Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Jan Jankowski

Jan Jankowski

Jan Jankowski OpisWydarzeniaJan Jankowski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Jan Jankowski to urodzony w 1961 roku w Zduńskiej Woli polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, reżyser. W 1984 roku został absolwentem Wydziały Aktorskiego krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego, którą ukończył w 1984 roku.

Rozwój kariery aktorskiej Jana Jankowskiego

Za rolę Władzia w sztuce Witolda Gombrowicza Ślub otrzymał nagrodę na II Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi. Był związany z wieloma teatrami, między innymi: Polskim we Wrocławiu, im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Powszechnym w Łodzi, Polskim w Bydgoszczy, Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu Polskim w Bielsku-Białej. 

Debiut aktorski Jana Jankowskiego na dużym ekranie miał miejsce w chwili kiedy wystąpił w filmie muzycznym Pawła Karpińskiego To tylko rock  jako Janek, lider i gitarzysta rockowy zespołu Krzyk, który odnosi sukces na festiwalu w Jarocinie. Po debiucie wystąpił w dramacie Andrzeja Barańskiego Kobieta z prowincji jako Heniuś.

Wydarzenia

Jan Jankowski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Jan Jankowski ?

Miejscowości, w których Jan Jankowski wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Kielce, Wrocław, Poznań.

Fani lubią też

Zobacz też