Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Ela Minus

Ela Minus

Ela MinusOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Ela Minus to jedna z najbardziej popularnych reprezentantek muzyki elektronicznej. Pomimo swojego młodego wieku, już dziś cieszy się dużą rozpoznawalnością na całym świecie. To, co najbardziej interesujące, to fakt, że żaden dźwięk spod pióra Eli Minus nie został wygenerowany komputerowo. Co więcej, muzyka artystki łączy w sobie niewinność z mocnym brzmieniem, co wyróżnia ją na tle innych. Przyjrzyjmy się barwnej postaci z bliska.

Ela Minus i jej historia

Ela Minus to pseudonim artystyczny, pod którym kryje się Gabriela Jimeno, która pochodzi z Kolumbii. W wieku 12 lat młoda artystka staje się perkusistką zespołu Ratón Pérez. To właśnie w nim, Ela Minus pochodząca z Kolumbii "bawii się" dźwiękami aż przez siedem lat. Później decyduje się o przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych.

Ela Minus studiowała projektowanie syntezatorów programowych. Jej specjalizacją było tworzenie zestawów perkusyjnych w Berklee College of Music. Po dziś dzień artystka bazuje właśnie na takich narzędziach, tworząc swoją muzykę. Live act to najlepsza forma przekazu muzyki artystki. Cechą charakterystyczną tworzonej muzyki elektronicznej artystki jest połączenie jej z ciepłymi barwami i mrocznym dźwiękiem. 

Dorobek artystyczny

Ela Minus ma na swoim koncie posiada swój debiutancki album o nazwie "Acts of Rebellion"który ujrzał światło dzienne w 2020 roku. Przyjemna muzyka podnosi na duchu i wprowadza ducha optymizmu. Oprócz własnych przemyśleń odnaleźć można również nawiązanie do tematów politycznych. 

Do najpopularniejszych utworów Eli Minus należą: 

 • "Megapunk",
 • "El cielo no es de nadie",
 • "N19 5NF",
 • "Cloce", 
 • "Pocket piano",
 • "Dominique",
 • "Do Whatever You Want, All The Time",
 • "Ok",
 • "Tony",
 • "Ceremony",
 • "Jamaica".

Artystka współpracuję z wytwórniami muzycznymi takimi jak: Domino Recording Company, Yebo Music czy Smugglers Way. Stale koncertuje po największych miastach Europy i całego świata. Ele Minus możemy więc podziwiać w wielu, znakomitych klubach czy największych scenach wielu wydarzeń muzycznych. 

Osiągnięcia

Ela Minus została zauważona przez wiele prestiżowych organizacji, takich jak Pitchfork czy New Yorker. Jeden z sukcesów to także wyróżnienie na Spotify Radar. Utwory artystki znajdują się na listach przebojów Radio 1 w Wielkiej Brytanii czy BBC 6 Music.

Ela Minus gościła na takich festiwalach muzycznych jak m.in.: Festival Corona Capital, Best Kept Secret Festival, Lollapalooza, Out In the Streets Festival, Pitchfork Music Festival czy Festival Nrmal.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydała dotychczas Ela Minus?
Ela Minus wydała dotychczas album Acts of Rebellion (2020).
Jaką muzykę tworzy Ela Minus?
Ela Minus tworzy muzykę w nurcie minimal wave.
Kiedy zaczęła się kariera Ela Minus?
Kariera Eli Minus rozpoczęła się w 2020 roku.

Fani lubią też

Zobacz też