Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Szymon Majewski

Szymon Majewski

Szymon MajewskiOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Szymon Majewski a dokładnie Szymon Tadeusz Majewski to urodzony 1 czerwca 1967 w Warszawie polski dziennikarz, showman, prezenter radiowy i telewizyjny, a także satyryk oraz aktor.

Szymon Majewski - początki kariery

Po ukończeniu warszawskiego liceum, w celu ominięcia obowiązku zasadniczej służby wojskowej postanowił udać się na praktyki w szpitalu. Odbył tam kurs, po którym został technikiem autoklawów medycznych. Nie był to jednak jego wymarzony zawód i zdecydował się uczęszczać na warszawską PWST, gdzie wybrał Wydział Wiedzy o Teatrze. W 1990 roku zauważywszy ogłoszenie po pracę w nowej radiostacji, więc postanowił spróbować swoich szans. Dostał wówczas angaż w Radiu Zet i od tego momentu rozpoczęła się jego długa przygoda z szeroko pojętym show biznesem.

Szymon Majewski - rozwój kariery

Z Radiem Zet pozostał związany przez 15 lat. Rozpoczął jako DJ, ale szybko stał się pełnoprawnym dziennikarzem radiostacji. Najbardziej znane audycje, które udało mu się prowadzić to: "Szymoniada", "Majewiada", "Sponton" oraz "Czuj mózg" a także "Grupa Szczepana". Po tym okresie zrobił sobie krótką przerwę od Radia Zet i z Igą Mackiewicz prowadził "Szymorning" w radiu Eska. W 2014 roku powrócił do stacji macierzystej i można go było wówczas posłuchać w: "Nie mam pytań", "Nieporadnik małżeński", "Bułka z Szymkiem", "PogoDyńka" czy też "Warto rozbawiać".

 

Jego debiut na szklanym ekranie miał miejsce w 1994 roku w TVP. Otrzymał wtedy propozycję prowadzenia programu pt. "Wieczór z Alicją". W tejże telewizji poprowadził następnie znany program rozrywkowy - "Słów cięcie gięcie" i zyskał sporą rozpoznawalność i przychylność widzów. W drugiej połowie lat 90. Szymon Majewski postanowił spróbować swoich sił jako aktor. Otrzymał angaż do dwóch części filmów Juliusza Machulskiego. Wcielił się w nich w postać  Mioducha - w 1997 roku w filmie "Kiler" a w 1999 zaś w "Kiler-ów 2-óch".

 

W 2004 roku zdecydował się na współpracę z TVN. Osiem lat współpracy zaowocowało programami rozrywkowymi takimi jak: "Mamy cię!", "Szymon Majewski Show", "HDw3D Telewision" oraz "Szymon na żywo".

 

W 2005 roku Szymon Majewski spróbował rozwinąć nieco swoje aktorstwo i zagrał księcia w spektaklu telewizyjnym "Kopciuszek", którego reżyserem jest Krystyna Janda. Tego roku także ukazała się książka biograficzna showmana pt. "Spowiedź świra". Pozycja ta jest wywiadem, który przeprowadziła z Majewskim Agnieszka Lesiak. Książka doczekała się także reedycji, która miała miejsce w 2007 roku i nosi tytuł "Showman, czyli spowiedź świra".

W 2012 roku Szymon Majewski zakończył współpracę z telewizją TVN na rzecz kanału "Szymon Majewski" prowadzonego na platformie YouTube, gdzie zaczął wówczas publikować vlogi. Kanał liczy już ponad 100 tysięcy subskrybentów. Obecnie służy on służy Majewskiemu głównie do promowania swojego programu w Radiu Zet, a także dzielenia się własnymi przemyśleniami na różne aktualne tematy. W Radiu Zet co niedzielę o godz. 17:00 prowadzi swoją audycję, dzięki któremu możemy poznać gwiazdę od zupełnie innej strony.

Szymon Majewski - nagrody oraz wyróżnienia

Za swoje dokonania podczas długoletniej działalności artystycznej showmam zdobył wiele nagród i wyróżnień. Najważniejsze z nich to:

 • Telekamery - 2010; otrzymał Złotą Telekamerę za całokształt twórczości
 • Telekamery - 2009; kategoria: Osobowość w rozrywce
 • Świry - 2009; kategoria: Osobowość TV
 • Wiktory - 2007; kategoria: Twórca najlepszego programu telewizyjnego
 • MediaTory - 2007 laureat AkumulaTORa
 • Telekamery - 2007; kategoria: Rozrywka
 • Świry - 2007; kategoria: Teleświr
 • Świry - 2006; kategoria: Osobowość TV
 • Telekamery - 2006; kategoria: Rozrywka
 • Fenomen - 2005 w "Przekroju"
 • Wiktory - 2004; kategoria: Odkrycie telewizyjne roku

 

Zobacz też: Cezary Pazura, Małgorzata Ostrowska - Królikowska, Aleksandra Popławska, Piotr Polk, Agnieszka Kaczorowska-Pela, Ewa Kasprzyk, Maciej Zakościelny, Marian Opania, Małgorzata Potocka, Piotr Grabowski, Katarzyna Sowińska, Dorota Krempa, Krzysztof Piątkowski, Katarzyna Bujakiewicz, Natasza Leśniak, Dominika Kryszczyńska, Karolina Nowakowska, Monika Ambroziak, Łukasz Konopka, Wojciech Medyński,

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie wykształcenie posiada Szymon Majewski?
Wykształcenie Szymona Majewskiego jest dość nietypowe. Może pochwalić się on bowiem tytułem technika autoklawów medycznych z obsługą pieców sterylizacyjnych gazowych oraz parowych. Był także słuchaczem Wydziału Wiedzy o Teatrze na PWST w Warszawie.
W jakiej radiostacji Szymon Majewski zaczął swoją przygodę z show biznesem?
Pierwszym radiem, z którym związał się Szymon Majewski to Radio Zet. Był to rok 1990 i przez kolejne lata showman prowadził w radiostacji wiele programów.
W którym roku i w jakim programie Szymon Majewski zadebiutował w telewizji?
Debiut Szymona Majewskiego odbył się w 1994 roku na antenie TVP, kiedy to raczył widzów swoimi występami w talk-show "Wieczór z Alicją".
Kiedy miał miejsce debiut aktorski Szymona Majewskiego?
Nie wszyscy wiedzą, że Szymon Majewski ma na swoim koncie kilka ról aktorskich. Jego debiut w tej dziedzinie odbył się w 1997 roku w filmie Juliusza Machulskiego pt. "Kiler". Showman wcielił się wówczas w postać Mioducha.
Jakiego wzrostu jest Szymon Majewski?
Szymon Majewski jest wysokim mężczyzną, a jego wzrost to 191 cm.
Jak ma na drugie imię Szymon Majewski?
Drugie imię showmana to Tadeusz.
Czy Szymon Majewski ma żonę i dzieci?
Szymon Majewski pozostaje w długoletnim związku ze swoją żoną Magdą, z którą doczekali się dwoje dzieci - Zofii oraz Antoniego.

Fani lubią też

Zobacz też