015 oraz Brit Awards 2016.

Odkrycie Justina Biebera 

W 2008 Justin Bieber za pośrednictwem serwisu Youtube został dostrzeżony przez przez Scootera Brauna, który został jego menedżerem. Braun zorganizował spotkanie młodego artysty z Usherem, po czym Justin związał się z Raymond Braun Media Group. Podpisał też kontrakt płytowy z wytwórnią Island Records.

Debiutancka płyta Justina Biebera My World

Pierwszy utwór Justina Biebera, „One Time” pojawił się 2009 roku. W listopadzie tego samego roku ukazała się debiutancka płyta Justina Biebera My World, która zdobyła status platynowej. Justin Bieber został pierwszym artystą, którego siedem utworów z pierwszego albumu było notowanych na liście Billboard Hot 100. W marcu 2010 na sklepowe półki trafił pierwsza studyjna płyta My World 2.0. Krążek zdobył szczyty notowań w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i innych państwach.

 

Płyta My World była promowana przez singiel „Baby”, po czym ruszył w swoją  pierwszą trasę koncertową  My World Tour oraz wydał dwa krążki zawierające remiksy  My Worlds Acoustici Never Say Never – The Remixes. Wystąpił też w filmie autobiograficznym Justin Bieber: Never Say Never. 

Świąteczna płyta Under the Mistletoe

W 2011 roku artysta wydał drugi krążek, była to świąteczna płyta  Under the Mistletoe, która znalazła się na pierwszym miejscu Billboard 200. Czwarta płyta Justina Biebera  Purpose ukazała się w listopadzie 2015 i znalazła się na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się płyt listy Billboard. 

 

W czerwcu 2011 magazyn „Forbes” umieścił Biebera na liście najlepiej opłacanych postaci show-biznesu poniżej 30 roku życia. 

 

Od samego początku tworzenia się kariery Justina Biebera otrzymał wiele nominacji i nagród muzycznych m.in. statuetkę dla Artysty roku, wygraną podczas gali American Music Awards 2010, nagrodę Billboard Music Awards 2016 w kategorii Top Male Artist oraz Top Social Media Artist.

Koncerty Justina Biebera

Koncerty Justina Biebera to duża dawka emocji. Artysta przyciąga rzeszę fanów z całego świata, którzy chcą zobaczyć swojego idola na  żywo. Artysta ze swoich występów robi wielkie show, które przez długi czas jest komentowane. Nic wiec dziwnego, że bilety na koncert Justina Biebera wyprzedają się w zawrotnie szybkim tempie.

 

Justin Bieber po raz pierwszy wystąpił w Polsce 25 marca 2013, dając koncert w mieszczącej się w Łodzi Atlas Arenie w ramach trasy koncertowej Believe Tour. Justin Bieber w Polsce wystąpił 11 listopada 2016 w hali Tauron Arena w Krakowie, w ramach trasy Purpose World Tour.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też