Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Olga Bończyk

Olga Bończyk

Olga BończykSzczegółyOpisWydarzeniaOlga Bończyk - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
56 lat
data urodzenia:
16.01.1968
miejsce urodzenia:
Wrocław
dyscyplina:
Aktorka teatralna, filmowa, dubbingowa i serialowa oraz wokalistka
social media:

Opis

Olga Bończyk to ceniona, popularna artystka o wielu talentach. Zdobyła serca szerokiej grupy widzów. Niezwykle sympatyczna, piękna kobieta, która zachwyca nie tylko swoją grą aktorską, ale także, a może nawet przede wszystkim oryginalnym głosem, biorąc udział w różnych projektach muzycznych, czym zdobywa coraz większą liczbę fanów. Uważana za jedną z najbardziej popularnych aktorek naszego kraju. Jak zaczęła się przygoda artystyczna Olgi Bończyk? Przyjrzyjmy się artystce z bliska. 

Historia Olgi Bończyk, czyli jak to się zaczęło?

Olga Bończyk urodziła się 16 stycznia 1968 roku we Wrocławiu. Jej nazwisko panieńskie to Bocek. Życie artystki od najmłodszych lat związane było z muzyką. Olga Bończyk jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu, w klasie fortepianu. Olga Bończyk studia postanowiła ukierunkować na wydział wokalno- aktorski Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Od początku jej serce należało nie tylko do świata aktorstwa, ale i muzyki. 

Życie prywatne Olgi Bończyk owiane jest tajemnicą. Do wiadomości publicznej artystka podała zawarcie związku małżeńskiego z Jackiem Bończykiem, który zakończył się rozwodem, podobnie jak ponowny związek z Tomaszem Gorazdowskim. 

Artystyczny dorobek Olgi Bończyk 

Debiut sceniczny Olga Bończyk zdobyła w 1999 roku, biorąc udział w konkursie Debiuty podczas XXXVI Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Przez bardzo wiele długich lat Olga Bończyk koncertowała z zespołem Spirituals Singers Band. W 2013 roku Olga Bończyk wzięła udział w 50. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, prezentując utwór muzyczny Nie zatrzymuj się. Wokalistka prężnie występuje z własnymi, autorskimi recitalami "Piąta rano" czy "Piosenki z klasą", w towarzystwie czołowych, polskich jazzowych muzyków. 

Olga Bończyk wzięła udział w takich serialach jak: "Twarze i Maski", "Na dobre i na złe", "Zrozumieć świat", "Pensjonat pod Różą", "Miłość nad rozlewiskiem", "Prawo Agaty", "Barwy Szczęścia", "Ojciec Mateusz", "Leśniczówka".

Olga Bończyk to również artystka, którą możemy podziwiać spektaklach. Lista jest niezwykle obszerna. Do najbardziej popularnych należą: "Wielka Woda", "Sztuka Kochania", czyli serdeczne porachunki", "Kofta", "Swing", "Za rok o tej samej porze", "Pozory mylą", "O co biega – panna Skillon", "Atrakcyjna Wdowa", "Abonament na szczęście" oraz wiele innych. Poczynania artystyczne artystki możemy obserwować w Teatrze Rampa, Roma, Teatrze Piosenki we Wrocławiu, Teatrze Kamienica, Projekt Teatr czy Capitol w Warszawie.

Oprócz gry w spektaklach, serialach, filmach, oraz licznych koncertów, w 2007 roku Olga Bończyk poprowadziła na kanale TVP 2 program SmaczneGo!. Od 2012 roku Olga Bończyk jest prowadzącą cyklu On/a ma kota, który emitowany jest w ramach programu śniadaniowego Pytanie na śniadanie. Od 2014 roku prowadzi na kanale TVP 1 program Ocalić świat. Co więcej, realizując swoje pasje, artystka wzięła także udział w programie Jak oni śpiewają, w 2008 roku, zajmując w nim czwarte miejsce. 

Ze względu na wyjątkową, niezwykle ciepłą barwę głosu, Olga Bończyk w swoim dorobku artystycznym posiada także wiele ról dubbingowych. Użyczyła głosu m.in. w bajkach dla dzieci takich jak: Kubuś Puchatek i miododajne drzewo, Przygody Kubusia Puchatka, Nowy Scooby-Doo, Kucyki i przyjaciele, Asterix kontra Cezar, Mulan II, Kraina Lodu oraz wiele, wiele innych. 

Współpraca z innymi artystami

Olga Bończyk nazywana jest kobietą bardzo wielu talentów. W związku z tym doskonale odnajduje się w wielu projektach. Od 2021 roku artysta jest członkiem kabaretu PanDemon. W skład zespołu wchodzą inni, znakomici artyści, tacy jak: Katarzyna Skrzynecka, Hanna Śleszyńska, Krzysztof Tyniec, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus, Rafał Rutkowski i inni. 

Na polu muzycznym Olga Bończyk prężenie współpracowała z wybitnym pianistą Jackiem Skowrońskim. Muzyk wziął udział w recitalach artystki. Oprócz tego wokalistka stale udziela koncertów w towarzystwie Wojciecha Zielińskiego, Andrzeja Święsa, Krzysztofa Szmańdy czy Michała Bocka. 

Olga Bończyk i zdobyte nagrody

Olga Bończyk jest artystką, która zdobyła wiele, różnorodnych nagród różnych kategorii. Na szczególne wyróżnienie zasługuje nagroda przyznana artystce w 2012 roku w ramach konkursu Profesjonaliści Forbesa 2012. 

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, GNU Licencja Wolnej Dokumentacji 

Wydarzenia

Olga Bończyk - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Olga Bończyk?

Miejscowości, w których Olga Bończyk wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Lublin, Białystok, Opole, Nowy Sącz, Bydgoszcz, Poznań.

Czy Olga Bończyk jest ambasadorką jakieś marki?
W 2006 roku Olga Bończyk została ambasadorką słynnego projektu Dźwięki Marzeń, które realizowane były przez Fundację Grupy TP. Artystka jest także ambasadorem akcji profilaktyki raka piersi „Zdrowy Nawyk – Zdrowe Piersi”.
Czy Olga Bończyk zna język migowy?
Olga Bończyk perfekcyjnie posługuje się językiem migowym- obydwoje jej rodziców byli niesłyszący.
Jaki wzrost ma Olga Bończyk?
Olga Bończyk jest kobietą mierząca 1,65 m.
Czy Olga Bończyk ma rodzeństwo?
Olga Bończyk ma brata, który także związany jest ze światem muzyki. Mirosław Bocek jest koncertmistrzem w orkiestrze Agnieszki Duczmal.
Ile lat ma Olga Bończyk?
Olga Bończyk urodziła się w 16 stycznia 1968 roku

Fani lubią też

Zobacz też