Dry Cleaning

Dry Cleaning

Dry Cleaning to brytyjski, post-punkowy zespół, który został założony w 2018 roku. Znalazł się na 4. miejscu brytyjskiej listy przebojów UK Albums Chart oraz na 1. miejscu listy albumów niezależnych UK Independent Albums – a to wszystko dzięki debiutanckiej płycie, zatytułowanej Now Long Leg.

 

Dry Cleaning – muzyka

Zespół Dry Cleaning stworzyli gitarzysta Tom Dowse, perkusista Nick Buxton i basista Lewis Maynard. Grają post-punk, inspirowany twórczością The Feelies, The B-52’s, The Clean. Przedtem występowali w różnych zespołach, ale zdecydowali się połączyć siły. Następnie do mężczyzn dołączyła Florence Shaw, odpowiedzialna za mówiony wokal.

 

Zespół dopracowywał brzmienie przez kilka miesięcy początkowej działalności. Fascynowali się post-punkiem w wykonaniu Magazine, Wire, Joy Division. Dry Cleaning w 2018 roku wydał EP-kę Sweet Princess. Co ciekawe, jeden z utworów – Magic Of Meghan – nawiązywał do rozstania Florence Shaw z partnerem, które wydarzyło się w dzień ogłoszenia zaręczyn Meghan Markle z księciem Harrym. Kolejną EP-ką Dry Cleaning była płyta Boundary Road Snacks and Drinks.

 

Zespół wydał swój debiutancki album New Long Leg w 2021 roku, nakładem 4AD. Album wyróżnia się niespokojnymi brzmieniami, instrumentalną muzyką i mówionym wokalem Florence. Jego tematyką jest eskapizm, dysocjacja, gniew, zemsta, niepokój. Płyta zdobyła uznanie wielu krytyków.

 

Oprócz tego, że artyści zajmują się muzyką – pracują również na etatach. Nick Buxton jest stolarzem, Tom Dowse i Florence Show – wykładowcami na uniwersytetach, a Lewis Maynard – nauczycielem dla osób z problemami z nauką.

 

W 2020 roku Dry Cleaning w 2020 roku znalazł się na liście 100 najważniejszych artystów –The NME 100: Essential new artists for 2020, a w magazynie DIY na liście Class of 2020.

 

Dry Cleaning – koncerty

Koncerty Dry Cleaning to dla publiczności niezwykłe przeżycie. Zespół czerpie energię od słuchaczy zafascynowanych ich twórczością. Występowali w wielu miejscach na całym świecie, m.in. w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech, Francji, Irlandii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Zagrali także na popularnych festiwalach muzycznych: Pohoda on The Ground 2021 w Słowacji, Diy, Why Not? Mini Festival 2019, Green Man Festival 2019, Latitude Festival 2019, Manchester Psych Fest 2021, Wide Awake Festival 2021 w Wielkiej Brytanii i wielu innych.

 

Dry Cleaning – koncerty 2022

Gdzie w najbliższym czasie pojawi się zespół? Dry Cleaning – koncerty 2022 – grupa muzyczna zagra m.in. w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie, a także w Europie. Będzie można ich usłyszeć na festiwalach All Points East 2022 w Wielkiej Brytanii, INmusic Festival 2022 w Chorwacji, Sideways 2022 w Finlandii, Primavera Sound LA 2022 w Stanach Zjednoczonych, Rock Werchter 2022 w Belgii i wielu innych.

 

Dry Cleaning w Polsce

A już niebawem – wielkie wydarzenie! Dry Cleaning w Polsce! Zespół pojawi się już w sierpniu na OFF Festival Katowice w Dolinie Trzech Stawów. Dry Cleaning wystąpi obok: Iggy Pop, Metronomy, Bikini Kill, Altin Gün, Molchat Doma, Rina Sawayama, Q, DJ Seinfeld presents MIRRORS: LIVE!,  Erika de Casier, Yard Act, Natalie Bergman, Yves Tumor & Its Band, Pi’erre Bourne, Squid, Mdou Moctar, The Armed i innych. Uczestnicy wydarzenia będą mogli poczuć się tak, jak kiedyś – wolni i skupieni na najlepszej muzyce! Bilety na Dry Cleanin – koncert 2022 to jedyna gwarancja możliwości uczestnictwa w imprezie muzycznej.

Dry Cleaning - Często zadawane pytania

  • Dry Cleaning wydał dotychczas album New Long Leg (2021) oraz EP-ki Sweet Princess (2019) Boundary Road Snacks and Drinks (2019).
  • Dry Cleaning tworzy muzykę post-punk, indie rock.
  • Kariera Dry Cleaning zaczęła się w 2018 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Dry Cleaning
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/