Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Piotr Cugowski

Piotr Cugowski

Piotr CugowskiSzczegółyOpisWydarzeniaPiotr Cugowski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
44 lata
data urodzenia:
05.10.1979
miejsce urodzenia:
Lublin
zespół/zespoły aktualne:
Bracia
dyscyplina:
wokalista, autor tekstów, producent muzyczny
social media:

Opis

Piotr Cugowski to polski muzyk, a także współzałożyciel zespołu Bracia. Urodził się 5 października 1979 roku w Lublinie.

 

Pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach. Jego ojcem jest Krzysztof Cugowski. Artysta uczył się w szkole muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie. W czasach szkolnych współpracował też z zespołami In Tenebris czy Tipsy Train.

 

W 1997 roku razem z bratem Wojciechem Cugowskim założył zespół Bracia.  Razem wydali 6 płyt studyjnych. Byli też supportem takich zespołów jak Whitesnake, Molly Hatched,  Wishbone Ash .

 

Piotr Cugowski w 2002 roku zdobył główną nagrodę w konkursie Festiwalu Zjednoczonej Europy w Zielonej Górze. Wykonał wtedy utwór Czesława Niemena „Jednego Serca”, koncert Piotra Cugowskiego na długo pozostaje w pamięci za sprawą jego głębokiego głosu i charyzmy, którą przekazuje publiczności.

 

Wystąpił też w muzycznym show Janusza Józefowicza i Nataszy Urbańskiej „Przebojowa noc”, gdzie zaprezentował utwór „Roxanne” z repertuaru The Police. Nagrał też utwory na ścieżki dźwiękowe do filmów takich jak „Kurczak Mały” Disneya, „Kochaj i Tańcz”. Można było zobaczyć go też w programach telewizyjnych:  był jurorem programów rozrywkowych MTV Rockuje czy The Voice of Poland.

 

 

Wydarzenia

Piotr Cugowski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Piotr Cugowski?

Miejscowości, w których Piotr Cugowski wystąpi w najbliższym czasie: Łódź, Częstochowa, Jelenia Góra, Kielce, Bielsko-Biała, Katowice.

Kiedy urodził się Piotr Cugowski?
Piotr Cugowski-urodzony 5.10.1979 roku w Lublinie jest polskim muzykiem, wokalistą, oraz współzałożycielem zespołu Bracia, który powstał dzięki współpracy z Wojciechem Cugowskim. Uczył się w szkole muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie, a w czasach szkoły średniej współpracował z zespołami In Tenebris oraz Tipsy Train.
Kiedy Piotr Cugowski założył zespół Bracia?
Muzyczną współpracę z bratem-Wojciechem Cugowskim rozpoczął w 1997 roku. Wspólnie wydali sześć albumów studyjnych - "Dzieci Wszystkich Gwiazd" w 2003 roku, "Fobrock" w 2005 roku, "A Tribute to Queen" w 2008 roku, "Kolędy" w 2009 roku, "Zapamiętaj" w 2009 roku i "Zmienić zdarzeń bieg w 2013 roku. Występowali również jako support przed koncertami zespołów Whitesnake, Molly Hatched oraz Wishbone Ash.
Czy Piotr Cugowski brał udział w programach rozrywkowych?
Piotr Cugowski był jurorem w produkcjach takich jak: MTV Rockuje w 2007 roku oraz The Voice of Poland w 2019 roku.
Czy Piotr Cugowski tworzył utwory do filmów?
Piotr Cugowski utworzył kilka ścieżek dźwiękowych na potrzeby produkcji filmowych, między innymi były to utwory "Ten mały błąd" i "Tylko tyle wiem" do filmu Disneya - "Kurczak mały". Kolejną produkcją była jego indywidualna interpretacja piosenki Michaela Jacksona pt. "Dirty Diana" na potrzeby filmu "Kochaj i tańcz". Ostatnią kompozycją był utwór "Syberiada", śpiewany w duecie z Anią Wyszkoni do filmu Janusza Zaorskiego "Syberiada Polska".
W jakich akcjach charytatywnych brał udział Piotr Cugowski?
Przede wszystkim był wielokrotnym uczestnikiem koncertów Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Zaśpiewał piosenkę "Moja planeta" na płycie " czarodzieje uśmiechu " z 2010, która była elementem akcji Fundacji Ronalda McDonalda "NIE nowotworom u dzieci" W styczniu 2014 roku wraz z bratem brał udział w spotkaniu w Zatoce Sztuki w Sopocie, na rzecz bliźniaków z porażeniem mózgowym.

Fani lubią też

Zobacz też