Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Kacper Kuszewski

Kacper Kuszewski

Kacper KuszewskiOpisWydarzeniaKacper Kuszewski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Kacper Kuszewski a właściwie Kacper Melchior Baltazar Kuszewski to urodzony 21 czerwca 1976 w Słupsku polski aktor filmowy oraz dubbingowy, a także wokalista i osobowość medialna. Jest on aktorem Teatru Pieśń Kozła we Wrocławiu. Natomiast rozpoznawalność i popularność przyniosła mu rola Marka Mostowiaka w serialu „M jak miłość”. Jego kreacja wzorowego i kochającego męża Hanki sprawiła, że do dziś posiada on ogromną rzeszę nie tylko sympatyków, ale wręcz fanów. Ze swoimi fanami utrzymuje regularny kontakt w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się zarówno życiem prywatnym jak i zawodowym.

Warto zaznaczyć, iż Kacper Kuszewski posiada bogate doświadczenie w polskim dubbingu, ma na swoim koncie wiele ról w których użyczał głosu m.in. takim postaciom jak Myszka Miki, Luke Skywalker z "Gwiezdnych wojen", Percy Weasley z "Harrego Pottera" czy też Fred Jones ze "Scobby-Doo". Oprócz kariery aktorskiej rozwijał także karierę muzyczną. W 2015 roku udało mu się wydać album studyjny zatytułowany "Album rodzinny". Od 2016 do 2018 był także wokalistą zespołu Leszcze, wykonującego pop i pastisz. 

Początki kariery Kacpra Kuszewskiego

Kacper Kuszewski w roku 1999 ukończył studia na Akademii Teatralnej w Warszawie, a jako nastoletni chłopak, uczęszczał do szkoły muzycznej w Bydgoszczy. Na scenie teatralnej debiutował już jednak nieco wcześniej. W roku 1989 bowiem dwudziestodwuletni Kuszewski wystąpił w Teatrze Muzyczny w Gdyni. Na samym początku swojej kariery, odgrywał również role w spektaklach teatralnych w Teatrze Scena Prezentacje. Przez kilka miesięcy był on również aktorem w warszawskim Teatrze Narodowym. 

Jeśli chodzi natomiast o debiut filmowy Kacpra Kuszewskiego, stała się nim odegrana w roku 1999 rola epizodyczna w wyreżyserowanym przez Barbarę Sass filmie "Jak narkotyk". W roku 2000 zaczął występować w serialu "M jak miłość" jako Marek Mostowiak - to właśnie ta rola zapewniła mu największą sławę oraz rozpoznawalność w całej Polsce. Co więcej, Kacper Kuszewski udzielał dubbingu już jako roczne dziecko. Podkładał wówczas głos do postaci Jabberjaw - głównego bohatera serialu animowanego dla dzieci o tym samym tytule. Od tamtego czasu użyczył swojego głosu bohaterom kilkudziesięciu filmów.

Kacper Kuszewski i dalszy rozwój jego kariery 

W 2004 rozpoczął podyplomowe studia aktorskie w Manchester Metropolitan. Tego też roku wraz z absolwentami udało mu się stworzyć grupę Przestrzeń Wymiany Działań "Arteria", by następnie w 2005 roku wystawić spektakl "Sallinger" w reżyserii Michała Sieczkowskiego. W 2008 roku podjął 8 letnią współpracę z Teatrem Pieśń Kozła we Wrocławiu. Odpowiadał tam za oprawę muzyczną do spektakli i był kierownikiem muzycznym.

Odznaczył się także grając w sztukach reżyserowanych przez Grzegorza Brala do których możemy zaliczyć "Makbeta" czy "Pieśni Leara". Kacper Kuszewski występował wówczas również w znanych polskich programach telewizyjnych, takich jak "Twoja twarz brzmi znajomo" czy też "Taniec z gwiazdami".  Otrzymał angaż również w następujących serialach jak: "Hotel 52", "Ojciec Mateusz" a także "Wkręceni" oraz "Wkręceni 2".

Kacper Kuszewski - filmografia

Kacper Kuszewski zyskał ogromną sympatię widzów dzięki roli Marka Mostowiaka, jednak na swym koncie ma jeszcze kilka innych seriali. 

 • "Litwo ojczyzno moja" (1998)
 • "Wszystkie pieniądze świata" (1999)
 • "M jak Miłość" (2000)
 • "Przyjaciółki" (2012)
 • "Tatuśkowie" (2022)

Kacprowi Kuszewskiemu w przeciągu swojej kariery artystycznej udało się zagrać w kilku znaczących produkcjach filmowych, do których zaliczymy m.in.:

 • "Jak narkotyk" (1999)
 • "Strefa ciszy" (2000)
 • "Karol - człowiek, który został papieżem" (2005)
 • "Wkręceni" (2013)
 • "Wkręceni 2" (2015)
 • "Liczba doskonała" (2022)

Wydarzenia

Kacper Kuszewski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Kacper Kuszewski?

Miejscowości, w których Kacper Kuszewski wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Łódź, Gdańsk, Bielany Wrocławskie, Kraków, Olsztyn.

W jakich produkcjach filmowych Kacper Kuszewski wystąpił jako aktor dubbingowy?
Kacper Kuszewski jest również aktorem dubbingowym, który udzielił głosu do takich produkcji, jak "Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga’Hoole", "Asteriks i Obeliks: Tajemnica magicznego wywaru", "Viva High School Musical Meksyk: Pojedynek", "Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie", czy też "Miki i Donald przedstawiają Goofy’ego sportowca".
Jaki film stał się debiutem aktorskim Kacpra Kuszewskiego?
Kacper Kuszewski zadebiutował w roku 1998, występując w produkcji filmowej "Litwo, ojczyzno moja".
W jakich programach telewizyjnych występował Kacper Kuszewski?
Kacper Kuszewski zasłynął nie tylko z występów w filmach, ale również w programach telewizyjnych, takich jak między innymi "Twoja twarz brzmi znajomo", "Taniec z gwiazdami", "Jaka to melodia?" oraz "Jak oni śpiewają".
Jaki był pierwszy album muzyczny, który wydał Kacper Kuszewski?
Kacper Kuszewski rozwija karierę nie tylko aktorską, ale także muzyczną. W 2015 roku wydał on płytę studyjną zatytułowaną "Album Rodzinny".
Na jakich scenach teatralnych pojawiał się Kacper Kuszewski?
Kacper Kuszewski występował w takich teatrach, jak Teatr Polski w Warszawie, Teatr Narodowy w Warszawie, Teatr „Scena Prezentacje” w Warszawie lub Teatr Muzyczny w Gdyni.

Fani lubią też

Zobacz też