Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Krzysztof Dracz

Krzysztof Dracz

Krzysztof DraczOpisWydarzeniaKrzysztof Dracz - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Krzysztof Dracz to urodzony w 1961 roku w Brzegu Dolnym – polski aktor teatralny, dubbingowy, telewizyjny, głosowy i filmowy, reżyser i scenarzysta. w 1984 został absolwentem Wydziału Aktorskiego we wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Rozwój kariery aktorskiej Krzysztofa Dracza

Krzysztof Dracz w latach 1984–2004 związany był z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Od 2005 roku jest aktorem Teatru Dramatycznego w Warszawie. Można zobaczyć go również w Teatrze Telewizji. Jest również aktorem epizodycznym występującym w polskich serialach. Od 2002 roku występuje w serialu Świat według Kiepskich.

 

Krzysztof Dracz jest laureatem wielu nagród teatralnych. W 2006 roku zdobył nagrodę Feliksa Warszawskiego za drugoplanową rolę męską w spektaklu Alina na zachód w Teatrze Dramatycznym. Aktor ma na swoim koncie wiele ról w serialach oraz filmach. Należą do nich produkcje takie jak między innymi Komornik w reżyserii Feliksa Falka, Mała Moskwa w reżyserii Waldemara Krzystka czy Sztuka Kochania w reżyserii Marii Sadowskiej.

Krzysztof Dracz spektakle 2023

Krzysztof Dracz jest aktorem, którego można zobaczyć zarówno w teatrze jak i filmie. Spektakle 2023 z udziałem aktora to między innymi komedia Przyjemność z dostawą, która wystawiana jest na deskach Teatru Komedia w Warszawie. Spektakl w reżyserii Jerzego Bończyka to duża dawka humoru dla każdego. Na scenie oprócz aktora zobaczyć będzie można między innymi Elżbietę Romanowską czy Magdalenę Wójcik. To wyjątkowa propozycja dla wszystkich wielbicieli komedii.

Źródło zdjęcia: FOTON/PAP

Wydarzenia

Krzysztof Dracz - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Krzysztof Dracz?

Miejscowości, w których Krzysztof Dracz wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Kraków.

Fani lubią też

Zobacz też