Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Iggy Pop

Iggy Pop

Iggy PopSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
77 lat
data urodzenia:
21.04.1947
miejsce urodzenia:
Muskegon, USA
dyscyplina:
wokalista, instrumentalista, autor piosenek, aktor
social media:

Opis

Iggy Pop inaczej James Newell Osterberg Jr. to amerykański muzyk, wokalista, autor tekstów, a także aktor. Iggy Pop jest też ikoną punk rocka i prekursorem nowej fali.

 

Pochodzi z Muskegon w stanie Michigan. Ma pochodzenie niemieckie, angielskie i irlandzkie. Uczęszczał do University of Michigan jednak zrezygnował z nauki.

 

W latach 60. i 70. był liderem zespołu The Stooges uznawanego za prekursora punk rocka Iggy Pop koncertując z The Strooges zaskakiwał swoim zachowaniem, przez co zespół zdobył złą sławę i się rozpadł lecz w 2015 roku ponownie pojawił się na scenie. W 2015 roku ich album uplasował się na 185. miejscu 500 najlepszych albumów wg Rolling Stone, a sam Iggy Pop został sklasyfikowany na 17. miejscu listy 50 najlepszych heavymetalowych frontmanów wszech czasów.

 

W 2019 roku Iggy Pop wydał płytę Free. Znalazły się na nim utwory stworzone głównie przez amerykańskiego muzyka jazzowego Lerona Thomasa lecz do trzech tekst napisał sam Pop. Na płycie można usłyszeć też cover We Are The People Lou Reeda oraz utwór napisany do poematu Dylana Thomasa.

Iggy Pop koncerty

Karierę solową rozpoczął w 1977 roku dzięki pomocy Davida Bowiego. Koncerty Iggiego Popa to duża dawka emocji i wielkie sceniczne show. Artysta za każdym razem zaskakuje publiczność, a jego występy na długo pozostają w pamięci. Nic wiec dziwnego, że bilety na koncert Iggiego Popa wyprzedają się w szybkim tempie. Artystę można było zobaczyć na jednej scenie z taką gwiazdą jak Kylie Minogue, nagrał też płytę z liderem grupy Queens of the Stone Age (Josshua Homme).

 

Muzyka można było podziwiać również na wielkim ekranie w filmach takich jak Arizona Dream czy Trainspotting.

 

Źródło zdjęcia: Universal music PolskaWydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też