Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Prospa

ProspaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Prospa to duet muzyki elektronicznej, pochodzący z Anglii. W jego skład wchodzą urodzeni w Leeds Gosha Smith i Harvey Blumler.

 

Prospa – muzyka

Harvey Blumler i Gosha Smith przyjaźnią się od dziecka. Muzyka towarzyszyła im od dzieciństwa. Mama Gosha wsłuchiwała się w muzykę klasyczną podczas jazdy samochodem. Chciała, aby jej syn nauczył się grać na instrumencie – wybrał więc gitarę klasyczną. Kiedy osiągnął odpowiedni poziom zaawansowania – zaczął grać muzykę rockową. Z kolei Harvey dźwiękami zainteresował się od ojca, który niegdyś grywał w zespole. Rozpoczął naukę gry na perkusji, jednak później zajął się produkcją muzyki na komputerze – i tak zostało aż do teraz.

 

Blumler interesował się ciężką muzyką dubstepową, z kolei Smith nie przepadał początkowo za muzyką taneczną. Preferował brzmienia gitary w utworach nurtu metal, a także hip-hop i jazz. Smith zaczął produkować muzykę, skupiają się na hip-hopie połączonym z jazzem – eksperymentował właśnie w tym zakresie. Ostatecznie zarówno Harvey, jak i Gosha docenili moc muzyki tanecznej i rozpoczęli współpracę nad własnymi kawałkami w 2013 roku. Przez dwa lata zajmowali się produkcją utworów deep house, potem jednak łączyli różne style muzyczne. Młodzi artyści od zawsze inspirowali się twórczością The Chemical Brothers i Daft Punk.

 

Pierwszym, wielkim sukcesem duetu Prospa był utwór Prayer, wydany w 2018 roku. Anne Mac, prowadząca w Radio 1, uznała ją za „najgorętszy numer na świecie”. Duet nieustannie pracuje nad kolejnymi przebojami i poszukuje drogi do sukcesu. Harvey Blumler i Gosha Smith chcą założyć własną wytwórnię – Rave Science. Ich styl uznawany jest za odmienny – zawsze muszą walczyć o swoje z wydawcami, którzy nie chcą iść na ustępstwa. Ponieważ ich twórczość przypadła do gustu publiczności – są pewni siebie i chcą działać na własnych warunkach.

 

Prospa - koncerty

Koncerty Prospa cieszą się dużą popularnością wśród fanów. Energiczna muzyka dodaje publiczności mocy do doskonałej zabawy, z kolei duet czerpie siłę od słuchaczy – to obopólna korzyść, która tworzy niezapomnianą atmosferę. Zespół zagrał już w wielu państwach na całym świecie. Pojawił się m.in. w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Wielkiej Brytanii. Pojawił się także na festiwalach muzycznych: Secret Project Livestream, HARD Summer Music Festival w USA, Field Day, Lovebox, Reading Festival, Parklife Festival w Wielkiej Brytanii, Melt Festival w Niemczech, Hidden Lakes Festival, AMP Lost & Found Festival na Malcie.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydała dotychczas grupa muzyczna Prospa?
Grupa muzyczna Prospa wydała do tej pory minialbumy Machines (2017) oraz Rave Science Vol. 1 (2021).
Jaką muzykę tworzy Prospa?
Prospa tworzy muzykę w stylu house, deep house i electronic dance.
Kiedy zaczęła się kariera grupy muzycznej Prospa?
Kariera grupy muzycznej Prospa zaczęła się w 2013 roku.

Fani lubią też

Zobacz też