Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Robert Wabich

Robert Wabich

Robert WabichOpisWydarzeniaRobert Wabich - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Robert Wabich to popularny aktor teatralny i filmowy. Najbardziej doceniany za swoje oryginalne poczucie humoru oraz talent w odgrywaniu ról komediowych. Jak wygląda jego historia? Przyjrzyjmy się jej z bliska.

Robert Wabich i jego historia

Robert Wabich urodził się Karmieniu Pomorskim. Aktor wychowywał się w Gryficach. Uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Kołobrzegu. Aktor uczył się także w Studium Wokalno-Aktorskim w Gdyni.

W 1994 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi. Od tego czasu kariera zawodowa aktora rozwija się niezwykle dynamicznie. 

Aktor w trosce o swoich najbliższych chroni swoje życie prywatne przed światem mediów oraz opinii publicznej. 

Dorobek artystyczny Roberta Wabicha

Aktor od 1993 roku występuje w renomowanym Teatrze Capitol w Warszawie. Do najbardziej popularnych spektakli, w których udział bierze aktor, zaliczyć należy: "Skok w bok", "Klub mężusiów", "Kochane pieniążki", "Lotto", "Skok w bok 2", "Generał", "Katarzyna", "Piękne dzieci" oraz wiele innych. 

Aktor znany jest także z ogromnej liczby produkcji serialowych oraz filmowych. Najbardziej znaczące pozycję w dorobku artystycznym Roberta Wabicha są takie tytuły jak: "Na układy nie ma rady", "Wesele", "Róża", "Dom zły", "Pod mocnym aniołem", "Drogówka", "Wataha", "Ksiądz", "Kler", "Moje córki krowy", "Plan B", "Job, czyli ostatnia szara komórka", "Reich", "Wkręceni", "Porady na zdrady" czy "W lesie dziś nie zaśnie nikt".

Współpraca z innymi artystami

Aktor wziął udział w bardzo wielu produkcjach filmowych, serialowych oraz teatralnych, spotykając w swojej karierze artystycznej takie osoby jak: Marian Dziędziel, Lech Dyblik, Arkadiusz Jakubik, Izabela Kuna, Tomasz Sapryk, Bartłomiej Topa, Eryk Lubos, Jacek Braciak oraz wielu innych. 

Wydarzenia

Robert Wabich - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Robert Wabich?

Miejscowości, w których Robert Wabich wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Otwock, Kraków, Lublin, Chełmek, Gdańsk, Piotrków Trybunalski, Poznań.

Czy Robert Wabich ma żonę?
Robert Wabich od wielu długich lat jest w związku małżeńskim z Katarzyną Wabich.
Która produkcja, w której wziął udział aktor Robert Wabich przyniosła dla niego popularność wśród szerokiego grona odbiorców?
Robert Wabich wziął udział w niezliczonej liczbie produkcji serialowych oraz teatralnych. Wyróżnić można jednak kilka, które przyniosły aktorowi największą popularność- Drogówka, Dom zły oraz Wesele.
Ile lat ma Robert Wabich?
Robert Wabich urodził się 30 maja 1967 roku.

Fani lubią też

Zobacz też