Prospa

Prospa to duet muzyki elektronicznej, pochodzący z Anglii. W jego skład wchodzą urodzeni w Leeds Gosha Smith i Harvey Blumler.

 

Prospa – muzyka

Harvey Blumler i Gosha Smith przyjaźnią się od dziecka. Muzyka towarzyszyła im od dzieciństwa. Mama Gosha wsłuchiwała się w muzykę klasyczną podczas jazdy samochodem. Chciała, aby jej syn nauczył się grać na instrumencie – wybrał więc gitarę klasyczną. Kiedy osiągnął odpowiedni poziom zaawansowania – zaczął grać muzykę rockową. Z kolei Harvey dźwiękami zainteresował się od ojca, który niegdyś grywał w zespole. Rozpoczął naukę gry na perkusji, jednak później zajął się produkcją muzyki na komputerze – i tak zostało aż do teraz.

 

Blumler interesował się ciężką muzyką dubstepową, z kolei Smith nie przepadał początkowo za muzyką taneczną. Preferował brzmienia gitary w utworach nurtu metal, a także hip-hop i jazz. Smith zaczął produkować muzykę, skupiają się na hip-hopie połączonym z jazzem – eksperymentował właśnie w tym zakresie. Ostatecznie zarówno Harvey, jak i Gosha docenili moc muzyki tanecznej i rozpoczęli współpracę nad własnymi kawałkami w 2013 roku. Przez dwa lata zajmowali się produkcją utworów deep house, potem jednak łączyli różne style muzyczne. Młodzi artyści od zawsze inspirowali się twórczością The Chemical Brothers i Daft Punk.

 

Pierwszym, wielkim sukcesem duetu Prospa był utwór Prayer, wydany w 2018 roku. Anne Mac, prowadząca w Radio 1, uznała ją za „najgorętszy numer na świecie”. Duet nieustannie pracuje nad kolejnymi przebojami i poszukuje drogi do sukcesu. Harvey Blumler i Gosha Smith chcą założyć własną wytwórnię – Rave Science. Ich styl uznawany jest za odmienny – zawsze muszą walczyć o swoje z wydawcami, którzy nie chcą iść na ustępstwa. Ponieważ ich twórczość przypadła do gustu publiczności – są pewni siebie i chcą działać na własnych warunkach.

 

Prospa - koncerty

Koncerty Prospa cieszą się dużą popularnością wśród fanów. Energiczna muzyka dodaje publiczności mocy do doskonałej zabawy, z kolei duet czerpie siłę od słuchaczy – to obopólna korzyść, która tworzy niezapomnianą atmosferę. Zespół zagrał już w wielu państwach na całym świecie. Pojawił się m.in. w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Wielkiej Brytanii. Pojawił się także na festiwalach muzycznych: Secret Project Livestream, HARD Summer Music Festival w USA, Field Day, Lovebox, Reading Festival, Parklife Festival w Wielkiej Brytanii, Melt Festival w Niemczech, Hidden Lakes Festival, AMP Lost & Found Festival na Malcie.

 

Prospa – koncerty 2022

Gdzie w najbliższym czasie wystąpi Prospa? Koncerty 2022 to kolejna okazja do spotkania ukochanych artystów na żywo. Duet wystąpi na wielu festiwalach muzycznych: AVA London, Parklife Festival, El Dorado Festival w Wielkiej Brytanii, Primavera Sound Festival w Hiszpanii, AMP Lost & Found Festival na Malcie i wielu innych.

 

Prospa w Polsce

W najbliższym czasie – wielkie wydarzenie – Prospa w Polsce! Zespół zagra w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach na OFF Festival, obok Iggy Pop, The Armed, Bikini Kill, Mdou Moctar, Yves Tumor & Its Band, Erika de Casier, Metronomy, Altin Gün, Rina Sawayama, Dry Cleaning Pi’erre Bourne, Yard Act i Natalie Bergman. Zapowiada się niezwykłe wydarzenie, przepełnione popem, punkiem, bluesem, rapem, R&B i krautrockiem. Aby móc uczestniczyć w koncercie Prospa i innych – należy mieć przy sobie bilet.

Prospa - Często zadawane pytania

  • Grupa muzyczna Prospa wydała do tej pory minialbumy Machines (2017) oraz Rave Science Vol. 1 (2021).
  • Prospa tworzy muzykę w stylu house, deep house i electronic dance.
  • Kariera grupy muzycznej Prospa zaczęła się w 2013 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Prospa
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/