Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Magdalena Dąbkowska

Magdalena Dąbkowska

Magdalena DąbkowskaOpisWydarzeniaMagdalena Dąbkowska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Magdalena Dąbkowska to aktorka młodego pokolenia, którą można oglądać w serialu "BrzydUla 2". Wcześniej natomiast widzowie mogli ją poznać za sprawą 8. edycji programu "The Voice of Poland". To jednak jeszcze nie wszystko, co warto o niej wiedzieć.

Początki kariery

Urodzona w 2001 roku w Warszawie, Magdalena Dąbkowska od dziecka wykazywała ogromne zainteresowanie muzyką. Już od najmłodszych lat występowała bowiem na scenie, a pierwsze kroki stawiała w kościelnym zespole. I tak oto w wieku 15 lat znalazła się ona w talent show "Hit, Hit, Hura".

Kariera muzyczna

Artystka od dziecka brała udział w wielu konkursach wokalnych. Rozgłosu przyniósł jej jednak w wieku 15 lat "Hit, Hit, Hura" oraz "Must Be The Music 9". W pierwszym z wymienionych zachwyciła widzów utworem "Halo" z repertuaru Beyoncé. Z kolei w 9. edycji programu "Must Be The Music" Magdalena Dąbkowska wykonała na scenie piosenkę "If I Ain't Got You" Alicii Keys. Ponadto Magdalena Dąbkowska została jedną z uczestniczek 8. edycji programu "The Voice of Poland", który emitowano w 2017 roku na TVP2. 

"The Voice Of Poland"

Udział w programie muzycznym "The Voice of Poland" odmienił życie Magdaleny Dąbkowskiej. Artystka zaprezentowała się w nim  bowiem rewelacyjnie. Po tym, jak wykonała piosenkę "Nothing Compares To U", bardzo szybko zgarnęła sympatię wszystkich trenerów. Ostatecznie jednak znalazła się w drużynie Michała Szpaka. W dodatku Magdalena Dąbkowska śpiewa nie tylko covery, ale i sama próbuje również swoich sił jako kompozytor i autor tekstów.

Role w serialach

Aktorka ma na swoim koncie również kilka ról w serialach. W 2021 roku Magdalena Dąbkowska dostała angaż w widowisku telewizyjnym "Metro. 30 lat później", w którym zagrała Ankę oraz dostała małą rolę w "Na chwilę na zawsze". Ponadto w tym samym roku dołączyła do obsady serialu  fabularnego "BrzydUla 2", a w kolejnym roku powróciła w jego drugiej części. Co więcej, na małym ekranie można było usłyszeć również muzykę, która wykonała w 2019 roku do filmu dokumentalnego "Niepamiętnik".

Kolejne sukcesy aktorskie

Wszystkie te wydarzenia sprawiły, że Magdalena Dąbkowska podjęła decyzję o studiach na Akademii Teatralnej w Warszawie. Jednocześnie aktorka występuje także w warszawskim Teatrze Buffo, gdzie można ją zobaczyć w spektaklach takich jak "Wieczór Włoski w Buffo", "Wieczór francuski w Buffo" czy "Wieczór bałkański w Buffo".

Wydarzenia

Magdalena Dąbkowska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Magdalena Dąbkowska?

Miejscowości, w których Magdalena Dąbkowska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Skąd jest Magdalena Dąbkowska?
Aktorka urodziła się w 2001 roku w Warszawie, gdzie również się wychowała i studiowała.
W jakim serialu zagrała Magdalena Dąbkowska?
Na małym ekranie aktorka pojawiła się m.in. w 2021 roku w serialu "BrzydUla 2".

Fani lubią też

Zobacz też