Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Artysta Izabela Kuna

Izabela Kuna

Izabela KunaSzczegółyOpisWydarzeniaIzabela Kuna - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
53 lata
data urodzenia:
25.11.1970
miejsce urodzenia:
Tomaszów Mazowiecki
dyscyplina:
Aktorka teatralna, filmowa, serialowa i dubbingowa
social media:

Opis

Izabela Kuna to polska aktorka, którą można zobaczyć zarówno na dużym ekranie, teatrze, jak i w produkcjach telewizyjnych. Poza aktorstwem zajmuje się także blogowaniem, a od 2010 roku również i pisaniem książek. Co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Początki kariery

Po ukończeniu w 1989 roku II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie uczęszczała do klasy humanistycznej, Izabela Kuna postanowiła rozpocząć swoją przygodę z aktorstwem. Dostała się na studia na Wydziale Aktorskim Szkoły Filmowej w Łodzi, które ukończyła w 1993 roku. Od tamtej pory związała się m.in. z Teatrem Polskim w Warszawie, a nawet wystąpiła u Andrzeja Wajdy. Jej pierwszą rolą była postać Krystyny Wagner w filmie "Archiwista", który ukazał się w 1995 roku. Mało kto wie jednak o tym, że rok wcześniej zadebiutowała w programie Fitness Club jako klientka ze zniszczoną cerą.

Role serialowe

Rola w "Archiwiście" przyniosła Izabeli Kunie nieco rozgłosu. Wkrótce potem zaczęła się więc pojawiać w dużych serialach, gdzie zagrała kilka epizodów. Mowa m.in. o "Ekstradycja 2" oraz "Dom" z 1996 roku. Następni aktorka wystąpiła także w "Historie miłosne", gdzie zagrała zakonnicę oraz w filmie "Boża podszewka". W 1997 dostała rolę Ewy Kowalik, biologicznej matki Maćka Lubicza z serialu "Klan", w którym występowała przez 2 lata. W 1999 roku wystąpiła natomiast w produkcjach takich jak: "Torowisko", "Na koniec świata", "Dług".

Dalsza kariera aktorska

Po 2000 roku jej kariera zawodowa nabrała tempa. aktorka zaczęła się pojawiać w serialach takich jak "Kasia i Tomek", "M jak miłość", "Daleko od noszy", "Na dobre i na złe", "Kryminalni", "Plebania" oraz hicie TVN–u "Magda M.". W 2003 roku otrzymała również angaż do serialu "Na Wspólnej", gdzie przez 4 kolejne lata wcielała się w Anetę Czarnecką. Równocześnie występowała ona na dużym ekranie. W 2000 roku aktorkę można było zobaczyć w "Psie serce", następnie w 2003 roku zagrała w "Ciele", a w 2006 roku w filmie "Jan Paweł II" zagrała matkę Karola Wojtyły. Co więcej, w 2004 roku na Festiwalu Dwa teatry za kreację Łucji w Teatrze Telewizji "Łucja i jej dzieci" otrzymała Grand Prix dla najlepszej aktorki. Po kolejnych mniejszych rolach w filmach trafiła do obsady "Barwy szczęścia", gdzie grała aż do 2016 roku. Emitowany w TVP serial przyniósł jej ogólnopolską sławę.

Duże role i przygoda z pisaniem

Rola w jednym z najpopularniejszych polskich seriali, nadała tempa karierze Izabeli Kuna. Już w 2008 roku wystąpiła ona w hicie kinowym "Lejdis", po czym w 2009 roku pojawiła się w  filmach "Miłość na wybiegu""Idealny facet dla mojej dziewczyny" oraz "Galerianki". W 2010 roku aktorka znalazła się w obsadzie serialu "Szpilki na Giewoncie", a nawet wzięła udział w rozbieranej sesji zdjęciowej. Na potrzeby kampanii antynowotworowej rozebrała się do albumu "Pierwsi w Polsce". W tym samym roku ukazała się także jej pierwsza książka "Klara".

Z kolei rok później zagrała m.in. w komedii romantycznej "Pokaż, kotku, co masz w środku". Następnie na kilka lat powróciła do ról epizodycznych w serialach. W 2011 roku pojawiła się w serialu "Komisarz Alex", w 2013 roku w "Ojciec Mateusz" oraz "Drogówka", a w 2015 roku ponownie wróciła na chwilę do "Na dobre i na złe". W międzyczasie miała ona również okazję zagrać w reklamie Banku Zachodniego WBK, gdzie wystąpiła razem z Chuckiem Norrisem.

Powrót na wielki ekran 

Poza kilkoma krótkometrażowymi produkcjami, np. "Wspomnienie poprzedniego lata", Izabela Kuna powróciła również na duży ekran. Wszystko za sprawą ról w filmach takich jak: "Biegnij, chłopcze, biegnij", "Płynące wieżowce", "Warsaw by Night", "Pod Mocnym Aniołem", a w 201r roku zagrała w filmie "Wołyń". Równie owocny dla aktorki okazał się także 2016 rok. Można ją bowiem było oglądać w "Szatan kazał tańczyć", "Para nie do pary" oraz filmie "Maria Skłodowska–Curie", gdzie zagrała siostrę tytułowej bohaterki. Naprawdę pracowity okazał się dla niej natomiast rok 2017. Izabela Kuna wystąpiła bowiem w aż w 9 produkcjach! Tego roku zagrała m.in. w komedii romantycznej "Ach śpij kochanie". Z kolei w 2018 roku pojawiła się w hitach kinowych "Pitbull. Ostatni pies" oraz "Kler". W 2020 roku na dużym ekranie można ją było natomiast oglądać w produkcji "Listy do M. 4".

 

Zobacz też: Dominika Gwit, Artur Barciś, Jan Wieczorkowski, Julia Kamińska, Małgorzata Foremniak, Tomasz Dedek, Andrzej Grabowski, Mateusz Banasiuk, Dorota Stalińska, Anna Ilczuk, Krzysztof Piątkowski, Maria Ciunelis, Magdalena Popławska, Barbara Wysocka, Stanisław Brudny, Dorota Landowska, Bartłomiej Nowosielski, Hanna Śleszyńska, Piotr Ligienza, Karolina Sawka,

 

Wydarzenia

Izabela Kuna - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Izabela Kuna?

Miejscowości, w których Izabela Kuna wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków.

Skąd jest Izabela Kuna?
Aktorka pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie w latach 1985–1989 chodziła do II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego.
Gdzie Izabela Kuna zagrały po raz pierwszy?
Pierwszym debiutem na wielkim ekranie był dla aktorki film "Archiwista" z 1995 roku. Rok wcześniej aktorka pojawiła się także w programie Fitness Club jako klientka ze zniszczoną cerą.
Ile książek napisała Izabela Kuna?
Aktorka wydała dotychczas 2 książki. Pierwszą z nich była "Klara", której premiera odbyła się w 2010 roku, Druga z książek powstała w 2021 roku pod tytułem "Klara jedzie na pogrzeb".
W jakiej reklamie Iza Kuna wystąpiła z Chuckiem Norrisem?
Było to w 2013 roku w reklamie Banku Zachodniego WBK.
W jakich filmach Patryka Vegi wystąpiła Izabela Kuna?
W 2018 roku aktorka zagrała w 2 filmach Patryka Vegi – "Pitbull. Ostatni pies" oraz "Kler".

Fani lubią też

Zobacz też