Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Tomasz Karolak

Tomasz Karolak

Tomasz KarolakSzczegółyOpisWydarzeniaTomasz Karolak - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
52 lata
data urodzenia:
21.06.1971
miejsce urodzenia:
Radom
dyscyplina:
aktor, piosenkarz
social media:

Opis

Tomasz Karolak to urodzony 21 czerwca 1971 roku w Radomiu, polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, piosenkarz i wokalista zespołu Pączki w Tłuszczu. Ponadto jest inicjatorem i dyrektorem artystycznym Teatru IMKA.

Młodość Tomasz Karolaka

Tomasz Karolak w młodości często zmieniał miejsce zamieszkania, gdyż jego rodzice byli oficerami Ludowego Wojska Polskiego. Aktor studiował resocjalizację na Uniwersytecie Warszawskim, ponieważ na studia aktorskie dostał się za czwartym podejściem.

 

W 1997 roku ukończył PWST w Krakowie. Tomasz Karolak występował na deskach Teatru im. Słowackiego w Krakowie, łódzkiego Teatru Narodowego oraz gościnnie w wielu innych miejscach w kraju. Popularność na małym ekranie przyniosły mu role w serialach "Kryminalni" i "39 i pół", obecnie natomiast rozpoznawalny jest dzięki roli Ludwika Boskiego w serialu "Rodzinka.pl".  

Tomasz Karolak w telewizji

Aktor jest jednym z najchętniej obsadzanych aktorów w polskich komediach. Zagrał miedzy innymi w filmach  "Ciało", "Tylko mnie kochaj", "Testosteron", "Ciacho", "Listy do M." i wielu innych. Od 2010 roku występuje w Teatrze IMKA w spektaklach: „Opis obyczajów III”, „Dzienniki”, „Operetka”, „Kwartet” oraz „Bielska. Boczarska. Grabowski. Karolak.” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, „Król dramatu” w reżyserii Łukasza Kosa oraz „Henryk Sienkiewicz. Greatest hits” w reżyserii Krzysztofa Materny. W 2014 roku został odznaczony przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Małgorzatę Omilanowską, Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"

 

 

Zobacz też: Joanna Liszowska, Tadeusz Borowski, Wiktoria Gąsiewska, Tomasz Oświeciński, Łukasz Nowicki, Ewa Błaszczyk, Zbigniew Zamachowski, Mikołaj Roznerski, Grzegorz Damięcki, Tomasz Dedek, Sebastian Perdek, Jarosław Boberek, Leszek Lichota, Marcin Kwaśny, Barbara Wrzesińska, Bartosz Porczyk, Olga Sarzyńska, Rafał Mroczek, Anastazja Simińska, Magdalena Dąbkowska,

 

Wydarzenia

Tomasz Karolak - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Tomasz Karolak?

Miejscowości, w których Tomasz Karolak wystąpi w najbliższym czasie: Strzyżów, Gliwice, Warszawa, Pabianice, Zakopane, Białobrzegi, Częstochowa, Knurów, Legnica, Drawno, Szczecin, Barlinek, Jasionka, Wałbrzych.

Fani lubią też

Zobacz też