Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Olga Szomańska

Olga Szomańska

Olga SzomańskaSzczegółyOpisWydarzeniaOlga Szomańska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
41 lat
data urodzenia:
18.11.1982
miejsce urodzenia:
Wrocław
dyscyplina:
Wokalistka, aktorka (musicalowa, teatralna, serialowa, dubbingowa), kompozytorka, autorka tekstów
social media:

Opis

Olga Szomańska to urodzona 18 listopada 1982 roku we Wrocławiu polska wokalistka, autorka tekstów, aktorka (serialowa, musicalowa, dubbingowa i teatralna) oraz kompozytorka. Kobieta wielu talentów, która rozmaitym wyzwaniom mówi po prostu: „Nadchodzę!”.

Olga Szomańska – kariera muzyczna

Analizując postać Olgi Szomańskiej, wypadałoby rozpocząć od wieloletniej kariery muzycznej tej utalentowanej artystki. Olga ma na swoim koncie następujące albumy i utwory:

 • „Nówka” – 2011 – z kawałkami „Jutro ucieknę”, „Ona to Ja”, „Daj oddychać”, „Obudź mnie w środku snu” czy też „Z Tobą potrafię”,
 • „Piosenki Anny German” – 2013 – utwory Anny German, wykonywane wraz z Joanną Moro i Agnieszką Babicz,
 • „W duetach” – 2016 – z Maciejem Silskim, Tomaszem Busławskim, Tomaszem Zimochem, Marcinem Kołaczkowskim, Marcinem Jajkiewiczem, Michałem Rudasiem, Maciejem Miecznikowskim, Henrim Seroką i Mateuszem Ziółko,
 • „Kolędowa (Live) – 2017 – album koncertowy z kolędami,
 • „Ja lubię” – 2022 – „Wychodzę z cienia”, „Powiedz, czy wrócisz”, „Moje dłonie”, „Odeszłam na chwilę”, „Słońce do stóp”, „Nic do dodania”, „Ja lubię”, „Poczytaj”.

Wokalistka świetnie poradziła sobie w programach „Szansa na sukces” (wykonując utwór „W moim magicznym domu”) oraz „Twoja twarz brzmi znajomo” (w 2016 roku zajęła w nim 2. miejsce – VI edycja, zwyciężyła Maria Tyszkiewicz). Olga ma w swoim dorobku również wiele muzycznych nagród (np. z Festiwalu Piosenki Polskiej lat 60. i 70.).

Musicale i spektakle

Dotychczasowa kariera muzyczna Olgi Szomańskiej została już krótko przedstawiona, więc pora przerzucić się na musicale i spektakle teatralne.

Artystka współpracowała już m.in. z Teatrem Muzycznym-Operetką Wrocławską (Teatrem Muzycznym Capitol), Teatrem Muzycznym „Roma” w Warszawie, Teatrem Rampa na Targówku, warszawskim Teatrem Gudejko, krakowskim Teatrem Variété, Teatrem Muzycznym w Poznaniu czy też Teatrem Syrena w Warszawie. Olga wystąpiła już w takich musicalach i przedstawieniach, jak:

 • „Grease”,
 • „Kwiaty we włosach”,
 • „Sztukmistrz z Lublina”,
 • „Złota kaczka”,
 • „Sześć w jednej”,
 • „Krzyżacy”,
 • „Nie ma solidarności bez miłości”,
 • „Legalna blondynka”,
 • „Zakonnica w przebraniu”,
 • „Czarownice z Eastwick”.

Seriale i dubbing

Jakby tego było mało, Olga może się też pochwalić wieloma ciekawymi rolami serialowymi i bogatą przygodą dubbingową. Polska widownia najbardziej kojarzy ją z rolą Marzenki w popularnym serialu „M jak miłość”. Dodatkowo zagrała w takich produkcjach, jak:

 • „Tatuśkowie”,
 • „Święty”,
 • „Będzie dobrze, kochanie”,
 • „Osiecka”,
 • „Pierwsza miłość”.

Co z dubbingiem? Olga podkładała już głos m.in. w „Krainie Lodu”, „Meridzie walecznej”, „Krainie Lodu II”, „Dobrym dinozaurze”, „Bingo i Bongo” czy też „Mapeciątkach”.

Wydarzenia

Olga Szomańska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Olga Szomańska?

Miejscowości, w których Olga Szomańska wystąpi w najbliższym czasie: Bielsko-Biała.

Gdzie i kiedy urodziła się Olga Szomańska?
Olga Szomańska urodziła się 18 listopada 1982 roku we Wrocławiu. To popularna wokalistka, aktorka (musicalowa, teatralna, serialowa i dubbingowa), kompozytorka oraz autorka tekstów.
Jakie albumy ma na swoim koncie Olga Szomańska i z jakich utworów jest najbardziej znana?
Olga Szomańska opublikowała już następujące albumy: „Nówka”, „Piosenki Anny German”, „W duetach”, „Kolędowa (Live)” oraz „Ja lubię”. Słuchacze najbardziej kojarzą ją z utworów: „Ja lubię”, „Powiedz, czy wrócisz”, „Wychodzę z cienia”, „Słońce do stóp”, „Moje dłonie”, oraz „Nic do dodania”. Wokalistka świetnie zaprezentowała się również w programach „Szansa na sukces” i „Twoja twarz brzmi znajomo” (2. lokata w 2016 roku – VI edycja).
W jakich musicalach oraz spektaklach teatralnych wystąpiła już Olga Szomańska?
Olga Szomańska od wielu lat występuje w przeróżnych musicalach i przedstawieniach teatralnych, współpracując m.in. z warszawskim Teatrem Syrena, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Teatrem Rampa na Targówku czy też krakowskim Teatrem Variété. Szerszej publiczności zaprezentowała się już w takich sztukach i musicalach, jak: „Grease”, „Kwiaty we włosach”, „Sześć w jednej”, „Krzyżacy”, „Legalna blondynka”, „Zakonnica w przebraniu” oraz „Czarownice z Eastwick”.
W jakich serialach grała już Olga Szomańska i do jakich produkcji podkładała głos?
Olga Szomańska jako aktorka serialowa jest znana głównie z roli Marzenki w serialu „M jak miłość”, ale grała już też w kilku innych serialach – m.in. „Osiecka”, „Tatuśkowie”, „Święty” i „Pierwsza miłość”. Dodatkowo Olga podkłada głos w „Krainie Lodu”, „Krainie Lodu II”, „Meridzie walecznej” czy też „Mapeciątkach”.

Fani lubią też

Zobacz też