Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Sławek Uniatowski

Sławek Uniatowski

Sławek UniatowskiSzczegółyOpisWydarzeniaSławek Uniatowski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
40 lat
data urodzenia:
11.05.1984
miejsce urodzenia:
Toruń
dyscyplina:
Wokalista (pop, rock, jazz), autor tekstów, kompozytor, aktor serialowy i multiinstrumentalista
social media:

Opis

Od najmłodszych lat rozwijał umiejętności muzyczne, grając na instrumentach klawiszowych. Szybko zainteresował się jazzem, co z kolei zapoczątkowało jego karierę wokalną. Śpiewa barytonem, jest kompozytorem, autorem tekstów i multiinstrumentalistą.

O Sławku Uniatowskim

Jako nastolatek zaczął komponować i pisać teksty piosenek. Współtworzył toruński zespół Kije, w którym komponował oraz grał na syntezatorach.
Wiosną 2005 roku wziął udział w czwartym sezonie talent show "Idol" w telewizji Polsat. Dotarł do finału, a ostatecznie zajął drugie miejsce. W tym samym roku, wraz z Marylą Rodowicz, nagrał utwór "Będzie to, co musi być", wydany na jej płycie zatytułowanej "Kochać". W 2006 roku nagrał piosenkę "Kocham cię", która trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu "Ja wam pokażę", w reżyserii Denisa Delica. W tym samym roku wystąpił, wraz ze Zbigniewem Wodeckim oraz Janem Kantym Pawluśkiewiczem, podczas 43. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Pod koniec 2008 roku założył zespół Uniatowski Project. W 2010 roku zajął pierwsze miejsce na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu, gdzie wykonał utwory "Wymyśliłem Ciebie" Andrzeja Zauchy oraz "This Never Happened Before" Paula McCartneya. W 2011 roku wziął udział w projekcie "Poland Why Not", z którym koncertował m.in. w Indiach i Japonii.
W 2012 roku wraz z Poet's Corner nagrał singiel "Angel In My Arms". W 2014 roku podczas koncertu "Grzegorz Ciechowski. Spotkanie z legendą" zaśpiewał utwór "Tak... Tak... To ja" z repertuaru Obywatela G.C., przy akompaniamencie Polskiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Orkiestry Adama Sztaby.
W międzyczasie koncertował z big bandami wykonując repertuar Franka Sinatry, Tony'ego Bennetta, Nat "King" Cole'a, Cheta Bakera oraz Ellie Fitzgerald, m.in. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

W 2016 roku uświetnił koncert z okazji 100. Rocznicy urodzin Franka Sinatry w radiowej Trójce. Zaśpiewał tam wraz z Kubą Badachem, Januszem Szromem oraz Wojciechem Myrczkiem, przy akompaniamencie Chopin University Big Band pod kierownictwem Piotra Kostrzewy. Koncert wydano na albumie "Koncerty w Trójce vol. 20 – Frank Sinatra 100-lecie urodzin".
6 września 2016 roku, jako jedyny wokalista z Polski wystąpił z Davidem Fosterem, podczas koncertu z okazji obchodów 71. rocznicy uzyskania niepodległości przez Indonezję zorganizowanych w Warszawie przez Ambasadę Indonezji.
25 września 2016 roku w Filharmonii w Szczecinie przedpremierowo zaprezentował materiał z autorskiego albumu "Metamorphosis" rozpisany na orkiestrę symfoniczną i zaaranżowany przez Daniela Nosewicza.
20 kwietnia 2018 roku odbyła się oficjalna premiera albumu Uniatowski "Metamorphosis". Album ten to 13 kompozycji Sławka Uniatowskiego, do których teksty napisał sam artysta oraz zaproszeni do współpracy: Tomasz Organek, Janusz Onufrowicz oraz Michał Zabłocki.
W czerwcu 2018 roku wziął udział w Konkursie Premiery na 55. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, podczas którego wykonał utwór "5 rano" z albumu "Metamorphosis". Album promowały trzy single "Honolulu", "Każdemu wolno kochać" i "5 rano".
Krótko po premierze albumu, Sławek Uniatowski rozpoczął trasę "Uniatowski Metamorphosis", która trwała do 2019 roku. Na scenie towarzyszył mu zespół złożony z najwybitniejszych muzyków młodego pokolenia: pianista Rafał Stępień, basista Paweł Puszczało oraz perkusista Tomasz Torres.
W czerwcu 2019 roku debiutancka płyta "Metamorphosis" uzyskała status Złotej Płyty. 7 lutego 2020 roku album został wydany w wersji winylowej. 23 maja 2018 roku ukazał się album "Dobrze, że jesteś" Zbigniewa Wodeckiego, na którym Uniatowski śpiewa utwór "Nie ma jak Bacharach" na podstawie linii melodycznej wymyślonej przez Wodeckiego. Album bardzo szybko uzyskał status złotej, a następnie platynowej płyty.
Charakterystyczny głos Sławka Uniatowskiego, wykonującego utwory Zbigniewa Wodeckiego sprawił, że w słuchaczach obudziły się wspomnienia po zmarłym artyście. Sławek Uniatowski stał się jednym z głównych wokalistów występujących, podczas tras koncertowych organizowanych przez Fundację im. Zbigniewa
Wodeckiego - "Wodecki Twist Festiwal":
  • Wodecki - Trasa koncertowa "Twój Jubileusz", 2017
  • Wodecki Twist Festiwal, "Tribute to Zbigniew Wodecki", 2018
  • Wodecki Twist Festiwal, "Wyspa Muzyki", 2019
  • Wodecki Twist Festiwal, "Twist", 2022
Podczas koncertów wykonywał utwory: "Zacznij od Bacha", "Zabiorę Cię dziś na bal", "Basia, Basia", " Chałupy welcome to", "Znajdziesz mnie znowu", "Posłuchaj mnie spokojnie", "Lubię wracać tam gdzie byłem". W styczniu 2019 roku rozpoczął trasę koncertową "Uniatowski The Best Of", podczas której wykonywał swoje ulubione utwory z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy i Franka Sinatry.  Widzowie mogli usłyszeć m. in. utwory takie jak: "Wymyśliłem Ciebie", C'est La Vie" Andrzeja Zauchy, "Come Fly with Me " Franka Sinatry, " Pszczółka Maja"
Zbigniewa Wodeckiego oraz utwory z debiutanckiego albumu "Metamorphosis".
W 2019 roku Sławek Uniatowski wystąpił w trzeciej edycji "Koncertu Muzyki Filmowej" oraz zaśpiewał na koncertach "Niemen Inaczej". Razem z Anią Rusowicz nagrał nową wersję utworu "Szukaj mnie" do komedii "Kogel Mogel 3".
W tym samym roku, Sławek zadebiutował na ekranie, zagrał w znanym i lubianym przez Polaków serialu "M jak miłość", w którym występował u boku Barbary Kurdej-Szatan. Wcielił się w postać Leszka Krajewskiego. W serialu grał aż do 2021 roku.
W styczniu 2020 roku ruszyły prace nad nowym albumem "Wielki Błękit". W sierpniu ukazał się pierwszy singiel promujący "Koniec Świata". Tekst do muzyki Sławka napisał Janusz Onufrowicz. Utwór ten został zaprezentowany
podczas koncertu "Premiery" na 57. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. 
Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu był zawsze bliski jego sercu, co udowadniał występując podczas koncertów w latach 2018-2022.
Sławek Uniatowski nie zwalniał tempa nawet podczas panującej Pandemii Covid-19 w latach 2020 - 2022. Kiedy tylko nadarzyła się okazja, grał koncerty dając fanom odrobinę radość i możliwość oderwania się od rzeczywistości ciężkich czasów. Wspierał tym samym Polską kulturę. Trasa "The Best Of" spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem, co zaowocowało drugą trasą Uniatowski "The Best Of II", którą wokalista kontynuował w latach 2020-2022.
W 2020 i 2021 uczestniczył w koncertach "Ikony Muzyki - Poeci Rocka", wykonując utwory pt. "Your Song" Eltona Johna, "Heroes" Davida Bowiego, "Women" Johna Lennona.
W październiku 2021 roku Sławek Uniatowski rozpoczął nowy projekt koncertowy o nazwie "Love Story" czyli najpiękniejsze piosenki o miłości. Podczas koncertów, fani mogli usłyszeć utwory "Something Stupid" Franka Sinatry, "Ktoś między nami" Anny Jantar i Zbigniewa Hołdysa, "Kochać" Piotra Szczepanika, a także "Za Tobą pójdę jak na bal" Krzysztofa Krawczyka. Koncerty cieszyły się bardzo dużą popularnością, wypełniając salę po brzegi. Trasa trwała do 2023 roku.
W 2022 roku Sławek nagrał cover "Byłaś serca biciem" z Mike'em Konstantym. W tym samym roku Uniatowski nagrał utwór do filmu "Święta inaczej", który nosi tytuł "Święta, nie Święta". Piosenkę zaśpiewał wraz z Klaudią Szafrańską.
12 kwietnia w Filharmonii w Szczecinie odbył się prapremierowy koncert "Wielki Błękit", podczas którego Sławek Uniatowski zaprezentował materiał z nowej płyty.  Kolejnym miastem, które odwiedził z nowym materiałem był Kraków, gdzie wokalista wystąpił 21 maja. Premiera albumu "Wielki Błękit" planowana jest na ostatni kwartał 2023.

Wydarzenia

Sławek Uniatowski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Sławek Uniatowski?

Miejscowości, w których Sławek Uniatowski wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Zielona Góra, Chorzów, Nysa, Katowice, Inowrocław.

Czy Sławek Uniatowski brał udział w programie "Idol"?
Sławek Uniatowski brał w nim udział wiosną 2005 roku. Podczas udziału w castingach miał zaledwie 20 lat. Zajął drugie miejsce w jego finale, lecz mimo tego zyskał sporą popularność. Bardzo pozytywnie wspomina chwile spędzone na planie "Idola". Według niego, udział w talent show'ach takich jak "Idol" jest dobrym sposobem, aby widownia mogła poznać początkujących artystów.
Czy Sławek Uniatowski grał w serialach?
Sławek Uniatowski od 2019 roku gra w serialu "M jak miłość". Wciela się w nim w postać Leszka Krajewskiego. W swojej karierze był również uczestnikiem czwartej edycji programu Polsatu - Taniec z gwiazdami w 2015 roku, w którym tańczył w parze z Magdą Soszyńską, niestety występ zakończył się porażką. Poza karierą telewizyjną był jednym z w wykonawców piosenki do filmu animowanego "Vaiana: Skarb oceanu" pod tytułem Twoje ja. Swojego głosu użyczył w postaci dubbingu do produkcji "Młodzi Tytani: Film" wcielając się w bohatera - cyborga, oraz trygona.
Czy Sławek Uniatowski brał udział w krajowych eliminacjach do Eurowizji?
Sławek Uniatowski w 2006 brał udział w selekcji do 51. Konkursu Piosenki Eurowizji. Został zgłoszony poprzez swoje wydawnictwo muzyczne z utworem "Kocham Cie", który pierwotnie powstał wyłącznie do filmu "Ja wam pokaże" w reżyserii Denisa Delica . Ostatecznie zajął 5-te miejsce. Podczas tego samego roku wystąpił na XLIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, biorąc udział w koncercie poświęconym Markowi Grechucie. Wspólnie ze Zbigniewem Wodeckim, oraz Janem Kanty Pawluśkiewiczem zagrali cover utwór Tango Anawa.
Ile lat ma Sławek Uniatowski?
Sławek Uniatowski ma 35 lat. Urodził się 11 maja 1984 roku w Toruniu. Tworzy muzykę w gatunku pop, rock, jazz. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął mając zaledwie 5 lat, grając na instrumentach klawiszowych. Po jego debiucie w Idolu, zrealizował utwór "Będzie to co musi być" wraz z Marylą Rodowicz, który został wydany na jej płycie pod tytułem "Kochać".
Jaki jest ostatni album Sławka Uniatowskiego?
Ostatni album, który został wydany przez Sławka Uniatowskiego ma tytuł "Metamorphosis". Cała płyta utrzymana jest w gatunku pop'u tradycyjnego. Kompozycję do albumu stworzył sam. W warstwie tekstowej pomagał mu Tomasz Organek. Najpopularniejszym utworem z albumu jest "5 rano". Został wydany przez wydawnictwo "Agora"

Fani lubią też

Zobacz też