Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Lordofon

Lordofon

LordofonOpisWydarzeniaLordofon - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Lordofon to polski duet muzyczny tworzący muzykę będącą swoistą mieszaniną rapu, gitarowej alternatywy oraz miejskiego klimatu. Jest znany z licznych eksperymentów, które, o dziwo, ostatecznie tworzą nie tylko świetną, ale także spójną kompozycję. Formacja została założona w 2010 roku i od tamtej pory przeszła wiele przemian.

Zobacz wywiad z Lordofon:

 

Historia Lordofon

Powstanie Lordofon datuje się na 2010 roku. To właśnie wtedy powstał duet, który jednak nie od razu zdecydował się grać rap. Jak wspominają jego członkowie, a mianowicie Maciej Poreda i Michał Jurek, na początku głównie zajmowali się coverami kapel indie rockowych, takich jak m.in. Arctic Monkeys. Panowie jednak od początku byli nastawieni na liczne eksperymenty, dzięki czemu ich muzyka ewoluowała, ostatecznie przekształcając się w rap. W wywiadzie dla Glamarap Lordofon wspominają, że nie od razu traktowali swoją twórczość jako coś poważnego. W ten sposób zaczęli o niej myśleć dopiero w okolicach 2017 roku.

Ciągłe eksperymenty oraz zmiana profilu duetu nie byłaby możliwa, gdyby nie dobra znajomość obu panów. Maciej Poreda i Michał Jurek poznali się na obozie tenisowym w młodzieńczych latach. Wcześniej grali we wspólnym klubie. Wówczas szybko zauważyli, że mają wspólne zainteresowania, co przerodziło się w tworzenie muzyki.

Lordofon: dorobek muzyczny

Lordofon ma na swoim koncie dwa albumy. Pierwszy z nich powstał w 2019 roku i była to EP-ka zatytułowana "Plastelina". Już wtedy o duecie zrobiło się głośno ze względu na niestandardowe połączenie rapu z innymi elementami muzycznymi. Czas na kolejną płytę nadszedł już rok później. To właśnie w 2020 roku światło dzienne ujrzała kolejna długo wyczekiwana produkcja Lordofon, czyli "Koło". Na krążku znalazło się 12 utworów i są to:

 • "Figaro"
 • "04:35"
 • "Zoo"
 • "Opener"
 • "Houdini"
 • "2225"
 • "Głupek"
 • "Jutro"
 • "Grawitacja"
 • "Kobayashi"
 • "Lato"
 • "Adios"

Podobnie jak i poprzednia płyta, taki i ten krążek Lordofon został doskonale przyjęty. Doceniono jego świeżość oraz innowacyjność, której często niestety brakuje artystom hip-hopowym. Sam Popkiller określił ją "mianem wybuchowej mieszanki tęgich, trapowych bangerów zestawionych z indie-popowym, przebojowym sznytem oraz gitarowymi, bezkompromisowymi momentami inspirowanymi Nirvaną". Kolejny album, "PASSE", ujrzał światło dzienne w 2023 roku.

Najpopularniejsze występy Lordofon

Lordofon daje występy na wielu polskich scenach. Gra zarówno koncerty, jak i jest zapraszany na festiwale muzyczne. Do tej pory panów mogliśmy usłyszeć na takich wydarzeniach jak m.in. Polish Hip-Hop Festival w Płocku, miejski festiwal "Lato na Pradze" w Warszawie, OFF Festival 2022 w Katowicach czy Stay Wild Festival 2022 we Wrocławiu.

Z kim współpracował duet Lordofon?

Lordofon tworzy w ramach swojego duetu. Artyści rezygnują z kolaboracji muzycznych z innymi artystami na rzecz swoich własnych projektów. Choć ta droga nie zawsze jest udana, co można zauważyć, patrząc innych twórców, to w przypadku Lordofon sprawdza się doskonale. Warto jednak podkreślić, że choć duet nie współpracuje w ramach twórczości, to nie stroni jednak od branży muzycznej. Swoje kroki skrzyżował m.in. z:

 • Asfalt Records - Lordofon aż przez 3 lata tworzył w ramach wydawnictwa, gdzie powstały dwa projekty duetu; ostatecznie ich drogi jednak się rozeszły,
 • Kamilem Kopetzem - był odpowiedzialny za promocję płyty "Plastelina". Stworzył akcję promocyjną, której głównym elementem był ekran z tajemniczym numerem w centrum Warszawy, po którego wybraniu można było posłuchać przedpremierowych kawałków Lordofon.

 

Wydarzenia

Lordofon - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Lordofon?

Miejscowości, w których Lordofon wystąpi w najbliższym czasie: Jastarnia, Gdańsk, Poznań, Kraków.

Jak nazywają się członkowie duetu Lordofon?
Duet Lordofon tworzą Maciej Poreda oraz Michał Jurek.
Kiedy powstał duet Lordofon?
Powstanie duetu Lordofon datuje się na 2010 rok.
Skąd pochodzi Lordofon?
Duet Lordofon pochodzi z Warszawy.
Jak nazywa się najnowsza płyta Lordofona?
Najnowsza płyta powstała w 2023 roku i nosi tytuł "PASSE".
Czym inspiruje się duet Lordofon w swojej twórczości?
Inspiracje Lordofona sięgają wielu źródeł. Artyści garściami czerpią m.in. z twórczości Nirvany, Kendricka Lamara, Odd Future oraz współczesnego trapu.

Fani lubią też

Zobacz też