Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Dry Cleaning

Dry Cleaning

Dry CleaningOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Dry Cleaning to brytyjski, post-punkowy zespół, który został założony w 2018 roku. Znalazł się na 4. miejscu brytyjskiej listy przebojów UK Albums Chart oraz na 1. miejscu listy albumów niezależnych UK Independent Albums – a to wszystko dzięki debiutanckiej płycie, zatytułowanej Now Long Leg.

 

Dry Cleaning – muzyka

Zespół Dry Cleaning stworzyli gitarzysta Tom Dowse, perkusista Nick Buxton i basista Lewis Maynard. Grają post-punk, inspirowany twórczością The Feelies, The B-52’s, The Clean. Przedtem występowali w różnych zespołach, ale zdecydowali się połączyć siły. Następnie do mężczyzn dołączyła Florence Shaw, odpowiedzialna za mówiony wokal.

 

Zespół dopracowywał brzmienie przez kilka miesięcy początkowej działalności. Fascynowali się post-punkiem w wykonaniu Magazine, Wire, Joy Division. Dry Cleaning w 2018 roku wydał EP-kę Sweet Princess. Co ciekawe, jeden z utworów – Magic Of Meghan – nawiązywał do rozstania Florence Shaw z partnerem, które wydarzyło się w dzień ogłoszenia zaręczyn Meghan Markle z księciem Harrym. Kolejną EP-ką Dry Cleaning była płyta Boundary Road Snacks and Drinks.

 

Zespół wydał swój debiutancki album New Long Leg w 2021 roku, nakładem 4AD. Album wyróżnia się niespokojnymi brzmieniami, instrumentalną muzyką i mówionym wokalem Florence. Jego tematyką jest eskapizm, dysocjacja, gniew, zemsta, niepokój. Płyta zdobyła uznanie wielu krytyków.

 

Oprócz tego, że artyści zajmują się muzyką – pracują również na etatach. Nick Buxton jest stolarzem, Tom Dowse i Florence Show – wykładowcami na uniwersytetach, a Lewis Maynard – nauczycielem dla osób z problemami z nauką.

 

W 2020 roku Dry Cleaning w 2020 roku znalazł się na liście 100 najważniejszych artystów –The NME 100: Essential new artists for 2020, a w magazynie DIY na liście Class of 2020.

 

Dry Cleaning – koncerty

Koncerty Dry Cleaning to dla publiczności niezwykłe przeżycie. Zespół czerpie energię od słuchaczy zafascynowanych ich twórczością. Występowali w wielu miejscach na całym świecie, m.in. w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech, Francji, Irlandii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Zagrali także na popularnych festiwalach muzycznych: Pohoda on The Ground 2021 w Słowacji, Diy, Why Not? Mini Festival 2019, Green Man Festival 2019, Latitude Festival 2019, Manchester Psych Fest 2021, Wide Awake Festival 2021 w Wielkiej Brytanii i wielu innych.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas Dry Cleaning?
Dry Cleaning wydał dotychczas album New Long Leg (2021) oraz EP-ki Sweet Princess (2019) Boundary Road Snacks and Drinks (2019).
Jaką muzykę tworzy Dry Cleaning?
Dry Cleaning tworzy muzykę post-punk, indie rock.
Kiedy zaczęła się kariera Dry Cleaning?
Kariera Dry Cleaning zaczęła się w 2018 roku.

Fani lubią też

Zobacz też