Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo

$not

$notOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

SNOT ($not), czyli Edy Edouard to amerykański raper i autor tekstów. Urodził się w Nowym Jorku, 16 grudnia 1997 roku. W wieku siedmiu lat, wraz z rodzicami, przeniósł się do West Palm Beach na Florydzie. To właśnie tam rozpoczął w 2016 roku karierę rapową umieszczając swoje utwory na SoundCloud. $not zyskał popularność wydając w 2018 roku przełomowy singiel Gosh.

 

$not – muzyka

$not zaczął tworzyć muzykę będąc w liceum, kiedy inspirowali go wykonawcy, tacy jak Xavier Wulf, Bones, Yung Lean, Lil Wayne i Tyler, The Creator, Shawty Pimp i Three 6 Mafia. Swoją pierwszą EPkę The Tissue Files wydał 24 kwietnia 2018 roku. Gościnnie pojawili się na niej Cameronazi i Subjectz oraz produkcję Frakcija, Kaji, Windxws i YZ. Singiel Billy Boy pojawił się w pierwszym odcinku popularnego dramatu dla nastolatków – Euphoria, który oglądać można na HBO, z kolei sukces utworów Gosha i Megan zaowocował podpisaniem przez $nota kontraktu z 300 Entertainment.

 

6 marca 2020 r. $not wydał swój debiutancki album studyjny – Tragedy, na którym usłyszeć można Maggie Lindemann i Wifisfuneral. 30 października 2020 roku pojawił się w sprzedaży jego drugi album – Beautiful Havoc. Na płycie usłyszeć można utwory nagrane wraz z Iann Dior,  Flo Milli i Denzel Curry. $NOT wydał także pięć teledysków: Who Do I Trust, Watch Out, Like Me, Sangria oraz Life.

 

W 2021 roku $NOT wydał singiel Whipski, nagrany wspólnie z raperem Lil Skies. To pierwsza piosenka rapera, która znalazła się na liście przebojów Bubbling Under Hot 100, lokując się na 25. pozycji. W maju 2021 roku $not rozpoczął współpracę z kolejnym twórcą – Cochise, z którym stworzył kawałek Tell Em. Tym razem znalazł się on na 64. miejscu listy Billboard Hot 100.

 

24 listopada 2021 po raz pierwszy usłyszeć można było singiel $nota Go, a kilka miesięcy później – Doja, nagrany wraz z muzykiem ASAP Rocky. Oba znalazły się na najnowszym albumie $not – Ethereal, na którym pojawili się również Trippie Redd, Juicy J, Kevin Abstract i Teddi Jones.

 

Sam artysta określa swój styl muzyczny jako chłodny, wibrujący, falujący, mroczny, ale z zachowaniem spójności. Muzyk chce się wyróżniać, nie chce tworzyć tego co wszyscy, nie śledzi trendów. Czuje muzykę całym sercem. Raper cieszy się popularnością, ale stara się o nią nie zabiegać. Nie lubi odczuwać presji – chce cieszyć się tym, co robi.

 

$not – koncerty

Koncerty $not odbywały się na całym świecie. Artysta do tej pory odwiedził Stany Zjednoczone, Europę, m.in. Danię, Wielką Brytanię, Francję, Niemcy, Finlandię, Hiszpanię, Węgry, Włochy, a także Nową Zelandię i Australię. $not wystąpił na największych, światowych festiwalach: Cannabis Corpse and F*ck You Pay Me, Day N Vegas 2021, Ozzfest 1998, Rolling Loud California 2021, Vans Warped Tour 1997, Happy Fest 7 2015, OC Punk Rock Picnic 2009 i wielu innych. Bilety na te wydarzenia sprzedawały się błyskawicznie.

Artysta zagrał w wielu państwach na całym świecie: w Holandii, Grecji, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Czechach, Austrii i Norwegii. Pojawił się również na festiwalu muzycznym Lookout Fest 2022 w Stanach Zjednoczonych. Artysta z Nowego Jorku pojawił się również w naszym kraju. $not w Polsce wystąpił w sierpniu 2022 w warszawskim klubie Proxima! 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas $not?
$not wydał dotychczas albumy Tragedy (2020), Beautiful Havoc (2020) i Ethereal (2022)
Jaką muzykę tworzy $not?
$not tworzy muzykę hip-hop, trap, lo-fi, chill-out, cloud rap, chillwave.
Kariera $not zaczęła się w 2016 roku.
Kariera $not zaczęła się w 2016 roku.

Fani lubią też

Zobacz też