Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Liroy

LiroyOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Liroy czyli Piotr Krzysztof Marzec to raper, producent muzyczny i polityk. Urodził się w 1971 roku w Busku-Zdroju.

Zadebiutował w 1992 roku albumem „East On Da Mic”. Sukces odniosła druga płyta - „Alboom”, wydana w 1995 roku. Wydawnictwo uzyskało status czterokrotnej platynowej płyty i przyniosło raperowi dwie nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategoriach „Album roku – muzyka taneczna” i „Album roku – muzyka alternatywna”. Najsłynniejsze piosenki z krążka to Scoobiedoo Ya” oraz „Scyzoryk”.

Drugi album studyjny Liroya - „L” ukazał się w czerwcu 1997 roku. Otrzymał Fryderyka w kategorii „najlepszy album rap/hip-hop” i pokrył się złotem.

Trzeci krążek - „Dzień Szaka-L'a (Bafangoo, część 2.) z 1999 roku pokrył się platyną i zdobył kolejną nagrodę Fryderyka w kategorii „najlepszy album rap/hip-hop”. Pochodzą z niego między innymi single „HaHa - że jak?”, Moja autobiografia”, „Kiedy jesteś na dnie” oraz „Impreza”.

W 2015 roku Liroy zakończył karierę muzyczną i zajął się działalnością polityczną, zostając posłem na Sejm RP. Jest zwolennikiem legalizacji marihuany w Polsce.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn