Natalie Bergman

Natalie Bergman to, pochodząca z Ameryki piosenkarka i autorka tekstów. Jest częścią duetu Wild Belle, który prowadzi razem ze swoim bratem – Elliotem Bergmanem. Jej pierwszy solowy album, zatytułowany Mercy, ukazał się nakładem wytwórni Third Man Records 7 maja 2021 roku. Piosenkarka na co dzień mieszka w Los Angeles.

 

Natalie Bergman – muzyka

Natalie Bergman wychowała się w Barrington, w stanie Illinois, nieopodal Chicago. Jest córką Susan i Judsona Bergmanów. Uczyła się w Francis W. Parker School, studiowała natomiast w Berklee College of Music w Bostonie.

 

Kiedy Natalie Bergman przeprowadziła się do Nowego Jorku – rozpoczęła swoją karierę w zespole Nomo, który prowadził jej brat – Elliot. Niedługo potem rozstała się jednak z grupą muzyczną, wtedy jednak rodzeństwo utworzyli popowy, psychodeliczny duet Wild Belle. Wspólnie wydali oni trzy albumy – Isles (2013), Dreamland (2016) oraz Everybody One Of a Kind (2019).

 

W 2019 roku w życiu Natalie Bergman wydarzyła się tragedia – w wypadku samochodowym zginęli jej ojciec i macocha. Piosenkarka spędziła siedem dni w klasztorze Chama Valley w Nowym Meksyku, w odosobnieniu. Jej kolejny album, Mercy, stanowił nawiązanie do ciężkiego w życiu Natalie wydarzenia i skupiał się na duchowych aspektach życia. Nagrany został w studio jej brata, w jego domu w Los Angeles.

 

Płyta jest wyjątkowa – oryginalna, regenerująca i oczyszczająca, nagrana w stylu gospel. Niesamowity głos Natalie Bergman osiąga wysokie rejestry – jej wokal przypomina śpiew artystek bluesowych z lat 30. Album ten dał piosenkarce nadzieję na powrót do normalnego życia, a jego tworzenie było dla niej swego rodzaju oczyszczeniem.

 

W lecie 2021 roku Bergman, wraz z muzykiem Beckiem Davidem Hansenem, nagrała dwie piosenki: remix utworu Becka Paint the Rain z Mercy oraz covel singla z 1975 roku zatytułowanego You’ve Got a Woman. Kilka miesięcy później wydała na Spotify EP-kę Live at Electric Lady, czyli część swoich występów w Electric Lady Studios. Znajdują się na niej utwory z albumu Mercy, a także cover utworu Angel Jimiego Hendrixa. Niedługo potem pojawiła się kolejna EP-ka Keep These Teardrops From Falling.

 

Natalie Bergman – koncerty

Koncerty Natalie Bergman przyciągają publiczność – nic dziwnego, jej niezwykła muzyka zachwyca fanów prawdziwej, emocjonalnej muzyki. Piosenkarka wystąpiła w wielu państwach na świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Francji, Danii. Pojawiła się na festiwalach muzycznych, takich jak: Ohana Fest, Blue Bird Festival, Take Root Festival.

 

Natalie Bergman – koncerty 2022

Gdzie w najbliższym czasie wystąpi Natalie Bergman? Koncerty 2022 odbędą się w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Piosenkarka wystąpi m.in. na Green Man Festival, obok Beach House, Metronomy, Michael Kiwanuka, Kraftwerk, Parquet Courts, Low, Alex G i Ezra Furman.

 

Natalie Bergman w Polsce

A już niebawem wielkie wydarzenie – Natalie Bergman w Polsce! Artystka pojawi się w Katowicach, w Dolinie Trzech Stawów na OFF Festival. Oprócz niej na scenie podziwiać będzie można Iggy Pop, Yves Tumor & Its Band, Mdou Moctar, Erika de Casier, Rina Sawayama, Metronomy, Altin Gün, The Armed, Bikini Kill, Dry Cleaning, Pi’erre Bourne i Yard Act. To świetna okazja do zabawy przy muzyce punk, rap, pop, blues, R&B, krautrock. Aby móc uczestniczyć w koncercie Natalie Bergman należy mieć przy sobie ważny bilet.

 

Natalie Bergman - Często zadawane pytania

  • Natalie Bergman wydała dotychczas album Mercy (2021) oraz dwie EP-ki: Live at Electric Lady (2021) oraz Keep Those Teardrops From Falling (2021).
  • Natalie Bergman tworzy muzykę soul, gospel i folk-pop.
  • Kariera Natalie Bergman zaczęła się w 2011 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Natalie Bergman
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/