Lex Amor

Lex Amor

Lex Amor to raperka, inżynier, projektantka dźwięku, producentka i DJka z północnego Londynu. Buduje swoją tożsamość muzyczną jako koneserka pełnego duchowości, ciepłego hip-hopu i przemyślanego liryzmu. Lex Amor rozpoczęła swoją karierę w 2016 roku z charakterystycznym podejściem do hip-hopu. Artystka należy do kolektywu producentów sztuki SXWKS, gdzie prowadzi comiesięczną audycję radiową, a jej muzykę na platformie Mellowdic.

 

Lex Amor - muzyka

Lex Amor stara się, aby jej twórczość opierała się na przemyślanych tekstach, w których przemyca część swojej duszy. Utwory artystki są w połowie rapowane, w połowie śpiewane. Całość tworzy nieco senną strukturę, co wyróżnia ją spośród innych twórców.

 

Lex Amor wychowywała się na R&B i swingu lat 90. Słuchała wówczas Toni Braxton, TLC, Briana McKnighta, Jodeci – ich muzyka budziła piosenkarkę w każdą sobotę. Jak wspomina, jej dom był dzięki temu pełen energii i spełnienia, związanego z poczuciem bliskości.

 

Choć Lex Amor zajmuje się muzyką od długiego czasu, dopiero w 2016 roku poczuła, że jej produkcje brzmią dobrze. Wśród na wyróżnienie zasługują utwory Pink, Mood oraz Transits, pełne poetyckich wersetów z melodyjnym hip-hopem, które znalazły się na debiutanckim mixtapie – Government Tropicana. Był to głęboki, poruszający projekt, którego tematyka nawiązywała do rozczarowań, domu, wytrwałości, wspólnoty i władzy.

 

Lex Amor – proces tworzenia muzyki

Kiedy Lex Amor tworzyła singiel Odugwu dla COLORS Studios, jako artystka – była pewna tego, co robi. Government Tropicana stanowi dla niej kulminację procesu poszukiwań samej siebie. Wszystkie utwory powstały dzięki uczuciom, której jej towarzyszyły – miłości, przyjaźni i wytrwałości. Lex Amor stara się wykorzystać swój moment, który – jak mówi – może się więcej nie powtórzyć.

 

Artystka stara się zachować skromność, portretując w utworach swoje dotychczasowe życie. Kluczem do osiągnięcia celu jest dla niej postęp w rozwoju muzycznym i życiowym. Chce nieustannie kroczyć naprzód, poszukując kolejnych doświadczeń, które mogłaby wykorzystać w swoich utworach oraz innowacyjnych sposobów na uwiecznienie przekazu. Lex Amor chce nieustannie poszerzać horyzonty i utrzymywać ważne dla niej relacje międzyludzkie, co przekłada się na jej twórczość.

 

Lex Amor – koncerty 2022

Artystka nabiera siły wówczas, gdy występuje przed swoją publicznością. Gdzie gościła do tej pory brytyjska wykonawczyni Lex Amor? Koncerty odbywały się w całej Europie – w Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwajcarii. Wystąpił na festiwalach Cross The Tracks i Sound Of Mind Festival.

 

Lex Amor – koncerty 2022

Artystka nie przestaje podróżować w celach promocji swojej twórczości. Gdzie pojawi się niebawem Lex Amor? Koncerty 2022 odbędą się głównie w Wielkiej Brytanii. Artysta zagra również na festiwalu Bigfoot, obok DJ Harvey, Self Esteem, Kid Kapichi, Octo Octa, Shame, Turbowolf, Celestial, Working Men’s Club, Dennis Bovell, Erol Alkan, Flamingods, Erotic Secrets Of Pompeii, Falle Nioke, Frauds, Goat Girl, God Damn, Gerd Janson, Gotts Street Park, Hayden Thorpe, Peaness, India Jordan, Jane Weaver, Katy J Pearson, Lovescene, Lynda Dawn, Pete Fowler, Nathan Wilkins, Noon Garden, Riton presents Gucci Soundsystem, Scott Fraser, Snapped Ankles, rRoxymore, Sophie Lloyd, Spiritland, Talk Show, The Gun. Bilety na to wydarzenie sprzedają się jak świeże bułeczki.

 

Kiedy Lex Amor w Polsce? Mamy nadzieję, że raperka już niebawem zawita do nadwiślańskiego kraju!

Lex Amor - Często zadawane pytania

  • Lex Amor wydała dotychczas album Government Tropicana (2020).
  • Lex Amor tworzy muzykę, określaną jako alternatywny rap.
  • Kariera Lex Amor zaczęła się w 2016 roku. Wówczas artystka wypuścił swój pierwszy kawałek.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Lex Amor
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/