Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Adam Fidusiewicz
aktorzy teatralniaktorzy serialowiaktorzy polscy

Adam Fidusiewicz

Adam FidusiewiczOpisWydarzeniaAdam Fidusiewicz - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Adam Fidusiewicz to urodzony 18 lutego 1985 roku w Warszawie polski aktor. Najbardziej znany jest z ról Stasia Tarkowskiego w filmie " W pustyni i w puszczy" oraz Maksa Brzozowskiego w serialu "Na Wspólnej". Zajmuje się też dubbiniem oraz występuje w teatrze.

Adam Fidusiewicz: pochodzenie i wykształcenie

Adam Fidusiewicz urodził się 18 lutego 1985 roku w Warszawie. Jego ojciec był lekkoatletą, a mama gimnastyczką. Adam chodził do Szkoły Podstawowej nr 97 w Warszawie. Chodził do trzech szkół średnich: Liceum Ogólnokształcącego im. Andersa, XLV Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Warszawie. Naukę w szkole średniej ukończył w Liceum im. Agnieszki Osieckiej także w stolicy. W latach 2009-2013 studiował w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. 

Adam Fidusiewicz: kino i telewizja

Jeszcze jako dziecko wystąpił jako Promyk w spektaklu telewizyjnym "Różany zamek". W 2001 roku pojawił się w roli Stasia Tarkowskiego w filmie "W pustyni i w puszczy". Rola ta przyniosła mu rozpoznawalność. W 2003 roku Adam Fidusiewicz zaczął grać w serialu "Na Wspólnej" jako Maks Brzozowski. Dzięki tej roli dał się poznać szerszej publiczności i zdobył popularność.

W następnych latach wystąpił w takich produkcjach jak "Małgosia kontra Małgosia" (jako Krzysiek), "Na dobre i na złe" (jako haker "Pisklak"), "Bastian" (w roli Bastiana), "Czas honoru: Powstanie" (jako Marian Suchecki), "Dzwony wojny" (jako niemiecki kapral), "O mnie się nie martw" (jako Robert), "Ojciec Mateusz" (jako Marek Zdort), "Crossing Lines" (jako Artur Slomski), "Marynarz w Łodzi" (jako trener), "Bodo" (jako Hans Schulz), "Dom pełen życia" (jako Filip) oraz "Kupa" (jako Adam). W ostatnich latach wystąpił w "Ojcu Mateuszu" (jako Wiktor Makart), serialu "Komisarz Mama" (jako Michał Wojnar), "Rojst '97" (jako bibliotekarz), a także w serialu "Przyjaciółki" (jako Szymon Laskowski). Pojawił się także w filmach "Jack Ryan" (jako Petr) oraz "FBI: International" (jako Vladislav).

Adam Fidusiewicz: dubbing

Adam Fidusiewicz dał się poznać również jako aktor dubbingowy. Podkładał głos w takich produkcjach jak: "Odlotowe agentki", "Powrót czarodziejów: Alex kontra Alex", "Szwindel", "Muppety: Poza prawem", "Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz", "Syn Boży", "Wielka Szóstka", "Kopciuszek", "Avengers: Czas Ultrona", "Ant-Man" oraz "Scooby Doo: Rockowe straszenie na scenie". Pojawił się również w serialach np. "Wodogrzmoty Małe" oraz "Z kopyta".

Adam Fidusiewicz: teatr

Poza filmem i telewizją Adam Fidusiewicz wystąpił również w wielu sztukach teatralnych. Należą do nich: "Piotruś Pan" (jako indianin), "Romeo i Julia" (jako Parys), "Pielgrzymi do Grobu Pańskiego" (jako pielgrzym tutor), "Julia musi umrzeć" (jako Romeo), "Wesele" (jako Kasper/Widmo), "MP4" (jako raper/amant), "Harce młodzieży polskiej", "Piosennik" (jako poKosynier) czy "Scenariusz dla trzech aktorów" (jako Dru)

Adam Fidusiewicz: ciekawostki

Adam Fidusiewicz trenował electro dance. Prowadził także bloga, na którym publikował swoje utwory. Otrzymał za niego wyróżnienie w konkursie na "Blog Roku 2008". Brał udziałach w kilku programach rozrywkowych. Wystąpił w "Tańcu z gwiazdami" w 2007 roku. Jego partnerką była Alessia Surova. W 2008 roku prowadził program "Pogromcy rekordów". Wziął udział również w programie "Twoja twarz brzmi znajomo" w 2016 roku, a w 2020 prowadził warsztaty aktorskie w programie "Projekt Lady". Aktor wystąpił także w trzech teledyskach. 

 

Zobacz też: Anita Sokołowska, Zbigniew Zamachowski, Renata Dancewicz, Olga Bończyk, Magdalena Zawadzka, Piotr Grabowski, Elżbieta Romanowska, Marcin Dorociński, Mikołaj Roznerski, Wiktor Zborowski, Jan Wieteska, Monika Walter, Lidia Stanisławska, Lucyna Malec, Magdalena Osińska, Łukasz Konopka, Magdalena Wójcik, Andrzej Poniedzielski, Wojciech Błach, Maria Winiarska,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Telewizja Kłamie

Telewizja Kłamie

21.03-13.10.2023

Gdańsk, Kraków, Łódź i inne

I Ty zostaniesz Chińczykiem

I Ty zostaniesz Chińczykiem

14-28.04.2023

Warszawa

Skok w bok

Skok w bok

13.05-17.06.2023

Warszawa

Adam Fidusiewicz - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Adam Fidusiewicz?

Miejscowości, w których Adam Fidusiewicz wystąpi w najbliższym czasie: Łódź, Poznań, Kraków, Rzeszów, Gdańsk, Warszawa, Toruń.

Kiedy urodził się Adam Fidusiewicz?
Aktor urodził się 18 lutego 1985 roku w Warszawie
Jaką szkołę ukończył aktor?
Adam Fidusiewicz ukończył Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie.
Jakie są najbardziej znane role Adama Fidusiewicza?
Aktor jest najbardziej znany z ról Stasia Tarkowskiego w filmie "W pustyni i w puszczy" oraz Maksa Brzozowskiego w serialu "Na Wspólnej".
W jakich teledyskach wystąpił aktor?
Adam Fidusiewicz wystąpił teledyskach do piosenek 'Niedorosła miłość" Georginy Tarasiuk, "Potrafię kochać" Katarzyny Cerekwickiej" oraz "Weselnym pytonie" Sławomira.
W jakich reklamach wystąpił aktor?
Adam Fidusiewicz w 2019 roku wziął udział w kampanii reklamowej Pepsi.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn