Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalagnieszka-chylinskadawid-podsiadlovan-goghrzeszowskie-juwenalia
Home Artysta Marek Dyjak

Marek Dyjak

Marek DyjakOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Marek Dyjak to polski kompozytor i piosenkarz, urodził się w Świdniku w województwie Lubelskim. Z wykształcenia jest hydraulikiem, a z zamiłowania muzykiem.

 

Marek Dyjak to utalentowany muzyk, laureat Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz zwycięzca Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej w Świnoujściu. Jest też zdobywcą drugiej nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Wokalnym w Bydgoszczy.

Marek Dyjak teatr i telewizja

Artysta stworzył muzykę do spektaklu Zbrodnia i kara, w reżyserii Edwarda Żentary. Napisał również muzykę do Mistrza i Małgorzaty, w reżyserii Andrzeja Marczewskiego. Ma za sobą również debiut aktorski w filmie Adka Drabińskiego Kalipso oraz rolę ślepca w Fauście, w reżyserii Freda Apke.

Zespół Marka Dyjaka 

Jest też liderem zespołu występującego pod jego nazwiskiem, który tworzą: Jerzy Małek, Zdzisław Kalinowski, Łukasz Borowiecki, Arkadiusz Skolik. Poza koncertowaniem z zespołem występuje także solo lub w duecie z trębaczem.

 

W drugiej połowie lat 90. na sklepowe półki trafił jego pierwszy album i zaczął grywać w klubach w całym kraju. Muzykę Marka Dyjaka, cechuje autentyczność i ogromny ładunek emocjonalny, jaki można w niej znaleźć. A te utrzymane są najczęściej w stylistyce jazzowej i poezji śpiewanej. Teksty, które prezentowane są na jego płytach, to zazwyczaj wiersze lub utwory innych artystów, ale zawsze śpiewane w charakterystyczny sposób i głębokim, zachrypniętym głosem. Koncerty Marka Dyjaka to za każdym razem duża dawka emocji, która artysta przekazuje publiczności ze sceny.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 2.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też