Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Sonata Arctica

Sonata Arctica

Sonata ArcticaOpisWydarzeniaSonata Arctica - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Sonata Arctica jest popularnym power metalowym zespołem z Finlandii. Jego specjalnością od lat pozostaje tworzenie wyjątkowych wariacji na temat europejskiego heavy metalu. Muzyka grupy łączy w sobie rozległe, melodyjne kompozycje i mięsiste riffy. W utworach zespołu nie brakuje imponująco czystych wokali i wyrafinowanych partii instrumentalnych.

Kapela Sonata Arctica narodziła się w Laponii blisko 20 lat temu. Aktualnie formacja zaliczana jest do ścisłej czołówki światowego power metalu. Zachwycające melodie, niezwykłe umiejętności muzyków i genialne partie klawiszowe przysporzyły zespołowi fanów tłumnie przybywających na organizowane przez Sonata Arctica koncerty. Wokalista Tony Kakko i perkusista Tommy Portimo do dziś pozostają rdzeniem kapeli. Przez ponad 2 dekady na metalowej scenie Sonata Arctica nagrała aż 12 płyt studyjnych. Ma też na koncie wiele singli i kompilacji.

Sonata Arctica koncerty grała w wielu krajach na całym świecie. W Finlandii zespół stał się niekwestionowaną gwiazdą i jedną z najważniejszych kapel obok Nightwish i Children Of Bodom. Bilety na wydarzenia organizowane przez grupę cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Przełomem w scenicznej działalności zespołu był 2000 rok, gdy Sonata Arctica została wybrana spośród 32 zespołów jako wsparcie europejskiej trasy Stratovariusa. Dzięki temu tournée formacja dotarła do nowej publiczności. Ogromne tłumy przybywały po to, by usłyszeć, jak brzmią na żywo Stratovarius i Sonata Arctica. Bilety pozwalające na udział w wydarzeniach rozchodziły się błyskawicznie. Zespół zagrał po raz pierwszy poza Finlandią i od tego czasu chętnie odwiedza zagranicznych fanów. Nie przegap okazji, by usłyszeć grupę Sonata Arctica! Bilety znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Sonata Arctica – koncerty

Grane przez zespół Sonata Arctica koncerty są szansą na usłyszenie jego piosenek w zdecydowanie cięższym wydaniu. Na setliście pojawiają się zarówno przeboje grupy, jak i nowsze utwory. Formacja doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jej fani mają wielki sentyment do krążka „Ecliptica” i nie zapomina o powrocie do tego wydawnictwa.

 

Wydarzenia

Sonata Arctica - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Sonata Arctica?

Miejscowości, w których Sonata Arctica wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Poznań.

Jakie albumy wydał dotychczas zespół Sonata Arctica?
Sonata Arctica wydała jak dotąd albumy „Ecliptica”, „Silence”, „Winterheart’s Guild”, „Reckoning Night”, „Unia”, „The Days of Grays”, „Stones Grow Her Name”, „Pariah’s Child”, „The Ninth Hour”, „Talviyö”, „Acoustic Adventures - Volume One” i „Acoustic Adventures - Volume Two”. Koncerty Sonata Arctica w Polsce są doskonałą okazją do wyruszenia w podróż po imponującej dyskografii zespołu.
Jaką muzykę tworzy zespół Sonata Arctica?
Sonata Arctica tworzy power metal i melodic metal. Muzyczną inspiracją dla formacji pozostaje angielski zespół rockowy Queen i legendarny Stratovarius.
Kiedy został utworzony zespół Sonata Arctica?
Sonata Arctica została utworzona w 1996 roku w Kemi w Finlandii. Pierwszymi nazwami zespołu były Tricky Beans i Tricky Means. W 1999 roku muzycy nagrali nowe demo FullMoon, które otworzyło im drogę do kariery już jako Sonata Arctica.

Fani lubią też

Zobacz też