Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Myd

MydOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Największym hitem Quentina Lepoutre znanego jako Myd jest "The Sun", choć patrząc na jego utwory to każdy z nich brzmi trochę jakby słońce otulało nas swoim ciepłem. Myd łączy w sobie muzykę house, nu-disco, techno, czy nawet indie pop. Świat poznał go jako członka grupy Club Cheval. Był też producentem francuskich raperów. W 2021 roku wydał solową płytę pt.: "Born a Loser" i to był strzał w dziesiątkę. 

Podstawowe informacje

  • Imię i nazwisko: Quentin Lepoutre
  • Data urodzenia: 30 marca 1987 roku
  • Miejsce urodzenia: Francja
  • Zawód: producent muzyczny, muzyk, piosenkach, kompozytor, DJ
  • Muzyka: R&B, house, indie pop, nu-disco, techno

Początki

Quentin Lepoutre urodził się 30 marca 1987 roku w Lille we Francji. Studiował inżynierię dźwięku w prestiżowej wyższej szkole filmowej o nazwie La Femis założonej w 1986 roku w Paryżu, na której kształcą się studenci takich kierunków jak reżyseria, zdjęcia, dźwięk, dekoracje, produkcja, montaż oraz scenariusz. Myd studiował tam w latach 2008-2011. Spotkał tam Victora Watela znanego jako Panteros666, Sama Tibę oraz Cédrica Steffensa, znanego pod pseudonimem Canblaster, z którymi stworzył zespół o nazwie Club Cheval. 

Club Cheval

Grupa Club Cheval powstała w 2009 roku. Jej członkami zostali Myd, Panteros666, Sam Tiba oraz Cédric Steffens. Zespół tworzy muzykę techno, R&B i house. Grupa została tak nazwana, ponieważ artyści chcieli stworzyć coś zarówno potężnego jak i szlachetnego, co chcieli przedstawić światu, stąd "cheval" w nazwie, co po polsku oznacza konia.

 

Pierwszym singlem wyprodukowanych we czwórkę był "Now U Realize" wydany w czerwcu 2012 roku. Następnie w listopadzie 2012 roku wydali EP-kę pt.: "Decisions", na której znalazł się singiel o tym samym tytule oraz "Vanilla Girl". W 2014 roku stworzyli piosenki "Can't stop" z Kanye Westem oraz "Tribe" z Jesse Boykinsem III. Były to utwory, które znalazły się na drugim albumie amerykańskiego piosenkarza i rapera Theophilusa Londona pt.: "Vibes".

Debiutancki album

Debiutancki album zespół Club Cheval wydał w 2016 roku i miał on tytuł "Discipline". Pierwszy utwór z albumu został zaprezentowany już w marcu 2015 roku w programie "BBC Radio One's Annie Mac". Piosenka została zatytułowana "From the Basement to the Roof", a w produkcji wziął udział francuski producent hip-hopowy DJ Kore, natomiast za wokalem stał Phlo Finister. W sierpniu 2015 roku artyści wydali tytułowy utwór "Discipline". 4 lutego 2016 roku w radiu ukazał się utwór "Young, Rich and Radical", a zespół ogłosił datę premiery płyty. Po wydaniu płyty członkowie zespołu postanowili przerwać karierę grupową i skupić się na swoich solowych przedsięwzięciach.

Kariera solowa

Poza zespołem, Myd od początku stawiał na karierę solową. W 2011 roku artysta wydał swoją pierwszą solową EP-kę w Marble Records i rozpoczął międzynarodową trasę jako DJ. W tamtym czasie tworzył remixy znanych artystów jak Yelle, czy Two Door Cinema Club. W 2014 współkomponował razem z Brodinskim i Kore, album Brodinskiego pt.: "Brava". W tym samym roku przeniósł się do studia Kore w Paryżu. W 2015 roku współtworzył utwory dla takich francuskich raperów jak SCH, Lacrim oraz Alonzo. W 2016 roku wypuścił EP "Número Uno" w wytwórni Brodinskiego. W 2017 roku Myd skomponował soundtrack do francuskiego dramatu o tytule "Petit paysan" wyreżyserowanego przez Huberta Charuela. Myd dostał nominację w kategorii "Best Original Music" na 43 gali wręczenia nagród filmowych Cezarów, a także otrzymał nagrodę "Valois de la musique" na 10 filmowym festiwalu w Angoulême. W tym samym roku wydał kolejną epkę z trzema utworami, zatytułowaną "All inclusive". W tym czasie powstał także teledysk wyreżyserowany przez Alice Moitié, a także album zdjęciowy. W 2018 roku Myd wydał singiel "Muchas" we współpracy z Cola Boyy, czyli Matthew Urango, muzykiem mieszkającym z Kalifornii. W tym samym roku wyprodukował ponad połowę piosenek na album francuskiego rapera Georgio o tytule "XX5". 2019 rok to wypuszczenie EP-ki zatytułowanej "Superdiscoteca" i wyprodukowanie albumu "Flavourite CÂLÂ" producentki, DJ-ki i piosenkarki Sônge.

Autorski program

W 2020 roku podczas pierwszego lockdownu, spowodowanego pandemią Covid-19, stworzył program "CoMyd-19". Został on uznany przez Billboard za najlepszy program na żywo i otrzymał drugi sezon w trakcie kolejnego lockdownu. W czerwcu 2020 Myd roku wydał singiel "Together We Stand", który został głównym utworem jego zapowiadanego pierwszego solowego albumu o nazwie "Born a Loser". 28 października tego roku artysta wydał kolejny singiel pt.: "Moving Men" nagrany z Mac DeMarco. Aby wypromować singiel objechał cały Paryż ciężarówką razem z Pedro Winterem. Ostatni utwór z albumu ujrzał światło dzienne 8 kwietnia 2021 roku. Był to singiel o nazwie "Let You Speak".

Solowy album

Album "Born a Loser" został oficjalnie wydany 30 kwietnia 2021 przez Eda Bangera i zawierał 14 utworów. Jednak Myd nie poprzestał na tym. Dzień przed oficjalną premierą albumu razem z Radiem Nova zakomunikował, że podjął wyzwanie, aby stworzyć dodatkowy utwór do płyty razem ze słuchaczami radia. Do współpracy słuchacze wybrali francuski zespół L'Impératrice, który wyraził zgodę na współpracę z artystą. Utwór został zatytułowany "Loverini" i wydany 18 czerwca 2021 roku.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Myd: Erika de Casier, DIIV, Crows, Iggy Pop, $NOT, Kacperczyk, Dry Cleaning, Altin Gün, Bikini Kill, Bedoes , Arooj Aftab, Squid, Yard Act, Natalie Bergman, DJ Seinfeld, Mdou Moctar, Alyona Alyona, The Armed, Pi'erre Bourne, Papa Dance, shygirl, Q (Steven Marsden), Jaubi, Metronomy, Duchy, Lex Amor, Mura Masa, Ela Minus, Yves Tumor & Its Band, WaluśKraksaKryzys, Central Cee, Rina Sawayama, Prospa, ROMY, Molchat Doma,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Ile lat ma Myd?
Myd urodził się w roku 1987, więc obecnie ma 35 lat.
Gdzie urodził się Myd?
Myd urodził się w Lille, we Francji.
Kim z zawodu jest Myd?
Myd jest producentem muzycznym, muzykiem, piosenkarzem, kompozytorem i DJ-em.
Jaką muzykę tworzy Myd?
Myd tworzy muzykę R&B, house, indie pop, nu-disco oraz techno.
Z kim współpracuje Myd?
Lista artystów, z którymi współpracował Myd jest długa. Są to m.in. Mac DeMarco, L'Impératrice, Lacrim, Alonzo, Cola Boyy, Theophilus London oraz DJ Kore

Fani lubią też

Zobacz też