Ela Minus

Ela Minus

Ela Minus tworzy muzykę elektroniczną, jednak żaden dźwięk w jej utworach nie jest generowany przez komputer. Studiowała projektowanie syntezatorów programowych i specjalizowała się w tworzeniu zestawów perkusyjnych w Berklee College of Music. Właśnie tego typu sprzęty wykorzystuje w swojej twórczości. Jej inspiracją jest Kraftwerk i Daft Punk.

 

Ela Minus – muzyka

Zanim Ela Minus rozpoczęła karierę solową – była perkusistką w zespole hardcore Ratón Pérez, do którego dołączyła w wieku 12 lat. Kolumbijska artystka działała w grupie muzycznej ok. 7 lat, a następnie przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. Wędrowny styl życia dał jej przekonanie, że każdy ma wpływ na swoje życie i może je zmienić w każdym momencie.

 

Debiutancka płyta Eli Minus, Acts of Rebellion, to album o pozytywnym wydźwięku, podnoszący na duchu. To zbiór przemyśleń osobistych, połączony z tematami politycznymi. Stanowi zbiór historii i punktu widzenia artystki, która nakładania do myślenia, tańca i kochania siebie nawzajem, do utrzymywania relacji międzyludzkich.

 

Płyta skomponowana została z myślą o naturze lirycznej, połączonej z energicznymi rytmami. Odzwierciedla polityczne wpływy 2020 roku, wspominając o nacisku Stanów Zjednoczonych na mniejszości narodowe. Nie chce milczeć, chce bronić praw każdego człowieka, który czuje się prześladowany.

 

Wraz z natężeniem melodii utworów – rośnie jej wokalny sprzeciw. Płyta wypełniona jest ambientowym ciepłem (Let Them Have the Internet), aż po niezwykłe, dźwiękowe pejzaże (All the Time, Do Whatever You Want), inspirowane teorią antykapitalistyczną. 

 

Ela Minus - kariera

Za swoją działalność Ela Minus otrzymała już wiele pochwał, m.in. od New Yorkera, aż po Pitchfork. Ponadto, była wyróżniona na Spotify Radar, a także znalazła się na liście Radio 1 w Wielkiej Brytanii i A w BBC 6 Music.

Muzyka Eli Minus najlepiej prezentuje się w formie live act. Interakcja z publicznością przynosi jej największą przyjemność. Jej debiutancka płyta oraz chęć do kontaktu z fanami jest dowodem na to, że muzyka może być grana w klubach, a podczas występów – może stanowić podstawę do improwizatorskich przekształceń.

 

Ela Minus – koncerty

Koncerty Eli Minus przyciągają publiczność, spragnioną prawdy, empatii, sprzeciwu, słyszalnego w muzyce. Artystka występuje na scenach na całym świecie, głosząc swoje przekonania, ubarwione niebanalnymi, ambientowymi dźwiękami. Zagrała m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, wielu państwach europejskich: Francji, Czechach, Danii, Niemczech, Holandii, Szwajcarii. Koncerty Eli Minus miały miejsce na festiwalach muzycznych, takich jak Out In the Streets Festival, Pitchfork Music Festival, Festival Nrmal, Festival Corona Capital, Best Kept Secret Festival, Lollapalooza i wielu innych.

 

Ela Minus – koncerty 2022

Gdzie w tym roku pojawi się Ela Minus? Koncerty 2022 mają odbyć się w Stanach Zjednoczonych i Kolumbii. Artystka pojawi się na festiwalach Coachella Valley Music and Arts Festival i Festival Estereo Picnic. Fani artystki mają nadzieję, że Ela Minus w Polsce pojawi się już niebawem!

 

Ela Minus, czyli Gabriela Jimeno, to artystka pochodząca z Kolumbii. Tworzy techniczną, elektroniczną muzykę łącząc ją z ciepłymi wibracjami i mrocznym wydźwiękiem, który przypomina, że ludzkie życie kiedyś się kończy. Jej muzyka to akceptacja rzeczywistości, połączone z radością i świętowaniem.

Ela Minus - Często zadawane pytania

  • Ela Minus wydała dotychczas album Acts of Rebellion (2020).
  • Ela Minus tworzy muzykę w nurcie minimal wave.
  • Kariera Eli Minus rozpoczęła się w 2020 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Ela Minus
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/