Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Squid

SquidOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Squid to niezwykły angielski zespół post-punkowy, założony w Brighton w Anglii. W skład grupy muzycznej wchodzi Ollie Judge – wokalista i perkusista, Anton Pearson i Louis Borlase – gitarzyści, wokaliści, Laurie Nankivell - basista i Arthur Leadbetter – keyboardzista i wokalista. Obecnie mieszkają oni w Londynie. Inspirują się muzyką zespołów Neu! oraz This Heats! To właśnie pod ich wpływem stworzyli grupę, która swoją muzyką potrafi przekonać, zachwycić i fascynować.

 

Squid – muzyka

Zespół Squid wydał swoją pierwszą EPkę, zatytułowaną Town Center, w 2019 roku w wytwórni Speedy Wunderground i cztery single w Warp Records. Ich debiutancki, pełny album, Bright Green Field, wydany został przez Warp Records 7 maja 2021 r. Otrzymał duże uznanie krytyków, a ponadto – zadebiutował brytyjskiej liście albumów na 4. miejscu.

 

Mimo dość posępnego tonu i lekkiego uczucia niepokoju, które dostrzec można na płycie, Bright Green Field, nie do końca jest pozbawione wydźwięku. Utwory są chwytliwe i wywołują dreszcz emocji. Poczucie życia na krawędzi, towarzyszące utworom, tworzy niezwykłą otoczkę, która dodaje muzyce energii. Album lekko uderza w aspekty polityczne, jednak nie to jest tu najważniejsze. Głównym przekazem artystów jest dojrzewanie w kryzysie i dorastanie w rzeczywistości, która wcale nie jest kolorowa. Choć album powstawał w okresie pandemicznym i nieco do niego nawiązuje – przepełniony jest fantazją i doświadczaniem.

 

W procesie tworzenia muzyki dla Squid najważniejsze jest podejście egalitarne. Każdy pomysł muzyków jest rozpatrywany indywidualnie – nic więc dziwnego, że utwory brzmią niekonwencjonalnie. Zespół nie ma posiada jednego, oficjalnego wokalisty, jednak najczęściej usłyszeć można głos Judge'a. Wszyscy członkowie zespołu piszą utwory samodzielnie, a potem – dopasowują je do siebie. Album promowały trzy single: Narrator, Paddling i Pamphlets. Został dobrze przyjęty przez krytyków.

 

Squid – koncerty

Koncerty Squid to wydarzenia, które przyciągają publiczność przed scenę. Gra na żywo dodaje członkom grupy mnóstwo energii do działania. Do tej pory wystąpili oni w wielu miejscach na całym świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Holandii, Włoszech, Szwecji, Czechach, Szwajcarii i wielu innych. Zagrali na festiwalach muzycznych

Future Days, Three Wheel Drive w Wielkiej Brytanii, We Love Green we Francji i wielu innych.

 

Squid – koncerty 2022

Zespół nie zatrzymuje się i planuje kolejne trasy koncertowe. Gdzie będzie można usłyszeć Squid? Koncerty 2022 to doskonała okazja, aby zobaczyć ulubionych artystów na żywo. Zespół pojawi się w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Irlandii, Wielkiej Brytanii. Wystąpią na festiwalach Paredes de Coura Festival w Portugalii, Dot To Dot Festival, Gold Sounds Festival, Get Together Festival w Wielkiej Brytanii, Rock en Seine we Francji, Down the Rabbit Hole w Holandii, Pohoda Festival w Słowacji i wielu innych.

 

Squid w Polsce

A już niedługo – Squid w Polsce! Artyści pojawią się w Katowicach na OFF Festival w Dolinie Trzech Stawów. Wystąpią obok Iggy Pop, Yves Tumor & Its Band, The Armed, Bikini Kill, Mdou Moctar, Erika de Casier, Rina Sawayama, Metronomy, Altin Gün, Dry Cleaning Pi’erre Bourne, Yard Act i Natalie Bergman. Publiczność będzie miała okazję posłuchać muzyki pop, punk, rap, blues, R&B, krautrock. Bilety na to wydarzenie to jedyna gwarancja możliwości uczestnictwa w koncercie Squid i innych!

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas Squid?
Squid wydał dotychczas album Bright Green Field (2021).
Jaką muzykę tworzy Squid?
Squid tworzy muzykę post-punk, experimental rock, new wave, post rock, ambient.
Kiedy zaczęła się kariera Squid?
Kariera Squid rozpoczęła się w 2006 roku.

Fani lubią też

Zobacz też