Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Jan Jankowski

Jan Jankowski

Jan Jankowski OpisWydarzeniaJan Jankowski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Jan Jankowski to urodzony w 1961 roku w Zduńskiej Woli polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, reżyser. W 1984 roku został absolwentem Wydziały Aktorskiego krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego, którą ukończył w 1984 roku.

Rozwój kariery aktorskiej Jana Jankowskiego

Za rolę Władzia w sztuce Witolda Gombrowicza Ślub otrzymał nagrodę na II Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi. Był związany z wieloma teatrami, między innymi: Polskim we Wrocławiu, im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Powszechnym w Łodzi, Polskim w Bydgoszczy, Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu Polskim w Bielsku-Białej. 

 

Debiut aktorski Jana Jankowskiego na dużym ekranie miał miejsce w chwili kiedy wystąpił w filmie muzycznym Pawła Karpińskiego To tylko rock  jako Janek, lider i gitarzysta rockowy zespołu Krzyk, który odnosi sukces na festiwalu w Jarocinie. Po debiucie wystąpił w dramacie Andrzeja Barańskiego Kobieta z prowincji jako Heniuś.

Jan Jankowski spektakle 2021

Jan Jankowski jest aktorem, który zagrał wiele ról które zdobyły uznanie wśród krytyków. Można go zobaczyć zarówno w telewizji jak i teatrze. Spektakle 2021 z jego udziałem to między innymi Komedia o napadzie na bank w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. To spektakl pełen dobrego humoru w gwiazdorskiej obsadzie. Na scenie wystąpi między innymi Katarzyna Żak i Katarzyna Zielińska.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 2.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
W łóżku z rabusiem

W łóżku z rabusiem

31.01-28.02.2023

Warszawa

Lekko nie będzie

Lekko nie będzie

03-13.02.2023

Warszawa

Powiedzmy miłość

Powiedzmy miłość

04-06.02.2023

Warszawa

Wąsik

Wąsik

21.03.2022-22.04.2023

Bydgoszcz, Gdynia, Kraków i inne

Na pełnych obrotach

Na pełnych obrotach

07-08.02.2023

Warszawa

Jan Jankowski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Jan Jankowski ?

Miejscowości, w których Jan Jankowski wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Krosno, Kraków, Poznań, Olsztyn, Bydgoszcz.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn