Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Artur Chamski

Artur Chamski

Artur Chamski OpisWydarzeniaArtur Chamski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Artur Chamski to urodzony w 1979 roku w Bystrzycy Kłodzkiej polski aktor i piosenkarz, od 2001 związany z teatrem Studio Buffo. W 2004 ukończył studia na Wydziale Lalkarskim filii PWST we Wrocławiu.

Rozwój kariery Artura Chamskiego

Artur Chamski na drugim roku studiów związał się z teatrem Studio Buffo. W tym czasie występował między innymi w spektaklach takich jak w musical Metro i Romeo i Julia. Śpiewał również chórki w programach Przebojowa noc i Złota sobota w reżyserii Janusza Józefowicza. W 1999 roku był uczestnikiem programu muzycznego programu Szansa na sukces. Odcinek dedykowany był twórczości Zdzisławy Sośnickiej.

 

W 2008 roku wygrał czwartą edycję programu Jak oni śpiewają, emitowanego w telewizji Polsat. Dzięki temu zdobył Brylantowy Mikrofon i kontrakt płytowy. Niedługo po tym ukazał się jego debiutancki singiel Jak oni śpiewają. W 2009 roku z piosenką Kilka słów zdobył trzecie miejsce w koncercie Piosenka dla Europy 2009, który był krajowymi eliminacjami do 54. Konkursu Piosenki Eurowizji w Moskwie.

 

W tym samym roku startował w specjalnej edycji Jak oni śpiewają?, w której zajął trzecie miejsce. W 2014 brał udział w pierwszej edycji programu Polsatu Twoja twarz brzmi znajomo. Artur Chamski występował w wielu filmach i serialach telewizyjnych takich jak między innymi Generał Nil, Pierwsza Miłość czy Ojciec Mateusz.

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Daniel Kruczyński, CC-BY-SA 2.0

Wydarzenia

Artur Chamski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Artur Chamski ?

Miejscowości, w których Artur Chamski wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Poznań, Gdańsk, Lublin.

Fani lubią też

Zobacz też