Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Natalie Bergman

Natalie Bergman

Natalie BergmanOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Natalie Bergman to, pochodząca z Ameryki piosenkarka i autorka tekstów. Jest częścią duetu Wild Belle, który prowadzi razem ze swoim bratem – Elliotem Bergmanem. Jej pierwszy solowy album, zatytułowany Mercy, ukazał się nakładem wytwórni Third Man Records 7 maja 2021 roku. Piosenkarka na co dzień mieszka w Los Angeles.

 

Natalie Bergman – muzyka

Natalie Bergman wychowała się w Barrington, w stanie Illinois, nieopodal Chicago. Jest córką Susan i Judsona Bergmanów. Uczyła się w Francis W. Parker School, studiowała natomiast w Berklee College of Music w Bostonie.

 

Kiedy Natalie Bergman przeprowadziła się do Nowego Jorku – rozpoczęła swoją karierę w zespole Nomo, który prowadził jej brat – Elliot. Niedługo potem rozstała się jednak z grupą muzyczną, wtedy jednak rodzeństwo utworzyli popowy, psychodeliczny duet Wild Belle. Wspólnie wydali oni trzy albumy – Isles (2013), Dreamland (2016) oraz Everybody One Of a Kind (2019).

 

W 2019 roku w życiu Natalie Bergman wydarzyła się tragedia – w wypadku samochodowym zginęli jej ojciec i macocha. Piosenkarka spędziła siedem dni w klasztorze Chama Valley w Nowym Meksyku, w odosobnieniu. Jej kolejny album, Mercy, stanowił nawiązanie do ciężkiego w życiu Natalie wydarzenia i skupiał się na duchowych aspektach życia. Nagrany został w studio jej brata, w jego domu w Los Angeles.

 

Płyta jest wyjątkowa – oryginalna, regenerująca i oczyszczająca, nagrana w stylu gospel. Niesamowity głos Natalie Bergman osiąga wysokie rejestry – jej wokal przypomina śpiew artystek bluesowych z lat 30. Album ten dał piosenkarce nadzieję na powrót do normalnego życia, a jego tworzenie było dla niej swego rodzaju oczyszczeniem.

 

W lecie 2021 roku Bergman, wraz z muzykiem Beckiem Davidem Hansenem, nagrała dwie piosenki: remix utworu Becka Paint the Rain z Mercy oraz covel singla z 1975 roku zatytułowanego You’ve Got a Woman. Kilka miesięcy później wydała na Spotify EP-kę Live at Electric Lady, czyli część swoich występów w Electric Lady Studios. Znajdują się na niej utwory z albumu Mercy, a także cover utworu Angel Jimiego Hendrixa. Niedługo potem pojawiła się kolejna EP-ka Keep These Teardrops From Falling.

 

Natalie Bergman – koncerty

Koncerty Natalie Bergman przyciągają publiczność – nic dziwnego, jej niezwykła muzyka zachwyca fanów prawdziwej, emocjonalnej muzyki. Piosenkarka wystąpiła w wielu państwach na świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Francji, Danii. Pojawiła się na festiwalach muzycznych, takich jak: Ohana Fest, Blue Bird Festival, Take Root Festival.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydała dotychczas Natalie Bergman?
Natalie Bergman wydała dotychczas album Mercy (2021) oraz dwie EP-ki: Live at Electric Lady (2021) oraz Keep Those Teardrops From Falling (2021).
Jaką muzykę tworzy Natalie Bergman?
Natalie Bergman tworzy muzykę soul, gospel i folk-pop.
Kiedy zaczęła się kariera Natalie Bergman?
Kariera Natalie Bergman zaczęła się w 2011 roku.

Fani lubią też

Zobacz też