Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska

Crows

CrowsOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Crows to punkowy i noise-rockowy zespół z Londynu, który znany jest głównie z kontrowersji. Choć powstał dopiero w 2012 roku, to bardzo szybko przyciągnął uwagę publiczności dzięki szaleńczym występom, podczas których wokaliści łamali instrumenty. Obecnie koncertują po całej Europie i biorą udział w międzynarodowych festiwalach.

Historia Crows

Zespół Crows został założony w 2012 roku. Wówczas James Cox, Laurence Rushworth, Steve Goddard i Jith Amarasinghe stworzyli grupę i zaczęli koncertować w londyńskich klubach. Przez pewien czas nie wychodzili do szerszej publiczności, co według lidera grupy, Jamesa, było dużym błędem. Stosunkowo szybko jednak się zreflektowali i zaczęli grać w miejscach, w których mieli szansę zostać zauważeni. Do 2016 roku wydali kilka singli i EP-ek, które zostały ciepło przyjęte. Później całkowicie zniknęli ze sceny muzycznej. Powrócili jednak w 2019 roku ze swoim debiutanckim albumem "Silver Tongues". Co robili więc przez te 3 lata, kiedy wydawało się, że świat punka i rocka o nich zapomniał?

 

Pomimo tego, że pierwsze single zespołu Crows zostały bardzo dobrze przyjęte, grupa miała problem z wydaniem swojego debiutanckiego albumu. Wprawdzie artyści rozmawiali z wieloma wytwórniami, które były chętne wziąć ich pod swoje skrzydła, jednak oferta każdego z nich była wyjątkowo słaba. W końcu poznali agenta, który zaproponował im ciekawe warunki. Mężczyźni zakontraktowali umowę uściskiem ręki. Po czasie jednak okazało się, że kontrakt, który Crows otrzymał na papierze, zupełnie różnił się od ustalonych warunków. Prawnicy zespołu odradzili im podpisanie dokumentu i w ten sposób band został z gotowym albumem, którego nie dało się wydać.

 

W tamtym momencie artyści myśleli o rozwiązaniu zespołu. Przełom jednak nastąpił, kiedy James Cox podczas pracy w food trucku zobaczył, że naprzeciwko jego vana grał Idles. Wysłał wiadomość do lidera grupy, która zakończyła się długą rozmową. W jej trakcie okazało się, że członek Idles ma kontakt z Balley Records, która zdecydowała się na wydanie albumu Crows. Od tego czasu zespół regularnie koncertuje i podbija serca coraz większej liczby fanów.

 

Aktualnie w skład zespołu Crows wchodzą:

 • James Cox - lider grupy Crows, wokalista;
 • Sam Lister - perkusista (zajął on miejsce Laurence'a Rushwortha, który wcześniej grał w zespole na perkusji, jednak przeprowadził się do Ameryki, gdzie założył rodzinę);
 • Steve Goddard - gitarzysta;
 • Jith Amarasinghe - basista.

Crows - dorobek muzyczny

Crows ma na swoim koncie jeden album studyjny. Mowa o "Silver Tongues", który powstał w 2019 roku. Na płycie znalazło się 10 utworów. Są to:

 • Silver Tongues;
 • Demeanour;
 • Empyrean;
 • Wednesday's Child;
 • Hang Me High;
 • Crawling;
 • Chain of Being;
 • Tired and Failed;
 • First Light // False Face;
 • Dysphoria.

To, co wyróżnia tę płytę, to fakt, że została nagrana w całkowitej ciemności. Artyści w wywiadach wspominali, że nie potrzebowali żadnych wizualnych znaków, aby tworzyć muzykę. Postanowili więc całkowicie wyłączyć światło, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu ich słuch bardziej się wyostrzył, co sprzyjało swobodzie twórczej. Dało im to uczucie odpuszczenia i całkowitej wolności.

 

Występy i koncerty Crows

Na początku Crows grało tylko w londyńskich klubach. James, lider grupy, wspomina, że to częsty błąd początkujących zespołów, którym niestety później już nie udaje się dotrzeć do szerszej publiczności. Na szczęście wraz ze wzrostem liczby singli, Crows zaczął dawać koncerty także poza Londynem. Obecnie artyści grają w całej Europie, a także biorą udział w międzynarodowych festiwalach. Występowali m.in. w Portugalii, Szkocji, Belgi czy w Niemczech.

 

 

 

Z kim współpracuje Crows?

Crows tworzy muzykę samodzielnie. Zespół nie występuje także gościnie w singlach innych artystów. Regularnie natomiast gra jako support bardziej popularnych grup. W swojej karierze występowali już przed takimi bandami jak Wolf Alice, Slaves czy Idles. Często pod sceną bawiło się zaledwie 10% całej publiczności, ponieważ Crows dawał koncert jako pierwszy. James wspomina jednak, że zupełnie mu to nie przeszkadzało, ponieważ nie obchodzi go to, dla jak wielu osób gra. Liczy się tylko to, aby ci, którzy przyszli, byli w stu procentach zadowoleni.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Crows: Erika de Casier, DIIV, Iggy Pop, $NOT, Kacperczyk, Dry Cleaning, Altin Gün, Bikini Kill, Bedoes , Arooj Aftab, Squid, Yard Act, Natalie Bergman, DJ Seinfeld, Mdou Moctar, Alyona Alyona, The Armed, Pi'erre Bourne, Papa Dance, shygirl, Q (Steven Marsden), Jaubi, Metronomy, Duchy, Lex Amor, Mura Masa, Ela Minus, Yves Tumor & Its Band, WaluśKraksaKryzys, Myd, Central Cee, Rina Sawayama, Prospa, ROMY, Molchat Doma,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład zespołu Crows?
W skład zespołu Crows wchodzi 4 artystów. Są to James Cox, Sam Lister, Steve Goddard i Jith Amarasinghe.
Ile lat ma Crows?
Zespół Crows powstał w 2012 roku, a więc w 2022 roku będzie obchodzić 10 rocznicę powstania.
Skąd pochodzi Crows?
Crows to brytyjski zespół, który działa w Londynie.
Jak nazywa się najnowsza płyta Crows?
Najnowsza płyta Crows nosi tytuł "Silver Tongues" i powstała w 2019 roku.
Z kim współpracuje zespół Crows?
Crows nie współtworzy utworów muzycznych z innymi artystami. Występował jednak jako support takich zespołów jak Wolf Alice, Slaves czy Idles.

Fani lubią też

Zobacz też