Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Wolf Alice

Wolf Alice

Wolf AliceOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Wolf Alice to czteroosobowy brytyjski zespół rockowo-alternatywny, indie-rock i pop, założony w 2010 roku. Muzycy pochodzą z północnego Londynu w Wielkiej Brytanii. W skład zespołu wchodzą Ellie Rowsell – wokalistka, gitarzystka, klawiszowiec, fortepianistka, syntezatory, Joff Oddie – gitarzysta, skrzypek, syntezatory, Theo Ellis – basista, syntezatory, Joel Amey – perkusista, syntezatory.

 

Wolf Alice – kariera

Zespół Wolf Alice swoją nazwę zawdzięcza opowiadaniu Angeli Carter. Założyli do Ellie Roswell i Jeff Oddie. Wkrótce wydali oni swoją pierwszą EPkę, zatytułowaną Wolf Alice. Znalazły się na niej utwory Every Cloud, Wednesday i Destroy Me.

 

Po dwóch latach lokalnych koncertów, do Wolf Alice dołączył Joel Amey i Theo Ellis. Cespół wydał utwór Leaving You, który szybko pojawił się w radio BBC 1, co przyczyniło się do wzrostu ich popularności.

 

Grupa muzyczna Wolf Alice podpisała kontrakt z wytwórnią Chess Club Records w 2013 roku. Wydali singiel Fluffy, Bros oraz pierwszą EP – Blush. Nawiązali współpracę z Dirty Hit Records, a niedługo potem ukazała się ich kolejna EPka Creature Songs.

Obecnie styl muzyczny Wolf Alice określany jest jako indie rock, rock alternatywny, shoegaze, dream pop, folk, grunge, pop i muzyka elektroniczna, początkowo jednak duet Ellie Rowsell i Joff Oddie skupiał się na muzyce pop z elementami folk. Inspiracją dla muzyków są zespoły The Vines, The Beatles, Blur, Siouxsie and the Banshees oraz Courtney Love.

 

Wolf Alice – koncerty

Koncerty Wolf Alice odbywały się na całym świecie. Zespół zagrał na każdym kontynencie, w wielu państwach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech, Irlandii, Hiszpanii, Szwajcarii, Belgii, Włoszech, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, w Australii, Japonii.

 

Wydarzenia z Wolf Alice cieszyły się dużą popularnością na festiwalach muzycznych. Grupa pojawiła się m.in. na Leeds Festival, iTunes Festival, Vevo Halloween, Sweetlife Festival, Listen Out Sydney, Alt AZ Ugly Sweater Holiday Party, Grape Festival, Festival Internacional de Benicàssim, The Falls Music & Arts Festival, Lollapalooza Berlin, Clockenflap Festival, BBC Radio 1's Big Weekend, Splendour in the Grass Festival i wielu innych.

 

Wolf Alice w Polsce pojawili się kilkukrotnie. Wystąpili m.in. na Orange Warsaw Festival, obok Muse, Bastille, Papa Roach, Chemical Brothers, Crystal Fighters, Noel Gallagher's High Flying Birds, Meli Koteluk, Marii Peszek, Nosowskiej, Afromental, Baasch, Molesta Ewenement i wielu innych. Koncerty Wolf Alice odbyły się również w Warszawie, w klubie Hybrydy i Hydrozagadka.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas zespół Wolf Alice?
Zespół Wolf Alice wydał dotychczas albumy My Love Is Cool (2015), Visions of a Life (2017) oraz Blue Weekend (2021).
Jaką muzykę tworzy zespół Wolf Alice?
Zespół Wolf Alice tworzy muzykę indie rock, rock alternatywny, folk, grunge, shoegaze, dream pop, pop i elektroniczną.
Kiedy zaczęła się kariera zespołu Wolf Alice?
Kariera zespołu Wolf Alice zaczęła się w 2010 roku.

Fani lubią też

Zobacz też