Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Artysta Arooj Aftab

Arooj Aftab

Arooj AftabOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Arooj Aftab to pakistańska wokalistka, kompozytorka muzyczna i producentka, obecnie mieszkająca na Brooklynie. Tworzy muzykę w różnych stylach, m.in. jazz, neo-Sufi, minimalizm. Już niebawem – Aftab w Polsce – na OFF Festival w Katowicach!

 

Arooj Aftab – muzyka

Arooj Aftab urodziła się w Arabii Saudyjskiej. W wieku 10 lat, wraz z rodzicami, powróciła do Pakistanu. Samodzielnie nauczyła się grać na gitarze i rozwijała swój wokalny talent. Jej inspiracją byli wówczas Hariprasad Chaurasia, Begum Akhtar, Mariah Carey, Billie Holiday. W wieku 19 lat przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych i uczyła się w Berklee College of Music w Bostonie. Następnie w 2010 roku zamieszkała w Nowym Jorku i pracowała jako montażystka filmów, nie zapominając o muzycznej pasji.

 

W 2011 roku Arooj Aftab znalazła się w zestawieniu NPR i WQXR-FM’s Q2 – 100 Composers Under 40 – stacje radiowe z muzyką klasyczną doceniły jej twórczość.

 

Swój pierwszy album piosenkarka wydała w 2014 roku. Płyta zatytułowana Bird Under Water została doceniona przez krytyków z Financial Times. Aftab pracowała jako montażystka przy filmie Armed With Faith (2017), za co otrzymała nagrodę Emmy 2018. W międzyczasie zajmowała się przygotowaniem kolejnego krążka. Siren Island trafiła do sprzedaży w 2018 roku. Ponownie doceniło ją NPR, umieszczając płytę na liście Ulubiona muzyka elektroniczna i taneczna 2018.

 

Trzeci album Arooj Aftab, Vulture Prince, artystka wydała w 2021 roku. Treść krążka skupiona jest na ludzkich historiach, bólu i straconych chwilach. Płytę docenił Pitchfork, NPR, holenderska gazeta de Volkskrant, a także magazyn Rolling Stone. Album znalazł się na 21. miejscu na liście 50. najlepszych albumów według The Guardian.

 

Arooj Aftab – współprace

Arooj Aftab współpracowała z artystami, takimi jak Badi Assad, Jace Clayton, Meshell Ndegeocello, Vijay Iyer, Shahzad Ismaily, Leo Genovese, Rafiq Bhatia, Toshi Reagon, Maeve Gilchrist, Magda Giannikou, Petros Klampanis i Gyan Riley. Artystka Inspiruje się muzyką Jeffa Buckley’a, Anoushke Shankar, Abbey Lincoln, Esperanze Spalding, Mortonem Fldmanem, a nawet Billie Eilish. Jej wokal określany jest jako medytacyjny.

 

 

Arooj Aftab – koncerty

Koncerty Arooj Aftab przyciągają tłumy. Artystka wystąpiła już w wielu państwach w Europie oraz w Ameryce Północnej. Grała w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Niemczech. Pojawiła się na festiwalach muzycznych, takich jak: Den Entertainment 2nd Anniversary Celebration SHE, SAUVE (South Asian Union Voltage Experiment), Carlsbad Music Festival, Noise Pop, MUTUAL AID Fundraiser For COVID-19 Relief Across South Asia hosted by SAAID, Le Guess Who?, Big Ears Festival, Music Festival.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydała dotychczas Arooj Aftab?
Arooj Aftab wydała dotychczas albumy Bird Under Water (2014), Siren Islands (2018), Vulture Prince (2021).
Jaką muzykę tworzy Arooj Aftab?
Arooj Aftab tworzy muzykę w nurtach jazz, hindustani classical, minimalizm, neo-Sufi.
Kiedy zaczęła się kariera Arooj Aftab?
Kariera Arooj Aftab zaczęła się w 2011 roku.

Fani lubią też

Zobacz też