Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Monika Ambroziak

Monika Ambroziak

Sprawdź wydarzenia
Monika AmbroziakSzczegółyOpisWydarzeniaMonika Ambroziak - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
53 lata
data urodzenia:
14.05.1971
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
Aktorka (musicalowa, teatralna, filmowa, serialowa i dubbingowa) oraz wokalistka
social media:

Opis

Monika Ambroziak to znana i lubiana polska aktorka filmowa, teatralna, musicalowa, telewizyjna oraz piosenkarka. Tak szeroki zakres umiejętności sprawia, że artystka ceniona jest w ogromnych kręgach kulturowych. Jak wyglądała ścieżka artystyczna znanej i lubionej aktorki? Która produkcja przyniosła artystce największy rozgłos?

Monika Ambroziak i jej historia

Monika Ambroziak urodziła się i wychowała w Warszawie. Od najmłodszych lat interesowała się światem muzyki i teatru. Swoich sił próbowała już w czasie szkoły. Monika Ambroziak jest magistrem sztuki. Swoją pasję i zainteresowania rozwijał pod bacznym okiem Józefa Józefowicza. Dziś jest asystentką swojego mentora, jak również Janusza Stokłosy. W 2007 roku brała udział w przesłuchaniach uczestników do Teatru Buffo.

Życie prywatne Moniki Ambroziak pozostaje wielką zagadką. Artystka nie podaje żadnych informacji do opinii publicznej, chroniąc swoją rodzinę, przyjaciół oraz najbliższych. 

Dorobek artystyczny Moniki Ambroziak

Monika Ambroziak w latach 1991-2015 na stale związana była ze Studiem Buffo. Artystka bardzo często grywa także w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Debiutowała w kultowym musicalu "Metro", w 1991 roku. Z tak przygotowanym repertuarem, w 1992 roku Monika Ambroziak wystąpiła na Broadwayu.

Na swoim koncie artystka ma ogromną ilość spektakli muzycznych. Szerokiej publiczności znane są jej wykonania takich utworów jak: "Vs’o mogut koroli", "Ya sashla s uma", "Gdzie ci mężczyźni", "Zapomnisz o mnie", "I Will survive". Oprócz tego artystę mogliśmy podziwiać w takich spektaklach, musicalach jak: "Do grającej szafy grosik wrzuć", "Brel", "Bajor w Buffo", "Elvis", "Grosik 2. Piosenki z lat 60." oraz wiele innych. 

Monika Ambroziak pojawiła się także w Teatrze Telewizji. Zagrała w takich spektaklach jak: "Książę Nocy", "Romeo i Julia" czy "Pastorałka". 

Pomimo tego, że Monika Ambroziak jest głównie aktorką teatralną, spotkać można ją takżeszklanych ekranach. Aktorka zagrała w takich serialach jak: "Samo życie", "Defekt", "Kasia i Tomek", "Na Wspólnej", "Pensjonat pod Różą", "Plebania", "Magda M.", "U fryzjera", "Egzamin z życia", "M jak Miłość", "Hela w opałach", "Klan", "Komisarz Alex" oraz wiele innych znanych i lubianych przez Polaków seriali. 

Monika Ambroziak odegrała także wiele ról filmowych. Do najbardziej popularnych zaliczyć można: "Sztos", "Chłopaki nie płaczą", "E= mc2", "Rób swoje, ryzyko jest twoje", "Listy do M.", "Futro z Misia" czy "Jak to się robi z dziewczynami"

W 2019 roku Monika Ambroziak była jedną z jurorek drugiej edycji Polsat Śpiewajmy razem. All Together Now. Artystka wzięła także udział w programie Śpiewające fortepiany, Sylwester z Jedynką, Sympatyczny program dla miłych ludzi, Słów cięcie-gięcie oraz inne. 

Współpraca z innymi artystami

Monika Ambroziak w związku z bogatym dorobkiem artystycznym, współpracowała z wieloma wybitnymi artystami. W świecie muzyki pracowała z takimi gwiazdami jak: Kaya, Mafia, Kasia Kowalska, Tadeusz Nalepa, Kostek Yoriadis, Mietek Szcześniak, Andrzej Krzywy, Izabela Trojanowska oraz wielu innych. 

Wśród aktorów można wymienić Cezarego Pazure, Olafa Lubaszenko, Aleksandrę Popławską, Dariusza Gąsiorowskiego, Edwarda Lubaszenko, Agnieszkę Dygant oraz wielu innych. 

 

Zobacz też: Kazimierz Mazur, Olga Bończyk, Julia Kamińska, Artur Barciś, Jakub Wons, Krzysztof Ibisz, Rafał Cieszyński, Aleksandra Popławska, Grażyna Wolszczak, Katarzyna Warnke, Michał Żurawski, Gabriela Muskała, Joanna Kuberska, Jakub Gąsowski, Krzysztof Wieszczek, Anna Oberc, Tomasz Dutkiewicz, Artur Andrus, Ewa Telega, Elżbieta Panas,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Monika Ambroziak - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Monika Ambroziak?

Miejscowości, w których Monika Ambroziak wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Ile lat ma Monika Ambroziak?
Monika Ambroziak urodziła się 14 maja 1971 roku.
Ile wzrostu ma Monika Ambroziak?
Monika Ambroziak ma 170 cm wzrostu.
Czy Monika Ambroziak ma dzieci?
Monika Ambroziak ma jedno dziecko- córkę Zofię, która urodziła się w 2008 roku.
Która produkcja przyniosła Monice Ambroziak największą popularność?
Monika Ambroziak brała udział w kultowym musicalu Metro, co przyniosło jej ogromną popularność wśród szerokiego grona odbiorców.
Czy Monika Ambroziak ma męża?
Monika Ambroziak jest w związku małżeńskim z Krzysztofem Rymszewiczem od 2008 roku.

Fani lubią też

Zobacz też