Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Shygirl

ShygirlOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Shygirl to postać bardzo dobrze znana niemal wszystkim fanom muzyki współczesnej. Blane Muise (bo tak brzmi jej prawdziwe imię) to utalentowana raperka oraz DJ-ka, która mimo swojego młodego wieku zdążyła zaistnieć w branży muzycznej zarówno jako twórca, jak i jako wydawca. Jeśli zatem chcesz dowiedzieć się więcej na temat Shygirl, musisz wiedzieć, że bardzo dobrze trafiłeś, ponieważ ten artykuł został stworzony specjalnie z myślą o Tobie. Nie czekaj zatem ani chwili dłużej i już teraz przejdź do dalszej lektury.


Kim jest Shygirl?

Shygirl jest brytyjską twórczynią, której utwory zawierają w sobie elementy hip house'u, industrialnego hip-hopu, grime'u, a także popularnej obecnie muzyki klubowej. To, co warto zaznaczyć, mówiąc o dokonaniach Blane Muise to przede wszystkim fakt, że jest ona współzałożycielką słynnej wytwórni płytowej i kolektywu NUXXE, której utwory można było usłyszeć między innymi podczas pokazów mody luksusowej marki Fenty Beauty. Co ciekawe, wyżej wspomniana marka jest założona przez Rihanne, która prywatnie jest fanką muzyki tworzonej przez Shygirl.

 

Będąc przy życiu prywatnym, warto dodać, że Blane Muise początkowo wiązała swoją przyszłość z fotografią. To właśnie między innymi dlatego, zdecydowała się na studiowanie fotografii na Uniwersytecie w Bristolu. Mimo że fotografią byłą jej wielką pasją, szybko okazało się, że praca w tym zawodzie nie jest jej pisana. Jak wspomina dziś Blane, już na studiach wracała co weekend do stolicy Wielkiej Brytanii po to, by udać się ze znajomymi na imprezy do ulubionych lokali. Prawdopodobnie to właśnie stąd wzięło się zamiłowanie do muzyki klubowej.

 

Obecnie Shygirl jest jedną z najbardziej rozchwytywanych DJ-ek, a także raperek, należy jednak podkreślić, że oprócz tego Blane zajmuje się również pisaniem teksów dla siebie oraz innych autorów, a także produkcją oraz obróbką bitów.


Rozwój kariery

Pierwszy singiel Shygirl to ,,Want More" wydany w 2016 roku. Utwór ten został wyprodukowany przez Sega Bodega oraz wydany przez NUXXE. Współpraca Shygirl oraz Sega Bodega okazała się niezwykle owocna, ponieważ już rok później postanowili wspólnie pracować nad singlami takimi jak „Msry” i „Nvr”.

 

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że do 2018 roku Shygirl pracowała równolegle nad karierą muzyczną oraz w agencji modelek. Niestety łączenie tych dwóch zupełnie różnych zajęć okazało się bardzo wyczerpujące, dlatego w 2018 roku, Blane Muise postanowiła porzucić swoją pracę jako modelka, na rzecz rozwijania się w branży muzycznej. Jak łatwo można się domyślić, to właśnie 2018 rok okazał się przełomem w karierze Shygirl.


Dorobek artystyczny Blane Muise

Na dany moment Shygirl wypuściła ponad dwadzieścia utworów oraz dwa albumy. Warto jednak podkreślić, że pomimo tego, iż jej najnowszy album pochodzi z 2020 roku, Blane stara się na bieżąco uzupełniać swoje dokonania o nowe utwory wydawane jako single. Dzięki temu jej fani nie cierpią na przysłowiowy ,,głód" związany z deficytem twórczym ulubionego artysty.

Oprócz tworzenia własnego contentu muzycznego Shygirl często angażuje się również w akcje charytatywne oraz pomoc humanitarną. Doskonałym przykładem na to może być fakt, że wystąpiła ona w piosence Arca „Unconditional", a cały dochód został przekazany na ruch Black Lives Matter i Inquest UK walczący o równość osób czarnoskórych. W 2020 Shygirl postanowiła ponownie wziąć udział we w piosence Arca. Tym razem wystąpiła gościnnie w piosence ,,Watch" pochodzącej z albumu ,,Kick I".


Alias, czyli najnowszy album od Shygirl

2020 rok był bardzo owocny dla Shygirl. To właśnie wtedy został wydany jej drugi (i ostatni do tej pory) album pod tytułem ,,Alias". Jak się okazało, cała płyta okazała się prawdziwym hitem i szybko spotkała się z pozytywnymi opiniami ze strony NME, Pitchfork, a nawet słynnego na całym świecie magazynu Vogue. Te ogromne wyróżnienia sprawiły, że album, a tak właściwie EP-ka ,,Alias" stał się jednym z najlepszych wytworów muzycznych wydanych przez MusicNGear w 2020 roku.

 

W EP-ce ,,Alias" znajdują się utwory takie jak:

  • ,,TWELVE",
  • ,,SLIME",
  • ,,TASTY",
  • ,,LENG".

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Shygirl: Erika de Casier, DIIV, Crows, Iggy Pop, $NOT, Kacperczyk, Dry Cleaning, Altin Gün, Bikini Kill, Bedoes , Arooj Aftab, Squid, Yard Act, Natalie Bergman, DJ Seinfeld, Mdou Moctar, Alyona Alyona, The Armed, Pi'erre Bourne, Papa Dance, Q (Steven Marsden), Jaubi, Metronomy, Duchy, Lex Amor, Mura Masa, Ela Minus, Yves Tumor & Its Band, WaluśKraksaKryzys, Myd, Central Cee, Rina Sawayama, Prospa, ROMY, Molchat Doma,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak brzmi prawdziwe imię i nazwisko Shygirl?
Tak jak wspominaliśmy, za pseudonimem artystycznym Shygirl kryje się Blane Muise, czyli brytyjska raperka, wokalistka, autorka tekstów oraz producentka muzyczna.
Ile albumów wydała Shygirl?
Shygirl w swoim dorobku artystycznym posiada dwa albumy, które technicznie rzecz ujmując, można nazwać EP-kami. Pierwszy album nosi tytuł ,,Cruel Practise" i pochodzi z 2018 roku, drugi natomiast to wyżej wymieniony ,,Alias" z 2020 roku.
Jakie są najpopularniejsze utwory Shygirl?
Do najpopularniejszych utworów Shygirl można zaliczyć ,,SLIME", ,,TASTY" oraz ,,Cleo''.
Z kim najczęściej współpracuje Shygirl?
Jeśli chodzi o współpracę ściśle muzyczną, Shygirl często łączy swoje siły z artystką o pseudonimie Arka, warto jednak podkreślić, że jej utwory biorą udział także w kampaniach oraz pokazach marki Fenty Beauty, której założycielką jest Rihanna.
Ile lat ma Shygirl?
Shygirl urodziła się 4 maja 1993 roku, co oznacza, że ma 29 lat.

Fani lubią też

Zobacz też