Duchy

Założony w roku 2021 zespół Duchy to duet stworzony przez autorkę tekstów i wokalistkę Joannę Komorowską oraz producenta muzycznego i kompozytora, Michała Szturomskiego (Afro Kolektyw, Nerwowe Wakacje, Sowy Polski, Poradnia G). Muzycznie to eksperymentalny, alternatywny pop z elementami house’u czy ambientu, w których słychać inspiracje latami 80-tymi. Skład ma na koncie jeden album, “Nocą widać lepiej”, wydany pod koniec roku 2021.

Duchy — skład zespołu

Duchy powstały ze spotkania dwóch nieco odmiennych artystycznych dusz. Michał Szturmowski to muzykolog, konsultant muzyczny i kompozytor poruszający się głównie w eksperymentalnej muzyce alternatywnej. To członek i twórca takich projektów jak Afro Kolektyw, Poradnia G, Nerwowe Wakacje czy połączenie muzyki elektronicznej ze słuchowiskiem — Sowy Polski. Joanna Komorowska (wcześniej znana jako Asia Komorowska) to z kolei autorka intymnych, lirycznych piosenek, zawieszonych pomiędzy współcześnie pojmowaną poezją śpiewaną a alternatywnym popem, inspirowanych muzyką wykonawców pokroju Feist czy Kimbry. Pierwsze utwory nagrywała w domowym studio ze swoim tatą, kompozytorem Piotrem Komorowskim. To multiinstrumentalistka, potrafi grać między innymi na gitarze i skrzypcach. To niecodzienne połączenie artystów nadaje wyjątkowości muzyce duetu Duchy. W Polsce to dość niespotykane połączenie gatunków.

Duchy — historia

Pierwszy utwór składu, “Czego nie wie nikt” z gościnnym udziałem Jerzego Mazzolla, ukazał się oficjalnie 17 marca 2021 roku. Dało się w nim usłyszeć połączenie fascynacji niepokojącymi brzmieniami starych syntezatorów (zespół chętnie przyznaje się do inspiracji twórczością Davida Lyncha), przetworzonych dźwięków gitary elektrycznej i brzmień akustycznych. Kompozycja pozwalała poznać próbkę tego, jaki styl wybrał dla siebie duet. Niedługo później zespół opublikował na swoim fanpage’u informację o pracy nad debiutancką EP-ką. Minialbum miał ukazać się w połowie roku 2021. W październiku opublikowano okładkę płyty autorstwa Jacka Łozińskiego. Premiera radiowa nowych nagrań Duchów nastąpiła niedługo później, a 29 października 2021 miała miejsce oficjalna premiera minialbumu “Nocą widać lepiej”, jednocześnie na wszystkich najważniejszych serwisach streamingowych. Płyta ukazała się w Wytwórni Krajowej, której Michał Szturomski jest założycielem. Na singiel promujący wydawnictwo wybrano utwór “Jestem tylko ja”. Pozostałe kompozycje znajdujące się na EP-ce to “Idę”, “Nocą widać lepiej” oraz “Czego nie wie nikt”. 

Duchy — koncerty

Grupa Duchy planuje koncertować ze swoim powiększającym się repertuarem. W roku 2022 ma wystąpić między innymi na OFF Festival 2022 w Katowicach, w Dolinie Trzech Stawów. Bilety na występ zespołu Duchy to okazja do spotkania z nietuzinkową muzyką i niejednoznacznymi tekstami.

Duchy - Często zadawane pytania

  • Zespół Duchy do tej pory wydał jedną EP-kę pod nazwą “Nocą widać lepiej”w roku 2021. Na minialbumie znajdują się cztery utwory, a na pierwszy singiel wybrano utwór “Jestem tylko ja”.
  • Zespół Duchy tworzy muzykę, którą można zaliczyć do gatunku dream pop z elementami wczesnego house’u czy ambientu, inspirowaną brzmieniami lat ‘80 i twórczością Davida Lyncha.
  • Kariera zespołu Duchy rozpoczęła się w 2021 roku, kiedy to miał premierę ich pierwszy utwór “Czego nie wie nikt” (do którego partie instrumentalne zagrał Jerzy Mazzoll) na wszystkich serwisach streamingowych, zbierając pozytywne recenzje.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Duchy
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/