Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Liroy

LiroySzczegółyOpisWydarzeniaLiroy - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
52 lata
data urodzenia:
12.07.1971
dyscyplina:
Polski raper, producent muzyczny, przedsiębiorca i polityk.
social media:

Opis

Liroy czyli Piotr Krzysztof Marzec to raper, producent muzyczny i polityk. Urodził się w 1971 roku w Busku-Zdroju.

Zadebiutował w 1992 roku albumem „East On Da Mic”. Sukces odniosła druga płyta - „Alboom”, wydana w 1995 roku. Wydawnictwo uzyskało status czterokrotnej platynowej płyty i przyniosło raperowi dwie nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategoriach „Album roku – muzyka taneczna” i „Album roku – muzyka alternatywna”. Najsłynniejsze piosenki z krążka to Scoobiedoo Ya” oraz „Scyzoryk”.

Drugi album studyjny Liroya - „L” ukazał się w czerwcu 1997 roku. Otrzymał Fryderyka w kategorii „najlepszy album rap/hip-hop” i pokrył się złotem.

Trzeci krążek - „Dzień Szaka-L'a (Bafangoo, część 2.) z 1999 roku pokrył się platyną i zdobył kolejną nagrodę Fryderyka w kategorii „najlepszy album rap/hip-hop”. Pochodzą z niego między innymi single „HaHa - że jak?”, Moja autobiografia”, „Kiedy jesteś na dnie” oraz „Impreza”.

W 2015 roku Liroy zakończył karierę muzyczną i zajął się działalnością polityczną, zostając posłem na Sejm RP. Jest zwolennikiem legalizacji marihuany w Polsce.

Wydarzenia

Liroy - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Liroy?

Miejscowości, w których Liroy wystąpi w najbliższym czasie: Koszalin, Płock, Kielce, Kraków, Warszawa, Poznań, Gdańsk/Sopot, Toruń, Gliwice, Wrocław, Olsztyn, Szczecin.

Fani lubią też

Zobacz też