Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka
Home Artysta Lex Amor

Lex Amor

Lex AmorOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Lex Amor to raperka, inżynier, projektantka dźwięku, producentka i DJka z północnego Londynu. Buduje swoją tożsamość muzyczną jako koneserka pełnego duchowości, ciepłego hip-hopu i przemyślanego liryzmu. Lex Amor rozpoczęła swoją karierę w 2016 roku z charakterystycznym podejściem do hip-hopu. Artystka należy do kolektywu producentów sztuki SXWKS, gdzie prowadzi comiesięczną audycję radiową, a jej muzykę na platformie Mellowdic.

 

Lex Amor - muzyka

Lex Amor stara się, aby jej twórczość opierała się na przemyślanych tekstach, w których przemyca część swojej duszy. Utwory artystki są w połowie rapowane, w połowie śpiewane. Całość tworzy nieco senną strukturę, co wyróżnia ją spośród innych twórców.

 

Lex Amor wychowywała się na R&B i swingu lat 90. Słuchała wówczas Toni Braxton, TLC, Briana McKnighta, Jodeci – ich muzyka budziła piosenkarkę w każdą sobotę. Jak wspomina, jej dom był dzięki temu pełen energii i spełnienia, związanego z poczuciem bliskości.

 

Choć Lex Amor zajmuje się muzyką od długiego czasu, dopiero w 2016 roku poczuła, że jej produkcje brzmią dobrze. Wśród na wyróżnienie zasługują utwory Pink, Mood oraz Transits, pełne poetyckich wersetów z melodyjnym hip-hopem, które znalazły się na debiutanckim mixtapie – Government Tropicana. Był to głęboki, poruszający projekt, którego tematyka nawiązywała do rozczarowań, domu, wytrwałości, wspólnoty i władzy.

 

Lex Amor – proces tworzenia muzyki

Kiedy Lex Amor tworzyła singiel Odugwu dla COLORS Studios, jako artystka – była pewna tego, co robi. Government Tropicana stanowi dla niej kulminację procesu poszukiwań samej siebie. Wszystkie utwory powstały dzięki uczuciom, której jej towarzyszyły – miłości, przyjaźni i wytrwałości. Lex Amor stara się wykorzystać swój moment, który – jak mówi – może się więcej nie powtórzyć.

 

Artystka stara się zachować skromność, portretując w utworach swoje dotychczasowe życie. Kluczem do osiągnięcia celu jest dla niej postęp w rozwoju muzycznym i życiowym. Chce nieustannie kroczyć naprzód, poszukując kolejnych doświadczeń, które mogłaby wykorzystać w swoich utworach oraz innowacyjnych sposobów na uwiecznienie przekazu. Lex Amor chce nieustannie poszerzać horyzonty i utrzymywać ważne dla niej relacje międzyludzkie, co przekłada się na jej twórczość.

 

Lex Amor – koncerty 2022

Artystka nabiera siły wówczas, gdy występuje przed swoją publicznością. Gdzie gościła do tej pory brytyjska wykonawczyni Lex Amor? Koncerty odbywały się w całej Europie – w Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwajcarii. Wystąpił na festiwalach Cross The Tracks i Sound Of Mind Festival.

 

Lex Amor – koncerty 2022

Artystka nie przestaje podróżować w celach promocji swojej twórczości. Gdzie pojawi się niebawem Lex Amor? Koncerty 2022 odbędą się głównie w Wielkiej Brytanii. Artysta zagra również na festiwalu Bigfoot, obok DJ Harvey, Self Esteem, Kid Kapichi, Octo Octa, Shame, Turbowolf, Celestial, Working Men’s Club, Dennis Bovell, Erol Alkan, Flamingods, Erotic Secrets Of Pompeii, Falle Nioke, Frauds, Goat Girl, God Damn, Gerd Janson, Gotts Street Park, Hayden Thorpe, Peaness, India Jordan, Jane Weaver, Katy J Pearson, Lovescene, Lynda Dawn, Pete Fowler, Nathan Wilkins, Noon Garden, Riton presents Gucci Soundsystem, Scott Fraser, Snapped Ankles, rRoxymore, Sophie Lloyd, Spiritland, Talk Show, The Gun. Bilety na to wydarzenie sprzedają się jak świeże bułeczki.

 

Kiedy Lex Amor w Polsce? Mamy nadzieję, że raperka już niebawem zawita do nadwiślańskiego kraju!

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas Lex Amor?
Lex Amor wydała dotychczas album Government Tropicana (2020).
Jaką muzykę tworzy Lex Amor?
Lex Amor tworzy muzykę, określaną jako alternatywny rap.
Kiedy zaczęła się kariera Lex Amor?
Kariera Lex Amor zaczęła się w 2016 roku. Wówczas artystka wypuścił swój pierwszy kawałek.

Fani lubią też

Zobacz też