Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Paulina Lasota

Paulina Lasota

Paulina LasotaSzczegółyOpisWydarzeniaPaulina Lasota - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
29 lat
data urodzenia:
08.09.1994
miejsce urodzenia:
Lipsko
dyscyplina:
aktorka filmowa, serialowa i teatralna
social media:

Opis

Jest znana z nagradzanego filmu „Monument”. Rozpoznawalność zyskała dzięki rolom w „Koronie królów”, „M jak Miłość” i „Kuchni”. Najbardziej lubianą przez sceną, w której wystąpiła, jest moment chlapania w kąpieli w „Koronie królów”. Jest podziwiana przez talent aktorski i naturalność w tym, jak zachowuje się na scenie i przed kamerą. Występuje w Teatrze Kamienica w Warszawie m.in. w sztuce „Lekko nie będzie” w reżyserii Tomasza Sapryka.

Paulina Lasota urodziła się 8 września 1994 roku w Lipsku. Po ukończeniu szkoły średniej, wybrała studia na kierunku Chemii, ale nie odnalazła się na uczelni. Aplikowała więc do szkoły aktorskiej. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Gra w spektaklach teatralnych, filmach i serialach. 

Na swoim koncie ma role w takich sztukach, jak:

 • „Witkacy niedokończony, czyli dramat prawdziwych Polaków” (24 kwietnia 2007 roku, reżyseria: Marek Strąkowski, Teatr Fabryczny w Łodzi),
 • „Petarda” jako niezbyt rozgarnięta Sandrusia (21 września 2023 roku, reżyseria: Jerzy Bończak, Teatr Kamienica w Warszawie),
 • „Lekko nie będzie” jako córka Eduardo – Julie (2023 rok, reżyseria: Tomasz Sapryk).

W spektaklach aktorka miała okazję zagrać m.in. z Robertem Rozmusem, Andżeliką Piechowiak, Jackiem Kopczyńskich, Anną Marią Jarosik, Justyną Sieńczyłło, Lesławem Żurkiem, Markiem Kaliszukiem, Anną Korcz, Janem Jankowskim, Katarzyną Grabowską, Mileną Staszuk, Natalią Smagacką, Kacprem Kuszewkim i Samborem Czarnotą.

Paulina Lasota – aktorka filmowa i serialowa

Paulina Lasota jest znana z takich produkcji, jak m.in. „Monument”, „Korona królów” oraz „Kuchnia”. Zadebiutowała w 2017 roku w filmie „Zwyciężyłam” w mniejszej roli. Później zagrała także w:

 • „Monumencie” jako Dziewczyna (2018 rok),
 • „Koronie królów” jako Kasztelanka Cudka, kochanka króla Kazimierza (2020 rok),
 • „Kuchni” jako Natka Schabowska (2021 rok, odc. 1-15, 17, 20),
 • „Swaci” jako Ania (2023 rok, odc. 1-4).

Rola Kasztelanki Cudki była nieco kontrowersyjna. Aktorkę można było zobaczyć w scenie, w której wystąpiła nago w wannie, śmiejąc się i chlapią wodą w jedną ze swoich łaziennych pomocnic. Później została zaskoczona przez samego króla. Dzięki tej roli zyskała największą rozpoznawalność w swojej karierze. Widzowie docenili jest naturalność.

Film „Monument” otrzymał liczne nagrody oraz nominacje:

 • nagrodę WISŁA podczas Konkursu Filmów Fabularnych w kategorii „Specjalne wyróżnienie Jury” w 2020 roku,
 • nominację do nagrody TOFIFEST FROM POLAND. Konkurs Polski w 2019 roku,
 • nominację do nagrody OFF CAMERA podczas Konkursu Polskich Filmów Fabularnych w 2019 roku,
 • nagrodę w Konkursie Brooklyn Horror Film Festival w Nowym Jorku w kategoriach „Najlepszy film” oraz „Najlepsza obsada”,
 • nagrodę OFF CAMERA podczas Konkursu Filmów Fabularnych w kategorii „Wyróżnienie specjalne” w 2019 roku,
 • nominację do nagrody ZŁOTE LWY – Złoty Pazur w Konkursie Inne Spojrzenie w 2018 roku.

Gościnnie wystąpiła w:

 • „M jak miłość” jako Kasia Stawska (2023 rok),
 • „Za marzenia” jako Helena Kowalska (2019 rok, odc. 12 sezonu 2),
 • „Śladzie” jako Marta Kowalczyk (2020 rok).

Mimo młodego wieku i stosunkowo krótkiej kariery aktorskiej, Paulina Lasota zbiera pozytywne opinie widzów. Aktorka ma dystans do siebie, co pokazuje chociażby na swoim profilu na Instagramie, gdzie opublikowała filmik ze swoimi trudnościami w grze aktorskiej, potyczkami, błędami i niepowodzeniami. Dzieli się tam także swoimi podróżami, przemyśleniami oraz ciekawymi myślami. Z jej relacji można dowiedzieć się także, że wystąpi w nowym sezonie serialu „M jak miłość”, który ma premierę 30 sierpnia 2023 roku. Z jej profili w mediach społecznościowych można dowiedzieć się, w jakich produkcjach zagrała i będzie grać, a także można podejrzeć kulisy na co dzień niedostępne dla widzów. 

Choć Paulina Lasota dzieli się kulisami swojego życia zawodowego, niewiele wiemy o jej życiu prywatnym. Oddziela te dwie części grubą kreską, przez co nie wiadomo, czy ma partnera, dzieci itd. 

Wydarzenia

Paulina Lasota - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Paulina Lasota?

Miejscowości, w których Paulina Lasota wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Olsztyn.

Jaka jest najlepsza rola Pauliny Lasoty?
Według widzów najlepsze role tej aktorki to: Natka Schabowska w „Kuchni”, Dziewczyna w „Monumencie” oraz Kasztelanka Cudka w „Koronie królów”.
Czy Paulina Lasota otrzymała jakieś nagrody?
Osobiście nie otrzymała żadnej nagrody, ale grała w nagradzanych produkcjach, m.in. w „Monumencie”.
Czy Paulina Lasota jest także aktorką dubbingową?
Aktorka na razie (stan na sierpień 2023 roku) nie udzielała głosu żadnej postaci serialowej, filmowej ani w grze komputerowej.
Z kim Paulina Lasota często współpracuje?
Aktorka najczęściej współpracuje z Michałem Gadomskim, Tadeuszem Chudeckim, Okiłem Khamidowem, Krzysztofem Hanszem, Tomaszem Ciachorowskim, Tamarą Aagten-Margol, Zuzanną Lit, Martą Marią Wiśniewską i Anną Biernacik (po 3 wspólne produkcje z każdym z nich).
W jakich programach rozrywkowych wystąpiła Paulina Lasota?
Jak na razie (stan na sierpień 2023 roku) aktorka nie pojawiła się w żadnym programie rozrywkowym, reality show ani we własnej osobie.

Fani lubią też

Zobacz też