Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Kylie Minogue

Kylie Minogue

Sprawdź wydarzenia
Kylie MinogueSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
56 lat
data urodzenia:
28.05.1968
dyscyplina:
Australijska piosenkarka, autorka tekstów i aktorka.
social media:

Opis

Kylie Minogue to australijska piosenkarka i aktorka. Urodziła się w Melbourne w Australii w 1968 roku. Jako nastolatka zaczęła grać w australijskich serialach, z których popularność przyniosła jej produkcja „Sąsiedzi”, chętnie oglądana także w Wielkiej Brytanii. W 1987 roku podpisała kontrakt z wytwórnią Mushroom Records i wydała swój pierwszy singiel - „The Locomotion”. Utwór przez siedem tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu australijskich list przebojów. Rok później ukazał się jej debiutancki album - „Kylie” z piosenką „I Should Be So Lucky”, która okazała się światowym hitem. Płyta pokryła się platyną w Australii oraz złotem w Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Kolejne albumy - „Enjoy Yourself” oraz „Rhythm of Love” cieszyły się dużą popularnością w Australii, Wielkiej Brytanii, Azji i Europie. W 1994 roku Kylie wystąpiła u boku Jean-Claude Van Damme'a w filmie „Uliczny wojownik”. Rok później Minogue nagrała piosenkę z Nickiem Cavem - „Where the Wild Roses Grow”, która znalazła się na drugim miejscu notowań w Australii, a także odniosła sukces w Europie.

Przełomem w karierze Kylie był rok 2001, w którym ukazał się jej ósmy album - „Fever”. Znalazła się tam piosenka „Can't Get You Out of My Head”, która zdobyła pierwsze miejsce w ponad 40 krajach. Ostatni album wokalistki - „Golden” pochodzi z 2018 roku. Promują go single „Dancing” oraz „Stop Me From Falling”. Kylie Minogue w Polsce wystąpiła dwukrotnie – w 2009 i 2014 roku.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też