Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Maciej Stuhr

Maciej Stuhr

Maciej StuhrOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Maciej Stuhr (ur. 23 czerwca 1975 w Krakowie) – polski aktor filmowy i teatralny, współzałożyciel kabaretu Po Żarcie. Z wykształcenia psycholog. Syn wybitnego aktora Jerzego Stuhra.

Kariera Macieja Stuhra

W roku 2003 ukończył krakowską PWST. W latach 2004–2008 był aktorem Teatru Dramatycznego w Warszawie. Od 2008 jest członkiem zespołu Nowego Teatru w Warszawie.

Maciej Stuhr debiutował na dużym ekranie w Dekalogu X Krzysztofa Kieślowskiego rolą Piotrka. Potem zasłynął głównie z ról komediowych w obrazach „Fuks”, „Chłopaki nie płaczą”, „Testosteron”. Dwukrotnie był nominowany do nagrody „Orzeł” za role w filmie „Przedwiośnie” i „33 sceny z życia”.
Rok 2012 przyniósł dwie wybitne kreacje aktora w „Obławie” i „Pokłosiu”. Maciej Stuhr chętnie udziela głosu postaciom w filmach animowanych, podkładał polski dubbing w wielu filmach dla dzieci.

Maciej Stuhr - spektakle

Maciej Stuhr jest znany z parodii twórczości i zachowań innych artystów. Parodiował m.in. Grzegorza Turnaua, Stanisława Soykę, Gustawa Holoubka i Mariusza Maksa Kolonkę.
Wraz z kabaretem Po Żarcie otrzymał I nagrodę na przeglądzie PaKA w 1997.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn